List Prezydenta Płocka
Uwaga uczniowie
Zgodnie z zaleceniami MEN oraz koniecznością realizacji podstawy programowej należy śledzić wiadomości na dzienniku elektronicznym, logowanie się na stronach MEN -Nauka zdalna - Epodręczniki.pl i innych stronach zalecanych przez MEN. Prosimy o wykorzystanie czasu wolnego od zajęć lekcyjnych na naukę, korzystając z podręczników, materiałów przekazywanych przez nauczycieli oraz o wykonywanie zadań przekazywanych przez nauczycieli poszczególnych przedmiotów.
Praca zdalna z uczniem w czasie zawieszenia zajęć w szkołach
W związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych zachęcamy nauczycieli, aby w najbliższym czasie wspierali uczniów i przekazywali im materiały do samodzielnej pracy w domu. Szczególnie prosimy o objęcie opieką uczniów, którzy przygotowują się do tegorocznych egzaminów: ósmoklasisty, maturalnego oraz zawodowego. Rekomendujemy wykorzystanie w tym celu:
- dziennika elektronicznego,
- strony internetowej szkoły, przedszkola, placówki oświatowej,
- mailingu do rodziców, a w przypadku starszych uczniów bezpośredni kontakt elektroniczny.
W poradniku znaleźć można wskazówki, z jakich stron, portali czy serwisów można korzystać w pracy z uczniami w okresie zawieszenia zajęć. Zachęcamy do korzystania z bezpłatnych, dostępnych w internecie narzędzi i materiałów edukacyjnych. Adresy przydatnych stron i portali internetowych będziemy na bieżąco uzupełniać.
Szczegóły na stronie https://www.gov.pl/web/edukacja/nauka-zdalna
APEL PAŃSTWOWEGO POWIATOWEGO INSPEKTORA SANITARNEGO W PŁOCKU DO MIESZKAŃCÓW PŁOCKA I POWIATU PŁOCKIEGO !
W przypadku wystąpienia kataru, stanu podgorączkowego, kaszlu, bólów mięśniowych, złego samopoczucia bez jakichkolwiek oznak duszności, trudności w oddychaniu należy:
- pozostać w domu,
- obserwować swój stan zdrowia,
- zadzwonić do lekarza rodzinnego i skorzystać z tzw. teleporady ( wystawienia e-recepty i e-zwolnienia),
- skontaktować się z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Płocku (telefon alarmowy 609 817-331).
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny
Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych
Konkurs Zbrodnia Katyńska, Pamięć i prawda
W dniu 4 marca 2020 r. w Zespole Szkół Ekonomiczno-Kupieckich w Płocku odbył się etap wojewódzki konkursu tematycznego „Zbrodnia Katyńska, Pamięć i prawda” dla uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu Mazowieckiego Kuratorium Oświaty w Warszawie. Organizatorami konkursu jest: Mazowiecki Kurator Oświaty przy współpracy z Muzeum Katyńskim- Oddziałem Martyrologicznym Muzeum Wojska Polskiego oraz Mazowiecki Samorząd Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Warszawie. Założeniem konkursu jest popularyzowanie wiedzy o Zbrodni Katyńskiej i kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich wśród młodego pokolenia. W atmosferze wielkiej życzliwości młodzież zmagała się z trudnymi, ale i ciekawymi pod względem merytorycznym pytaniami konkursowymi, zawierającymi wiedzę wykraczającą poza ramy podstawy programowej (m.in. nazwiska generałów Wojska Polskiego służby czynnej, rezerwy oraz w stanie spoczynku, którzy dostali się do niewoli sowieckiej po 17 września 1939 roku, fragmenty odezw skierowanych do żołnierzy Wojska Polskiego, biogramy ludzi odpowiedzialnych za agresję ZSRR na Polskę oraz Zbrodnię Katyńską i biogramy ludzi, którzy dawali świadectwo prawdy o Zbrodni Katyńskiej.
4
Dzień Kobiet w Ekonomiku
Dnia 6 marca w Ekonomiku odbyła się uroczystość z okazji Dnia Kobiet. Rozpoczęła się ona od złożenia życzeń Paniom Wicedyrektor, Paniom z Rady Pedagogicznej, Administracji , Obsługi oraz wszystkim uczennicom naszej szkoły. Pan Dyrektor Ireneusz Szychowski w serdecznych słowach wyraził wdzięczność za codzienny trud i starania, życzył zdrowia i radości każdego dnia. Następnie zostały przedstawione wyniki Szkolnego Plebiscytu, który odbył się w dwóch kategoriach: Kobieta Roku i Dziewczyna Roku Szkolnego 2019/2020. Głosami uczestników plebiscytu tytuł „Kobiety Roku” zdobyła pani Profesor Elżbieta Zawadzka - nauczyciel języka polskiego, a „Dziewczyny Roku” uczennica klasy IV a Katarzyna Lewandowska. Pamiątkowe dyplomy wraz z gratulacjami wręczył Pan Dyrektor. Wielką niespodzianką był występ „męskiej części” Dyrekcji i Rady Pedagogicznej. Ten jakże zgrany zespół zaśpiewał hit o bardzo znaczącym tytule:” Najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny…”. Występ spotkał się z ogromnym aplauzem damskiej widowni. Dla wszystkich Pań w naszej szkole, Samorząd Uczniowski pod opieką p. Beaty Zembrzyckiej i p. Martyny Żórawskiej, Koło Teatralne pod opieką p. Marty Goleń oraz artyści z chóru szkolnego pod opieką p, Arkadiusza Wiśniewskiego - przygotowali muzyczno – słowny upominek. Uczniowie zaśpiewali znane szlagiery: „Damą być”, „ Babę zesłał Bóg” i.in., oraz prezentowali utwory J. Tuwima i W . Szymborskiej. Dzień Kobiet nie mógł też obyć się bez słodkiego poczęstunku i „babskiego gadania” przy kawie. Naszym Panom za to święto – serdecznie dziękujemy.
13
SPOTKANIE - "PACZKA NA KRESY"
28 lutego 2020 roku uczniowie Ekomomika pod opieką pani Martyny Żórawskiej wzięli udział w spotkaniu podsumowującym działania w ramach aukcji "Paczka na Kresy" - 2019 r. Spotkaniu przewodniczyła pani Aurelia Michałowska, Mazowiecki Kurator Oświaty. Przemawiali także pan Artur Wolter, Prezes Zarządu Fundacji "Kresy w Potrzebie - Polacy Polakom" oraz pan Wiesław Leszko, Wojewódzki Komendant Ochotniczych Hufców Pracy w Warszawie. Spotkanie wzbogaciła retrospekcja wrażeń pani Ewy Runo - Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 4 w Wyszkowie oraz pani Małgorzaty Rzepeckiej - Koordynatora aukcji w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Zielonce im. Kpt Jerzego Bartnika, które brały udział w przekazywaniu paczek na Białorusi i na Litwie. Z pełnych wzruszeń relacji dowiedzieliśmy się, jak wygląda życie naszym rodaków na Kresach oraz tego, że przekazywanie paczek z darami to nie tylko pomoc, to także poczucie spotkania z bliskimi ludźmi, z Polakami, którzy na ten moment czekają. Konferencja zakończyła się wykładem pana dr Roberta Wyszyńskiego, członka Rady do Spraw Repatriacji przy Ministrze Spraw Wewnętrznych i Administracji, " Sytuacja Polaków na Wschodzie. Problemy i potrzeby". Wszystkim uczestnikom spotkania wręczono podziękowania za udział w akcji "Paczka na Kresy" - 2019 r. oraz przedstawiony został harmonogram działań w związku z "Wielkanocną Akcją Paczka 2020". Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej zbiórce, liczymy na Wasze zaangażowanie :)
11
INFORMACJA GŁÓWNEGO INSPEKTORA SANITARNEGO
W ostatnich kilku dniach na obszarze północnych Włoch (regiony Lombardia, Wenecja Euganejska, Piemont, Emilia Romania, Lacjum) obserwuje się rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. - czytaj dalej
Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego dla dyrektorów przedszkoli, szkół i placówek oświatowych w związku z potencjalnym ryzykiem zakażenia koronawirusem - czytaj dalej
Studniówka 2020
8 lutego b.r. uczniowie klas 4 naszej szkoły bawili się na balu studniówkowym w Złotej Komnacie. Uroczystość rozpoczął dyrektor Ireneusz Szychowski krótką przemową po której maturzyści podziękowali swoim wychowawcom i nauczycielom za 4 lata nauki oraz rozpoczęli zabawę tradycyjnym polonezem.
75
Pamiętamy!
7 lutego 2020 roku na cmentarzu komunalnym odbyła się uroczystość z okazji pierwszej wywózki na Sybir. Poczet sztandarowy TPAK – u uczestniczył w tym wydarzeniu. Kwiaty złożyli Pan Dyrektor Ireneusz Szychowski jako przewodniczący Komitetu Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa oraz Robert Trębacki – nauczyciel historii w imieniu szkoły.
Ekonomik oddaje krew
Podnosimy jakość kształcenia.
W dniu 06.02.2020 w Zespole Szkół-Ekonomiczno Kupieckich miało miejsce bardzo ważne wydarzenie. Pan Adam Jaszczuk pełnomocnik Zarządu LS Technics Sp. z o.o. oraz Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomiczno-Kupieckich podpisali list intencyjny o współpracy w celu podniesienia jakości i efektywności kształcenia zawodowego. Zgodnie z powyższym porozumieniem od 01.09.2020 roku w Zespole Szkół Ekonomiczno-Kupieckich będzie uruchomiony nowy kierunek kształcenia technik eksploatacji portów i terminali. Podpisanie listu odbyło się w obecności Dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Płocka- Pani Agnieszki Harabasz. Również uczestnikami i świadkami tego wydarzenia byli uczniowie i nauczyciele najstarszej Szkoły Zawodowej na Mazowszu Płockim. Dyrektor Ireneusz Szychowski w swoim wystąpieniu wskazał, że porozumienie o współpracy jest kluczowe dla tego kierunku kształcenia. Dodał także, że rozpoczynamy współpracę z największym polskim operatorem, który obsługuje 80% przewoźników lotniczych w Polsce. Firma LS Airport Services S.A. powstała w 2009 roku I jest spółką państwową. Operuje na pięciu lotniskach, gdzie prowadzi pasażerską obsługę naziemną, obsługę cargo i obsługę techniczną statków powietrznych. Dyrektor mówił o różnych formach współpracy, odbywaniu praktyk zawodowych, jak i organizacji wycieczek edukacyjnych, lekcji, pokazów a także podnoszeniu kwalifikacji nauczycieli. Z kolei Adam Jaszczuk mówił o potrzebie kształcenia wykwalifikowanej kadry usług pasażerskich i cargo. Firma LS Airport Services S.A. uruchomiła projekt LS Academy z myślą o rekrutacji dobrze przygotowanych pracowników. Młodzież z wyraźnym zadowoleniem usłyszała, że firma gwarantuje praktycznie 100% zatrudnienie absolwentom w tej dynamicznie rozwijającej się branży. Spółka bardzo poważnie podchodzi do współpracy z technikami eksploatacji portów i terminali, z uwagi na zapewnienie sobie kadry w długiej perspektywie czasowej. Tym bardziej, że otwarcie Centralnego Portu Komunikacyjnego Baranów to potrzeba rekrutacji wykwalifikowanych pracowników. Dyrektor Wydziału Edukacji Pani Agnieszka Harabasz powiedziała, że cieszy się z tego rodzaju wydarzeń i planów swoich placówek oświatowych i będzie aktywnie wspierać rozwój kształcenia, szczególnie w nowych zawodach. Uroczystość zakończyło wspólne pamiątkowe zdjęcie.
9
Konkurs edukacyjny Miasto Pamięci
3 lutego 2020 roku na Dworcu Centralnym w Warszawie odbyło się rozdanie nagród w konkursie edukacyjnym Miasto Pamięci zorganizowane przez Fundację Towarzystwo Projektów Edukacyjnych i PGE Energia Ciepła. Konkurs był częścią projektu Tablice Pamięci. 60 mazowieckich szkół rywalizowało o nagrody na napisanie utworu literackiego dotyczącego Warszawy i jej mieszkańców żyjących w okresie II wojny świtowej. Również uczniowie Ekonomika wzięli w nim udział. Pierwsze miejsce jak się okazało zdobył nasz uczeń Hubert Wiktorzak z klasy IV. Gratulujemy wspaniałej postawy patriotycznej i dużych zdolności poetyckich.
I SZKOLNY KONKURS WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH
Dni 29 stycznia 2020r. odbył się w naszej szkole I etap I Szkolnego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. Do pierwszego etapu przystąpiło 22 uczniów z klas II, III i IV. Zadaniem ich było rozwiązanie testu składającego się z pytań otwartych i zamkniętych. Opiekę nad młodzieżą sprawowały nauczycielki języka angielskiego – p. Anna Chmura, p. Katarzyna Korsak, p. Wioletta Majcher-Nowacka i p. Martyna Żórawska, które są również organizatorkami tego wydarzenia. Wyniki I etapu zostaną ogłoszone 05 lutego 2020r. Wszyscy, którzy przystąpili do konkursu otrzymają dyplomy oraz drobne nagrody rzeczowe ufundowane przez wydawnictwa Oxford University Press, Macmillan, Egis, Express Publishing. Drugi etap konkursu odbędzie się 04 marca o godz. 9.50.
6
Pogrążeni w smutku
Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszej wieloletniej nauczycielki pani Zofii Popielarskiej. Uroczystość pogrzebowa odbędzie się 27 grudnia o godz. 12.00 w kościele św. Stanisława Kostki w Płocku.
Wigilijnie w Ekonomiku
W tradycję Świąt Bożego Narodzenia wpisane są różnego rodzaju przedstawienia bożonarodzeniowe, jasełka, itp. Inaczej nie mogło być w naszym Ekonomiku, gdzie w czwartek 19 grudnia br. młodzież wystawiła dość oryginalną wersję współczesnego spotkania o charakterze adwentowo – rekolekcyjno – świątecznym. Jego przekaz był dość klarowny: zachęcał do refleksji nad różnymi sytuacjami, z którymi spotyka się młodzież, m.in. z falą hejtu, nienawiści, ubliżania, wyzwisk, cierpieniem po starcie bliskich i chorobą, ze źle pojmowaną przez młodych „wolnością” i miłością. To wszystko pokazały krótkie scenki tematyczne wykonane przez uczniów klas I b oraz I i. Kulminacyjnym momentem było wniesienie przez młodzież figury Dzieciątka Jezus, który przychodzi do każdego. Święta to nie tylko kolorowe choinki, lampki, ale też zaduma nad kondycją naszego człowieczeństwa. Wszak tyle się ostatnio dzieje dookoła nas.Refleksja taka jest potrzebna każdemu z nas.Młodzi aktorzy włożyli wiele serca w grane przez siebie role, za co składamy im wielkie dzięki. Na koniec szkolnych jasełek słowo do młodzieży wygłosił proboszcz płockiej fary ks. Wiesław Gutowski. Nad sferą muzyczną czuwali uczniowie kl. I A i I K – anielskie głosy . Ogromne podziękowania dla Samorządu Szkolnego za doskonałą współpracę i mega dekorację. Dziękujemy też głównemu reżyserowi czyli Ks. Rafałowi za refleksję, która potrzebna była i jest potrzebna każdemu z nas.
20
Stypendia dla najzdolniejszych
W dniu 11 grudnia 2019 w sali barokowej Muzeum Diecezjalnego w Płocku odbyła się uroczystość wręczenia Stypendiów Prezesa Rady Ministrów dla najzdolniejszych uczniów z terenu delegatury w Płocku, Kuratorium Oświaty w Warszawie. Nasz „Ekonomik” reprezentowała Kamila Dominika Kalinowska, która uzyskał najwyższą średnią ocen ze wszystkich stypendystów – 5,83. Stypendium Prezesa Rady Ministrów wręczył Mazowiecki Kurator Oświaty Krzysztof Wiśniewski w towarzystwie posłanek na Sejm RP Elżbiety Gapińskiej oraz Anny Cicholskiej. Upominki ufundowane przez PKN Orlen przekazała Wioletta Kulpa. Na ręce dyrektora szkoły Ireneusza Szychowskiego został przekazany także list gratulacyjny dla Rady Pedagogicznej Zespołu Szkół Ekonomiczno – Kupieckich w Płocku. Naszej Stypendystce serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych osiągnięć naukowych.
Olimpiada historyczna
12 grudnia 2019 roku odbyły się w Zespole Szkół Ekonomiczno - Kupieckich w Płocku międzyszkolne zawody XIII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego..
Balladyna w "Ekonomiku".
10 grudnia uczniowie z Klubu Miłośników Książki ,działającego w bibliotece szkolnej przedstawili spektakl „Balladyna” według Juliusza Słowackiego. Akcja toczyła się wartko a uczniowie doskonale wcielili się w grane postaci. Długie dialogi opanowali perfekcyjnie i wykazali się niezwykłą kreatywnością w doborze kostiumów. Oryginalnie wykonali układ choreograficzny w rytmie muzyki ludowej. Udowodnili ,iż nurty romantyczne w cale nie muszą być nudne ,a teksty zawikłane. Chyba wszyscy zrozumieli główne ponadczasowe przesłanie utworu. Reżyserią przedstawienia zajęła się pani Janina Maziarz- Bieniek i Maria Kwiatkowska. Brawo za oryginalną interpretację i zaangażowanie !!!…....
24
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie