• 85 rocznica najazdu ZSRR na Polskę

Po raz kolejny już raz poczet sztandarowy Towarzystwa Przyjaciół AK przy płockim Ekonomiku uczestniczył w uroczystych obchodach rocznicy inwazji ZSRR na Polskę.

Wydarzenie miało miejsce 17 września 2024 roku na płockim cmentarzu komunalnym. Delegacje organizacji, posłowie i urzędy oraz szkoły składały kwiaty i zapalały znicze. Również uczniowie płockiego Ekonomika postawili znicze pod Memoriałem Sybiraków.

W 85 rocznicę niesprowokowanej napaści wojsk sowieckich kolejne pokolenie młodych Polaków składa hołd wywiezionych i zamordowanych na Wschodzie przez komunistyczne władze polskich obywateli. Cześć ich pamięci.

• Apel Prezydenta Płocka dot. udzielenia wsparcia mieszkańcom terenów objętych powodzią

Drogie Płocczanki, Drodzy Płocczanie,

potrzebna jest nasza solidarność i wsparcie dla mieszkańców Kłodzka, Głuchołazów, Nysy i innych miast, miasteczek oraz wsi na południu Polski dotkniętych powodzią. Żywioł zagraża ich zdrowiu     i życiu, wdziera się do domów, niszczy infrastrukturę, utrudnia lub wręcz uniemożliwia codzienne funkcjonowanie. Wielu mieszkańców zostało ewakuowanych. Na miejscu działają służby, które zajmują się zapewnieniem bezpieczeństwa.

My także możemy pomóc poszkodowanym dostarczając im to, co jest im niezbędne do przetrwania dramatycznej sytuacji. Przede wszystkim potrzebna jest woda do picia w butelkach, napoje, żywność z długim okresem przydatności oraz środki czystości i higieny osobistej, power banki, baterie, latarki, karma dla zwierząt.

Od poniedziałku 16 września uruchamiamy zbiórkę ww. rzeczy. Mogą je Państwo dostarczać do Centrum Organizacji Pozarządowych w Płocku przy ul. Misjonarskiej 22 w godz. 10-18. Pomoc przekażemy najbardziej potrzebującym osobom za pośrednictwem samorządów, z przedstawicielami których jesteśmy w stałym kontakcie. Uwaga! Nie przyjmujemy odzieży.

Zachęcam do włączenia się w zbiórkę i dziękuję za wszystkie dary, którymi jako społeczność Płocka pomożemy mieszkańcom południowo-zachodnich obszarów naszego kraju przetrwać trudne chwile.

Andrzej Nowakowski

Prezydent Płocka

• Szkolny kiermasz podręczników

We wtorek 10 września b.r. Samorząd Uczniowski zorganizował w Ekonomiku szkolny kiermasz podręczników. W tym roku cieszył się on bardzo dużym zainteresowaniem zarówno ze strony kupujących, jak i sprzedających podręczniki. Serdecznie dziękujemy za liczne przybycie i zapraszamy za rok.

• Szanowni Państwo, drodzy Uczniowie,

w związku z prognozowanymi wysokimi temperaturami, ze względów bezpieczeństwa w dniach 4 - 6 września br. (środa, czwartek, piątek) zajęcia lekcyjne będą odbywały się według poniższego harmonogramu:

Z poważaniemIreneusz Szychowski

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/25

2 września w naszej szkole odbyła się uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2024/25. Po odśpiewaniu hymnu państwowego, Pan Dyrektor Ireneusz Szychowski powitał rodziców i uczniów klas 1 oraz odczytał list Prezydenta Miasta Płocka, skierowany do uczniów, rodziców i pracowników oświaty. Po uroczystości młodzież wraz z wychowawcami udała się do klas lekcyjnych.

List Przezydenta Miasta Płocka

Życzenia Mazowieckiej Kurator Oświaty