• Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025

Zapraszamy wszystkich uczniów, 2 września na rozpoczęcie roku szkolnego:

• Klasy 2-5, godz. 9.30 w salach lekcyjnych z wychowawcami (wykaz sal w szkole).
            • Klasy 1, godz.10.00, w świetlicy szkolnej.

• 104 rocznica Obrony Płocka przed bolszewikami

18 sierpnia 2024 roku poczet sztandarowy Towarzystwa Przyjaciół AK przy płockim Ekonomiku ponownie uczestniczył w uroczystościach z okazji rocznicy Obrony Płocka przed bolszewikami w 1920.

To tradycyjne lokalne i patriotyczne święto odbywa się na płockim cmentarzu wojskowym. Ściąga różną liczbę osób i pocztów sztandarowych. Rozpoczyna się przypomnieniem zasług obywateli Płocka oraz oddziałów wojskowych walczących w wojnie obronnej 1920 – 1921. Prezydent Płocka wspomina o zaszczycie i obowiązku bycia w trakcie tej interesującej uroczystości. Modlitwę odmawia ksiądz katolicki i imam muzułmański, następuje apel poległych, a potem składanie kwiatów i wiązanek przez różne instytucje, szkoły, partie, organizacje i parlamentarzystów.

• Święto Wojska Polskiego

15 sierpnia 2024 roku poczty sztandarowe szkolny i Towarzystwa Przyjaciół AK przy płockim Ekonomiku uczestniczyły w uroczystościach z okazji Święta Wojska Polskiego. Tradycyjnie już obchody rozpoczęły się przy placu Obrońców Warszawy, gdzie pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego delegacje złożyły kwiaty. Poczty sztandarowe i inne osoby uczestniczące przeszły pod kolejne pomniki: Broniewskiego Władysława i Obrońców Płocka 1920 oraz do katedry. Tam brały udział we
            Mszy Świętej, a po jej zakończeniu asystowały przy składaniu kwiatów i wiązanek przed Płytą Nieznanego Żołnierza. Podziękujmy wszystkim uczniom, że potrafią wykorzystać swój wolny czas i poświęcić go w symbolicznej służbie dla Ojczyzny.