Menu

Wtorek 14.08.2018

Menu

liczba odwiedzin: 774136

Partnerzy

  

 

 • Konsultacje z matematyki

  Konsultacje dla absolwentów zdających poprawkowy egzamin z matematyki odbywać się będą w poniższych terminach:

  24 lipca - godz 10.00 - 12.00
  1 sierpnia - godz. 10.00 - 12.00
  9 sierpnia - godz. 10.00 - 12.00
  20 sierpnia - godz. 10.00 - 12.00

 • Terminy egzaminów poprawkowych sierpień 2018r. (dot. uczniów klas 1-4)

  22 sierpnia 2018 (środa) godz. 9.00 s.42

  -matematyka

  -j.angielski

  -komunikacja społeczna

  -marketing usług hotelarskich

  -j.rosyjski

  23 sierpnia 2018 (czwartek) g. 9.00 s.41

  -j.polski

  -j.angielski zawodowy

   

 • Koniec roku szkolnego

     O godzinie 10.00 odbyło się zakończenie roku szkolnego 2017/2018. 66 uczniów klas 1-3 zostało nagrodzonych przez dyrektora szkoły za bardzo dobre wyniki w nauce. Na zakończenie uroczystości uczniowie przedstwaili krótką humorystyczną scenkę obrazującą życie uczniów podczas nauki w szkole, którą przygotowali pod kierunkiem pani Marty Goleń. 

 • Logistycy w fabryce New Holland – Płock

     Dnia 12 czerwca 2018 r. uczniowie klasy 3e wraz z nauczycielkami zawodu: Anną Żuchewicz, Marleną Śladowską i Wiolettą Skrzyńską zwiedzili  jedyną fabrykę kombajnów, pras i hederów marki New Holland w Polsce. Młodzież zobaczyła linię produkcyjną montażu kombajnów oraz zapoznała się z historią powstania firmy  od   roku 1870. Maszyny, które wyjeżdżają z fabryki w Płocku to sprzęt tworzony przy wykorzystaniu myśli technicznej rodzimych specjalistów. Sprzęt ten wspiera polską gospodarkę i promuje w całym świecie.

 • Szkoła zawodowa najwyższej jakości

     Dnia 08 czerwca 2018 r. p. Anna Krzemińska i p. Monika Staniszewska uczestniczyły w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie w podsumowaniu III edycji konkursu "Szkoła zawodowa najwyższej jakości". Organizatorem konkursu jest Fundacja Fundusz Współpracy zaś współorganizatorzy to: Ośrodek Rozwoju Edukacji, Mazowiecki Kurator Oświaty i MSCDN. Celem konkursu jest pokazanie, zaprezentowanie szkół zawodowych, zidentyfikowanie i pokazanie dobrej praktyki zawodowej jako ścieżki edukacji. W III edycji konkursu wzięły udział 132 szkoły z całej Polski. Nasz Zespół Szkół Ekonomiczno - Kupieckich im. Ludwika Krzywickiego w Płocku otrzymał dyplom potwierdzający uznanie projektu Międzyszkolny konkurs na aranżację stołu za Dobrą Praktykę w konkursie "Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości 2018". 

 • Byliśmy w Levisie

  Dnia 29 maja 2018 r. uczniowie klasy IIe pod opieką nauczycielek: Marleny Śladowskiej i Wioletty Skrzyńskiej odbyli wycieczkę edukacyjną do firmy produkcyjnej Levi’s w Płocku. Celem wyjścia było zapoznanie młodzieży ze sposobem dostawy materiałów, magazynem surowców, ścieżką produkcyjną, stanowiskami roboczymi, brakarnią, pralnią, laboratorium, działem projektów  oraz magazynem wyrobów gotowych. Uczniowie klasy logistycznej zobaczyli wiele nowoczesnych maszyn oraz dowiedzieli się ciekawych informacji związanych z produkcją spodni.

 • Mistrzostwa Płocka w tenisie stołowym

  TRZECI RAZ Z RZĘDU !!!

  25.04.2018 r.  w hali sportowej w Borowiczkach odbyły się Mistrzostwa Płocka szkół ponadgimnazjalnych  w tenisie stołowym.  Super sukces odniosła drużyna dziewcząt naszej szkoły  zajmując trzeci raz z rzędu I miejsce w tych zawodach!!!

  W klasyfikacji indywidualnej dziewczyny zajęły następujące lokaty:

  Bagrowska Katarzyna I   miejsce
  Kusa Daria III   miejsce
  Golat Monika IX-XII  m.
  Ziółkowska Andżelika XIII-XVI  m.

  Do klasyfikacji drużynowej liczyły się punkty za miejsca indywidualne w turnieju  6-ciu zawodniczek z danej szkoły.  Pomimo, że w naszej drużynie grały tylko           4 zawodniczki / 2 uczennice nie dotarły na zawody!!!/, suma punktów uzyskanych za miejsca indywidualne naszych reprezentantek /52 punkty/  pozwoliła wyprzedzić  drużynę dziewcząt z Centrum Edukacji o zaledwie 2 punkty  /ale na wynik drużyny z CE  „pracowało” 6 dziewcząt/.  
  Drużyna chłopców w składzie :
  Krześnicki Jakub
  Wiktorzak Hubert
  Gałązka Kasjan
  Kopeć Kamil
  walczyła  ambitnie o jak najlepszy wynik i ostatecznie zajęła  VI  miejsce. Drużyny do imprezy przygotował mgr Bohdan Kret.

 • Praca szkoły w weekend majowy.

  • Dni 4,7 i 8 maja 2018r. są dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno - wychowawczych. W tych dniach odbywa się egzamin maturalny dla absolwentów naszej szkoły.
  • Dni 30.04 i 2.05 2018r. są dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.
  • W dniu 2 maja(środa) 2018r. szkoła będzie nieczynna - dzień wolny za 6 stycznia.
 • DO ZOBACZENIA W DOROSŁYM ŻYCIU…

     27 kwietnia br. po raz ostatni zadźwięczał dzwonek dla tegorocznych absolwentów Ekonomika. To kolejna grupa uczniów, która od dziś zasila grupę ponad 26.000 wszystkich absolwentów tej szkoły. Najpierw dziękowaliśmy za te 4 lata nauki podczas Mszy Św. w płockiej Farze. Później uroczystości odbywały się już w szkole. I właśnie tam otrzymali świadectwa ukończenia szkoły, najlepsi nagrody. Były uśmiechy, ale i łzy. Były podziękowania, życzenia, przemowy. Ale chyba najbardziej wszyscy będziemy wspominać to, co przeżyliśmy w murach tej szkoły. A jest co wspominać….

 • Happening z Książnicą Płocką

    12 kwietnia 2018r. młodzież z Ekonomika pod opieką nauczycieli bibliotekarzy wzięła udział w patriotycznym happeningu „Jak Broniewski w kolegami w Legiony wyruszał!” Wydarzenie jest częścią obchodów stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Organizatorem tej imprezy, upamiętniającej wymarsz z Płocka grupy młodych ochotników do Legionów Polskich, w której znalazł się poeta Władysław Broniewski była Książnica Płocka. Dziękujemy za interesujące przedstawienie!

 • Spotkanie z Janem Milnerem

     Uczniowie Ekonomika z kl. IIa z nauczycielami bibliotekarzami 12 IV 2018r. poznawali historię pieniądza w wolnej Polsce na spotkaniu pt: „ Płocczanie z pasją”. Jan Milner prezes oddziału Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego interesująco opowiadał o banknotach i innych środkach płatniczych, swojej pracy i hobby. Organizatorem tego wydarzenia była Filia nr 5 Książnicy Płockiej. Dziękujemy za zaproszenie i miłą atmosferę!

 • Zapraszamy na
  Dzień zawodowca - dzień otwarty

  25 kwietnia 2018r. godz 9.00- 13.00

   - Obrazek 1

   - Obrazek 2

 • Dąb pamięci

  13 kwietnia zostały uroczyście złożene kwiaty i zapalone znicze pod dębem pamięci (przy Ekonomiku), który został nazwany Władysławem na cześć dyrektora Władysława Wróbla, zamordowanego strzałem w tył głowy w Charkowie w 1940 roku przez NKWD.

 • „Protesty czerwca 1976r. – drogą do wolności”

      W ramach obchodów 100. Rocznicy   Odzyskania przez Polskę Niepodległości, w dniu 12  kwietnia 2018r. w Zespole Szkół Ekonomiczno- Kupieckich w Płocku odbył się etap wojewódzki Konkursu  Tematycznego „Protesty czerwca 1976r. – drogą do wolności”. Organizatorem i koordynatorem Konkursu jest Mazowiecki Kurator Oświaty. Do konkursu przystąpili uczniowie klas II i III gimnazjów oraz klas  II i III dotychczasowych gimnazjów w szkołach podstawowych z województwa  mazowieckiego. Głównym celem konkursu jest poznanie przez  uczniów wpływu  „Protestów czerwca 1976r.” na współczesną historię Polski oraz kształtowanie wśród młodego pokolenia postaw patriotycznych i szacunku dla minionych wydarzeń. Do etapu wojewódzkiego przystąpiło 18 uczniów z m.in. Warszawy, Płocka, Radomia i Ciechanowa. Po zakończeniu zmagań konkursowych dla  uczestników  konkursu została zorganizowana wycieczka  do kulminacyjnego miejsca protestu robotniczego w czerwcu 1976r. Młodzież  udała się wraz z opiekunami pod gmach  obecnej „Płockiej Książnicy”, który  w 1976r. był siedzibą  KW PZPR. Tam właśnie, pamiętnego czerwca, robotnicy m.in. Mazowieckich Zakładów Rafineryjnych i Petrochemicznych wystąpili w obronie  godności i materialnego bytu. Finał i zakończenie konkursu odbędzie się 22maja 2018r. w Warszawie.

 • Z wizytą w Hiltonie

     Dnia 6 kwietnia uczniowie Technikum Hotelarskiego, jak co roku, mieli okazję zwiedzić kolejny obiekt hotelarski, tym razem hotel Hilton Double Tree w Łodzi. Charakter temu wyjątkowemu miejscu, nadają hale zdjęciowe byłej Wytwórni Filmów Fabularnych, na terenie której obiekt został zbudowany. Pomieszczenia, w których tworzone były kultowe polskie seriale, m.in. "Czterej pancerni i pies", a także pierwszy polski powojenny film "Zakazane piosenki", obecnie pełnią funkcje sal koncertowych, a nawet bankietowych. Wyjątkowy charakter hotelu podkreślają mozaiki ze scenami z filmów m.in. Romana Polańskiego, wiekowy sprzęt kinematograficzny oraz plakaty i zdjęcia z autografami aktorów i reżyserów światowej rangi. Kolejnym etapem wycieczki był łódzki Ogród Botaniczny, gdzie uczniowie mieli okazję obejrzeć m.in. skansen wsi łódzkiej. Wycieczka zakończyła się w łódzkim centrum handlowym '"Manufaktura". Wyjazd zorganizowały p. K. Korsak i p. M. Staniszewska.

 • Targi Edukacyjne w Bielsku

  Dnia 27 marca, nasza szkoła, już po raz kolejny, zaprezentowała swoją ofertę edukacyjną na X Targach Edukacyjnych w Bielsku. Targi odbywały się tym razem pod hasłem "Mobilni na rynku - bądź autorem swojej kariery". O kierunkach, pracowniach i zapleczu edukacyjnym naszej szkoły, informowali gimnazjalistów uczniowie Ekonomika, wraz z nauczycielkami p. M. Staniszewską i K. Korsak. Gospodarzom i organizatorom Targów dziękujemy za gościnność i serdeczne przyjęcie.

 • Turniej tenisa stołowego

  W dniu 16.03.2018 r. odbył się turniej Tenisa Stołowego o Mistrzostwo naszej szkoły na rok szkolny 2017/2018. W zawodach wzięło udział 12 dziewcząt oraz 27 chłopców. Rozgrywki odbyły się systemem "do dwóch przegranych pojedynków". Każdy pojedynek trwał do 3 wygranych setów.

  Czołowe lokaty zajęli:

  kategoria dziewcząt:

  I miejsce Bagrowska   Katarzyna klasa  IV D
  II miejsce Kusa Daria II C
  III miejsce Augustyniak Karolina II E
  IV miejsce Aftańska Weronika II E         
  V miejsce Ziółkowska Andżelika II C
  VI  miejsce Fijałkowska Paulina III B
  kategoria chłopców:
  I miejsce  Makowski Marcin III D
  II miejsce Krześnicki Jakub II E
  III miejsce Kralski Kacper II F
  IV miejsce Kopeć Kamil II D
  V miejsce Kalinowski Wiktor II D
  VI miejsce Kalinowski Marceli II F
  Za pierwsze VI miejsc uczestnicy zawodów otrzymali dyplomy oraz "markowe" rakietki do tenisa stołowego. Zorganizował i przeprowadził imprezę mgr Bohdan Kret nauczyciel WF

 • Z wizytą w Komunikacji Miejskiej

     W dniach 13 i 20 lutego 2018r uczniowie III klasy technikum logistycznego odwiedzili KM w Płocku. Młodzież zapoznała się z zakresem logistyki na obszarach miejskich, który jest wspomagany przez systemy informatyczne ITS, uwzględniając środowisko transportowe. Uczniowie poznali system funkcjonowania transportu w mieście z uwzględnieniem kongestii.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół Ekonomiczno-Kupieckich im. Ludwika Krzywickiego w Płocku
  ul. Abpa A. Nowowiejskiego 4
  09-400 Płock
  http://naszekonomik.pl
 • 24 367-19-65

Galeria zdjęć