Menu

Niedziela 22.10.2017

Menu

liczba odwiedzin: 579093

Partnerzy

  

 

 •    13 października, i to w piątek, (!!!) Ekonomik świętował Dzień Nauczyciela. Dokładnie w samo południe, gdy zegary wskazywały godz. 12.00, rozpoczęto oficjalne świętowanie. Na początku głos zabrał Pan Dyrektor, który złożył wszystkim serdeczne życzenia. Odczytał również słowo skierowane przez Prezydenta Miasta Płocka oraz Dyrektora płockiej Delegatury Kuratorium Oświaty. Następnie wręczył Nagrody Dyrektora zasłużonym nauczycielom i pracownikom administracji. Później królowała już tylko młodzież, która pod kierunkiem p. Marty Goleń i Marcina Wernera przygotowała specjalny program słowno-muzyczny, a raczej zwiastun – pilot filmu najnowszej super produkcji, pt.: “Z życia nauczyciela”. Odcinek nosił tytuł “Duża przerwa”, zaś w rolach głównych wystąpiły wybitne talenty jeszcze nie odkryte (czyli uczniowie naszej szkoły). Po dość kabaretowym wydaniu Samorząd Szkolny i jego opiekunki: p. Hanna Jeżewska i Joanna Ciećwierz zaprosiły na słodki upominek czyli coś dla łasuchów. I jak się okazało w naszej szkole tacy są. Tort był pyszny...cud w ustach. No, ale cóż...wszystko ma swój początek i koniec

 •    Dnia 12 października młodzież Ekonomika wzięła udział w Płockich Targach Aktywności Zawodowej, które odbyły się w Orlen Arenie w Płocku. Na targach zaprezentowało się blisko 70 firm o różnych profilach.  W targach wzięły udział uczniowie klas II f i III a pod opieką wychowawczyń, Małgorzaty Bieleckiej i Moniki Pietrzak. Uczniowie mieli szansę poznania lokalnego rynku pracy, zapoznali się z wymogami rekrutacyjnymi przyszłych pracodawców, bieżącymi i przyszłymi ofertami pracy stałej i tymczasowej. Poznali oni także zasady prawne zatrudniania osób w wieku 16-18 lat oraz uczestniczyli w panelu dyskusyjnym prowadzonym w czasie trwania targów. Udział w imprezie był nieocenioną szansą na wysondowanie potrzeb lokalnego rynku pracy, co będzie dla młodzieży cenną wskazówką i motywacją do dalszego zdobywania kwalifikacji.

 •    4 pażdziernika odbyła się X Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna, której organizatorem była Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu. W olimpiadzie wzięło udział 7 uczniów z III i IV klas technikum logistycznego. Celem olimpiady było rozbudzanie wśród młodych ludzi zainteresowania tematyką logistyczną.

 •    Dnia 18 września 2017 r. o godzinie 12.00, na Placu 13-stu Straconych odbyła się uroczystość upamiętniająca 75. rocznicę egzekucji 13 Płocczan. W „Apelu Pamięci” uczestniczyli uczniowie klas pierwszych wraz z nauczycielami oraz Dyrekcją Ekonomika. Montaż słowny przygotowali uczniowie klasy II a.

 • Spotkanie z przedstawicielami Związku Sybiraków w Płocku.

     We wtorek 3 października 2017 miało miejsce spotkanie przedstawicieli Związku Sybiraków w Płocku z młodzieżą Technikum Ekonomicznego przy Zespole Szkół Ekonomiczno – Kupieckich oraz dyrekcją i członkami Rady Pedagogicznej. Panowie Remigiusz Bielewicz i Zygmunt Bortnowski opowiedzieli niezwykłą historię zesłania w głąb Związku Radzieckiego w latach czterdziestych XX wieku. Rodziny obydwu panów przebywały na Syberii przymusowo i poznały smak mroźnej lodowatej północy i gorąca kazachskich stepów. Cierpiały głód i musiały bardzo ciężko pracować. Ludność tubylcza początkowo niechętna z czasem okazała wiele szacunku i pomocy Polakom. Losy Bortnowskich i Bielewiczów jak wielu innych rodzin były dramatyczne, ginęli od strzału w tył głowy, zamarzali kładąc podkłady kolejowe lub umierali z przerażenia w bydlęcych wagonach bądź padali z wycieńczenia. Wielu jednak powróciło i zostało zmuszonych do zasiedlania tak zwanych ziem odzyskanych, tam jako obcy uczyli się mowy ojczystej i kończyli polskie szkoły oraz pracowali w polskich zakładach. Ciągle niestety z łatką kacapów czy rusków. Dziś odzyskali dobre imię prawdziwych niezłamanych przez system łagrów Polaków. 

  Spotkanie przygotował Robert Trębacki. 

 • Uwaga absolwenci szkoły !

  13 września mija ostateczny termin składania deklaracji na poprawkowe egzaminy z kwalifikacji w sesji zimowej styczeń-luty 2018. Deklarację należy składać w pokoju 23.

 • Obiór świadectw maturalnych

  12 września od godz. 12.00 beda wydawane świadectwa maturalne -

  sesja poprawkowa - matura 2017 w pokoju nr 23.

 •    4 września odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego 2017/2018. Po odczytaniu przez pana dyrektora Ireneusza Szychowskiego listu od Prezydenta Płocka odbyła sie krótka uroczystość także z okazji 78 roczniczy wybuchu II-ej wojny światowej. Po zakończeniu wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich klas.

 • Rozpoczęcie roku szkolnego

  Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/18 w poniedziałek 4 września o godz. 9.00 do sali gimnastycznej.

 • Odbiór świadectw i dyplomów

  W piątek 25 sierpnia 2017 r. od godz. 12.00 zapraszamy po odbiór świadectw i dyplomów potwierdzających kwalifikacje zawodowe (dotyczy osób, które zdawały egzaminy w czerwcu 2017r).

 • Zapraszamy nauczycieli

  Plenarne posiedzienie Rady Pedagogicznej odbędzie się
  1 września 2017r. o godz. 10.00​

 • UWAGA MATURZYŚCI

  EGZAMIN MATURALNY W ZAESPOLE SZKÓŁ EKONOMICZNO – KUPIECKICH im. L.KRZYWICKIEGO W TERMINIE POPRAWKOWYM

  • 22.08.2017 – godzina 9.00 -część pisemna
   (matematyka, język polski, język angielski, język rosyjski)
  • 23.08.2017 – godzina 9.00 -część ustna
   (język angielski)

  Do egzaminu w terminie poprawkowym uprawnione są osoby, które nie zdały 1 egzaminu w części pisemnej lub ustnej i złożyły do dnia 7 lipca 2017r oświadczenie o zamiarze przystąpienia do w/w egzaminu.

 •   Dnia 1 czerwca uczniowie klasy IIa TE wraz z wychowawczynią Moniką Pietrzak uczestniczyli w seminarium: "40 lat Koła Naukowego Inżynierii Środowiska w 50-letniej historii Politechniki Warszawskiej w Płocku". Podczas urodzinowej gali wręczono nagrody laureatom konkursów: „Inżynieria środowiska, czyli …” oraz „Politechnika, czyli…” , które od kilku lat pozwalają rozwijać zainteresowania uczniów szkół średnich zagadnieniami z zakresu inżynierii środowiska. Uczestnicy mieli za zadanie przygotować prace plastyczne. Wśród laureatów są uczniowie naszej szkoły. W konkursie „Inżynieria środowiska, czyli…” drugie miejsce zajęła praca Dominiki Tomasik z IIa TE, a trzecie praca Klaudii Terebińskiej z IIa TE. W tym konkursie nasi uczniowie otrzymaliśmy również wyróżnienia: Natalia Malik i Ewelina Brudzyńska z IIa TE oraz Paulina Bolczak z IIc T.Hotelarskiego. W konkursie „Politechnika, czyli …” pierwsze miejsce zajęła praca Natalii Malik z IIa TE, a wyróżnienia otrzymały prace: Ewelina Brudzyńskiej i Dominiki Tomasik z IIa TE oraz Pauliny Bolczak z IIc T.Hotelarskiego. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 • Uwaga Maturzyści

  UWAGA MATURZYŚCI!!!
  30 CZERWCA 2017 r. 
  OD GODZINY 12.00 W SALI 24
  BĘDĄ OGŁOSZONE WYNIKI 
  Z EGZAMINU MATURALNEGO 2017 r.
  I WYDAWANE ŚWIADECTWA DOJRZAŁOŚCI
   
  W przypadku niezdanego jednego egzaminu maturalnego (część pisemna lub część ustna) należy złożyć 
  oświadczenie o ponownym przystąpieniu do egzaminu maturalnego w sesji poprawkowej( jest to warunek konieczny):
  • część ustna w terminie 23-25 sierpnia 2017 r.
  • część pisemna 22 sierpnia 2017 r.
 •    Od dnia 31 maja 2017 w Płockim Ekonomiku można podziwiać wystawę bocianów. To kolejny pomysł propagujący polską przyrodę i ekologiczne postawy wśród młodzieży. Na uwagę zasługują bociany wykonane przez Aleksandrę Nowicką, Gabrysię Duch, Sylwię Has czy Agnieszkę Zygmuntowicz. Nauczyciel Robert Trębacki dziękuje im za wspaniałe modele ptaków. Dzień Bociana Białego obchodzony jest w Polsce od 2003 roku. Jest okazją, aby pokazać jak ważne miejsce zajmują bociany w polskiej kulturze i naturalnym tradycyjny rolniczym środowisku oraz o potrzebie ochrony tego ptaka. Co piąty bocian z całej światowej populacji mieszka sezonowo w Polsce. Żywi się owadami, gryzoniami, rybami i płazami. Zamieszkuje tereny podmokłe i łąki. Z reguły jest monogamistą, na zimowisku żyje w stadzie. Bocian był symbolem wiosny i rodzicielskiego poświęcenia. Słowianie uważali go za symbol obfitości, chrześcijanie – pobożności i czystości. Bocian biały przynosi dusze dzieci i szczęście.

 • 1 czerwca uczniowie klas IIIc oraz Ic Technikum Hotelarskiego, pod opieką p. K.Korsak odwiedzili najstarszą szkołę w Polsce - Małachowiankę. W pięknie odnowionej auli zapoznaliśmy się z fascynującą historią szkoły. Następnie zwiedziliśmy muzeum, a z wieży widokowej podziwialiśmy panoramę Starego Miasta.

 •  

  ODBIÓR DYPLOMÓW Z EGZAMINÓW
  POTWIERDZAJĄCYCH KWALIFIKACJE W ZAWODZIE
  OD 29 MAJA W GODZ. 10.00 DO 14.00 W POKOJU 23.

   

   

 • III Noc Muzeów w Ekonomiku

  20 maja 2017r.

  SERDECZNIE ZAPRASZAMY.

   

 •    27 kwietnia 2017 roku z Zespołu Szkół Ekonomiczno – Kupieckich wyruszyła wycieczka do Gołuchowa. Uczniowie pod opieką Roberta Trębackiego i Janiny Maziarz – Bieniek zwiedzili XVI wieczny zamek rodu Leszczyńskich odrestaurowany w XIX wieku przez Działyńskich. Początkowo był budowlą obronną, ale Elżbieta Czartoryska zmieniła go w neorenesansowy pałacyk francuski z przyległym pięknym parkiem. Zamek niestety obrabowano z wielu dzieł sztuki w okresie II wojny światowej, do dziś pozostało ich niewiele. Są to głównie kominki XVI i XVII wieczne, portrety szlacheckie, kopie portretów królewskich (m.in. Poniatowskiego), obrazy malarzy włoskich i flamandzkich, bogato rzeźbiony stół XIX wieczny utworzony z rzeźb barokowych ołtarzy, antyczna ceramika, strop kasetonowy, renesansowe drzwi oraz gobeliny i japońskie wazy. Obok zamku uczniowie podziwiali ogród stylu angielskiego, w którym rośnie 80 tysięcy drzew i ponad 280 pomników przyrody. Znajdują się tu cyprysiki, dęby, sosny i lipy oraz dwa stawy. Za arboretum znajduje się również zagroda zwierząt takich jak żubr, konik polski, daniel i dzik. Uczniów zainteresowały również zbiory w Muzeum Leśnictwa w tzw. Powozowni.  Są tu dwie wystawy grąd środkowo europejski w szacie wiosennej oraz las świerkowy borealny w porze zimowej. Wysłuchać można również odgłosów zwierząt żyjących w lesie. Jest wystawa dotycząca różnego typu drzew, profili glebowych, lasu w aspekcie ekologicznym i botanicznym. Podziwiać można gatunki zagrożone wyginięciem zarówno zwierzęta jak i rośliny (naturalnej wielkości). Obok w tzw. Dybulu funkcjonuje wystawa Technika leśna. Zgromadzono tu eksponaty obrazujące sposoby zagospodarowania i użytkowania lasu. Narzędzia i maszyny używane w hodowli, są też makiety przemysłu leśnego oraz instrumenty geodezyjne i kartograficzne.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół Ekonomiczno-Kupieckich im. Ludwika Krzywickiego w Płocku
  ul. Abpa A. Nowowiejskiego 4
  09-400 Płock
  http://naszekonomik.pl
 • 24 367-19-65

Galeria zdjęć