Menu

Sobota 22.02.2020

Menu

liczba odwiedzin: 1263720

Partnerzy

  

 

 • Podnosimy jakość kształcenia.

     W dniu 06.02.2020 w Zespole Szkół-Ekonomiczno Kupieckich miało miejsce bardzo ważne wydarzenie. Pan Adam Jaszczuk pełnomocnik Zarządu LS Technics Sp. z o.o. oraz Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomiczno-Kupieckich podpisali list intencyjny o współpracy w celu podniesienia jakości i efektywności kształcenia zawodowego. Zgodnie z powyższym porozumieniem od 01.09.2020 roku w Zespole Szkół Ekonomiczno-Kupieckich będzie uruchomiony nowy kierunek kształcenia technik eksploatacji portów i terminali. Podpisanie listu odbyło się w obecności Dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Płocka- Pani Agnieszki Harabasz. Również uczestnikami i świadkami tego wydarzenia byli uczniowie i nauczyciele najstarszej Szkoły Zawodowej na Mazowszu Płockim. Dyrektor Ireneusz Szychowski w swoim wystąpieniu wskazał, że porozumienie o współpracy jest kluczowe dla tego kierunku kształcenia. Dodał także, że rozpoczynamy współpracę z największym polskim operatorem, który obsługuje 80% przewoźników lotniczych w Polsce. Firma LS Airport Services S.A. powstała w 2009 roku I jest spółką państwową. Operuje na pięciu lotniskach, gdzie prowadzi pasażerską obsługę naziemną, obsługę cargo i obsługę techniczną statków powietrznych. Dyrektor mówił o różnych formach współpracy, odbywaniu praktyk zawodowych, jak i organizacji wycieczek edukacyjnych, lekcji, pokazów a także podnoszeniu kwalifikacji nauczycieli. Z kolei Adam Jaszczuk mówił o potrzebie kształcenia wykwalifikowanej kadry usług pasażerskich i cargo. Firma LS Airport Services S.A. uruchomiła projekt LS Academy z myślą o rekrutacji dobrze przygotowanych pracowników. Młodzież z wyraźnym zadowoleniem usłyszała, że firma gwarantuje praktycznie 100% zatrudnienie absolwentom w tej dynamicznie rozwijającej się branży. Spółka bardzo poważnie podchodzi do współpracy z technikami eksploatacji portów i terminali, z uwagi na zapewnienie sobie kadry w długiej perspektywie czasowej. Tym bardziej, że otwarcie Centralnego Portu Komunikacyjnego Baranów to potrzeba rekrutacji wykwalifikowanych pracowników. Dyrektor Wydziału Edukacji Pani Agnieszka Harabasz powiedziała, że cieszy się z tego rodzaju wydarzeń i planów swoich placówek oświatowych i będzie aktywnie wspierać rozwój kształcenia, szczególnie w nowych zawodach. Uroczystość zakończyło wspólne pamiątkowe zdjęcie.

 • Technik ekonomista

 • Technik hotelarstwa

 • Technik organizacji turystyki.

 • Technik logistyk

 • Technik handlowiec

 • Technik eksploatacji portów i terminali

 • Konkurs edukacyjny Miasto Pamięci

     3 lutego 2020 roku na Dworcu Centralnym w Warszawie odbyło się rozdanie nagród w konkursie edukacyjnym Miasto Pamięci zorganizowane przez Fundację Towarzystwo Projektów Edukacyjnych i PGE Energia Ciepła. Konkurs był częścią projektu Tablice Pamięci. 60 mazowieckich szkół rywalizowało o nagrody na napisanie utworu literackiego dotyczącego Warszawy i jej mieszkańców żyjących w okresie II wojny świtowej. Również uczniowie Ekonomika wzięli w nim udział.  Pierwsze miejsce jak się okazało zdobył nasz uczeń Hubert Wiktorzak z klasy IV. Gratulujemy wspaniałej postawy patriotycznej i dużych zdolności poetyckich.

 • I SZKOLNY KONKURS WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH

    Dni 29 stycznia 2020r. odbył się w naszej szkole I etap I Szkolnego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. Do pierwszego etapu przystąpiło 22 uczniów z klas II, III i IV. Zadaniem ich było rozwiązanie testu składającego się z pytań otwartych i zamkniętych. Opiekę nad młodzieżą sprawowały nauczycielki języka angielskiego – p. Anna Chmura, p. Katarzyna Korsak, p. Wioletta Majcher-Nowacka i p. Martyna Żórawska, które są również organizatorkami tego wydarzenia. Wyniki I etapu zostaną ogłoszone 05 lutego 2020r. Wszyscy, którzy przystąpili do konkursu otrzymają dyplomy oraz drobne nagrody rzeczowe ufundowane przez wydawnictwa Oxford University Press, Macmillan, Egis, Express Publishing. Drugi etap konkursu odbędzie się 04 marca o godz. 9.50.

 • Pogrążeni w smutku

   Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszej wieloletniej nauczycielki pani Zofii Popielarskiej. Uroczystość pogrzebowa odbędzie się 27 grudnia o godz. 12.00 w kościele św. Stanisława Kostki w Płocku.

 • Wigilijnie w Ekonomiku

    W tradycję Świąt Bożego Narodzenia wpisane są różnego rodzaju przedstawienia bożonarodzeniowe, jasełka, itp. Inaczej nie mogło być w naszym Ekonomiku, gdzie w czwartek 19 grudnia br. młodzież wystawiła dość oryginalną wersję współczesnego spotkania o charakterze adwentowo – rekolekcyjno – świątecznym. Jego przekaz był dość klarowny: zachęcał do refleksji nad różnymi sytuacjami, z którymi spotyka się młodzież, m.in. z falą hejtu, nienawiści, ubliżania, wyzwisk, cierpieniem po starcie bliskich i chorobą, ze źle pojmowaną przez młodych „wolnością” i miłością. To wszystko pokazały krótkie scenki tematyczne wykonane przez uczniów klas I b oraz I i. Kulminacyjnym momentem było wniesienie przez młodzież figury Dzieciątka Jezus, który przychodzi do każdego. Święta to nie tylko kolorowe choinki, lampki, ale też zaduma nad kondycją naszego człowieczeństwa. Wszak tyle się ostatnio dzieje dookoła nas.Refleksja taka jest potrzebna każdemu z nas.Młodzi aktorzy włożyli wiele serca w grane przez siebie role, za co składamy im wielkie dzięki. Na koniec szkolnych jasełek słowo do młodzieży wygłosił proboszcz płockiej fary ks. Wiesław Gutowski. Nad sferą muzyczną czuwali uczniowie kl. I A i I K – anielskie głosy . Ogromne podziękowania dla Samorządu Szkolnego za doskonałą współpracę i mega dekorację. Dziękujemy też głównemu reżyserowi czyli Ks. Rafałowi za refleksję, która potrzebna była i jest potrzebna każdemu z nas.

 • Stypendia dla najzdolniejszych

     W dniu 11 grudnia 2019 w sali barokowej Muzeum Diecezjalnego w Płocku odbyła się uroczystość wręczenia Stypendiów Prezesa Rady Ministrów dla najzdolniejszych uczniów z terenu delegatury w Płocku, Kuratorium Oświaty w Warszawie. Nasz „Ekonomik” reprezentowała Kamila Dominika Kalinowska, która uzyskał najwyższą średnią ocen ze wszystkich stypendystów – 5,83. Stypendium Prezesa Rady Ministrów wręczył Mazowiecki Kurator Oświaty Krzysztof Wiśniewski w towarzystwie posłanek na Sejm RP Elżbiety Gapińskiej oraz Anny Cicholskiej. Upominki ufundowane przez PKN Orlen przekazała Wioletta Kulpa. Na ręce dyrektora szkoły Ireneusza Szychowskiego został przekazany także list gratulacyjny dla Rady Pedagogicznej Zespołu Szkół Ekonomiczno – Kupieckich w Płocku. Naszej Stypendystce serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych osiągnięć naukowych.

 • Olimpiada historyczna

     12 grudnia 2019 roku odbyły się w Zespole Szkół Ekonomiczno - Kupieckich w Płocku międzyszkolne zawody XIII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego..

 • Balladyna w "Ekonomiku".

     10 grudnia uczniowie z Klubu Miłośników Książki ,działającego w bibliotece szkolnej przedstawili spektakl „Balladyna” według Juliusza Słowackiego. Akcja toczyła się wartko a uczniowie doskonale wcielili się w grane postaci. Długie dialogi opanowali perfekcyjnie i wykazali się niezwykłą kreatywnością w doborze kostiumów. Oryginalnie wykonali układ choreograficzny w rytmie muzyki ludowej. Udowodnili ,iż nurty romantyczne w cale nie muszą być nudne ,a teksty zawikłane. Chyba wszyscy zrozumieli główne ponadczasowe przesłanie utworu. Reżyserią przedstawienia zajęła się pani Janina Maziarz- Bieniek i Maria Kwiatkowska. Brawo za oryginalną interpretację i zaangażowanie !!!…....

 • Szkolenie z pierwszej pomocy.

    W czwartek 12 grudnia 2019 roku członkowie Szkolnego Koła PCK uczestniczyli w szkoleniu „Pierwsza pomoc”. Uczyliśmy się, że najważniejsze to zadbać o swoje bezpieczeństwo, bo tylko wtedy będziemy mogli skutecznie pomów. Ocena stanu poszkodowanego, wzywanie pomocy, resuscytacja i pozycja bezpieczna, to ćwiczyliśmy na fantomach dorosłego i dzieci. Mieliśmy okazję przećwiczyć użycie defibrylatora i zabandażować rany. Tego wszystkiego uczyła nas Pani Agnieszka Gomoła – instruktor Pierwszej Pomocy z Płockiego Oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża. Dziękujemy bardzo za ciekawe przekazywanie wiedzy. Wszystko zadziało się z inicjatywy Moniki Gruszczyńskiej – opiekuna SK PCK.

 • Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

     Wygrywając etap szkolny Sebastian Stolarek z klasy 3a przeszedł do Etapu Rejonowego XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. To najstarsza olimpiada w Polsce o tej tematyce. Olimpiada odbyła się 13 grudnia o godz. 9.30 w siedzibie Związku Nauczycielstwa Polskiego w Płocku. Uczestnicy odpowiadali na 30 pytań testowych. Były dogrywki, zdrowe przekąski i film opowiadający o powstaniu Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca. Sebastianowi gratulujemy udziału w Olimpiadzie i zakwalifikowania się do Etapu Rejonowego. W tym roku nie udało się awansować dalej, ale nic straconego… spróbujemy znów za rok. Opiekę merytoryczną i wsparcie zapewniła Sebastianowi Monika Gruszczyńska – opiekun Szkolnego Koła PCK.

 • Promocjia zdrowego stylu życia

    Zwycięzcą etapu szkolnego, jednocześnie kwalifikując się do etapu rejonowego, został Sebastian Stolarek z klasy 3a. Gratulujemy i życzymy powodzenia na dalszych etapach. - plakat

 • Młoda krew ratuje życie

  2 listopada odebraliśmy dyplom i statuetkę za udział w konkursie „Młoda krew ratuje życie”. To nasze akcje „Ekonomik oddaje krew”. Bo wiemy, że nic jej nie zastąpi. Dzielimy się, ratujemy życia. Ogromne podziękowania dla każdego z Was, kto bierze udział w naszych akcjach. I zapraszamy do kolejnych… już w marcu 2020 roku J Oddając krew wygrywamy!!! Wygrywamy też nagrody… w tym roku wygrała Ola. Nagrodą była karta podarunkowa do Rossmanna.

 • Debata profilaktyczna

    Już trzeci raz uczniowie Ekonomika wzięli udział w debacie profilaktycznej „Sporadyczne picie piwa oraz palenie marihuany może prowadzić do uzależnienia”. Prowadzącym spotkanie był Pan Leszek Kopczyński z Chrześcijańskiej Misji Społecznej TEEN CHALLENGE oddział Płock. Jednak  to głos młodzieży liczył się najbardziej. Tym razem uczennice klasy 1k przekonywały uczniów klasy 2c, że nawet sporadyczne picie piwa czy palenie marihuany może prowadzić do poważnych konsekwencji. Klasa 2c nie pozostawała bierna. Chciała przekonać, że takie sporadyczne zażywanie, nie prowadzi do uzależnienia. Emocje były duże, nawet z widowni pojawiały się spontaniczne wypowiedzi. Chwilę głębszej refleksji powodowały wykorzystane podczas spotkania filmiki oraz poruszające historie życia, które usłyszeliśmy.  Wniosek jest jeden: niezależnie od tego, czy SPORADYCZNIE pijąc piwo lub paląc marihuanę dojdzie do uzależnienia, warto pamiętać, że wszystko zaczyna się od „pierwszego razu”.  Do udziału w debacie młodzież przygotowała się wraz z wychowawcami: Panią Anną Chmurą i Moniką Knap.  Organizatorem spotkania była Pani Monika Gruszczyńska – psycholog szkolny. Mając nadzieję na dalszą współpracę z THE GATE, już dziś każdego z Was zapraszamy do miejsca spotkań dla poszukujących czegoś i chcących robić coś … fajnego, dobrego, dla siebie… środy godz. 18.00 Tumska 5. Zajrzyjcie https://www.facebook.com/thegateplock/. Dowiadujcie się o wydarzeniach. I pamiętajcie, to dziś i każdego dnia kształtujecie swoją przyszłość. Wasze życie zależy od Was samych. Wybierajcie mądrze… .

 • Paczka na Kresy - Boże Narodzenie 2019

    W listopadzie nasza szkoła wzięła udział w akcji charytatywnej zorganizowanej przez Kuratorium Oświaty w Warszawie "Paczka na Kresy - Boże Narodzenie 2019". Dzięki zaangażowaniu nauczycieli oraz uczniów udało nam się zebrać produkty spożywcze, słodycze, medykamenty, środki opatrunkowe, chemię (środki czystości), kremy, kalendarze na nowy 2020 rok o tematyce związanej z Polską. 4 grudnia (środa) opiekunki Samorządu Uczniowskiego przekazały dary do płockiego Hufca, skąd zostaną przewiezione do organizatorów zbiórki, a następnie do potrzebujących. Serdecznie dziękujemy za Waszą pomoc i zaangażowanie.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół Ekonomiczno-Kupieckich im. Ludwika Krzywickiego w Płocku
  ul. Abpa A. Nowowiejskiego 4
  09-400 Płock
  http://naszekonomik.pl
 • 24 367-19-65

Galeria zdjęć