• Rocznica Obrony Płocka 1920

18 sierpnia 2023 roku poczet sztandarowy Towarzystwa Przyjaciół AK przy płockim Ekonomiku wziął udział w uroczystościach z okazji rocznicy Obrony Płocka przed bolszewikami. Tradycyjnie to wydarzenie miało miejsce na cmentarzu wojskowym przy ulicy Norbertańskiej i jak co roku pan Dyrektor Ireneusz Szychowski, nauczyciele pan Robert Trębacki oraz pan Piotr Serwatkiewicz składali kwiaty ku czci poległym Polakom.

• 15 sierpnia 2023 - rocznica Bitwy Warszawskiej.

Tradycyjnie już 15 sierpnia poczty sztandarowe Towarzystwa Przyjaciół AK oraz szkolny Zespołu Szkół Ekonomiczno-Kupieckich w Płocku uczestniczyły w uroczystościach z okazji 103 rocznicy tzw. cudu nad Wisłą. Uczniowie płockiego Ekonomika zachowując patriotyczną postawę przybyli pod pomnik Józefa Piłsudskiego i przemaszerowali wraz z innymi uczestnikami pod pomnik Władysława Broniewskiego a następnie pod pomnik Obrońców Płocka 1920 roku, aby zakończyć wędrówkę w płockiej katedrze. Po Mszy świętej uczestnicy obchodów udali się pod Grób Nieznanego Żołnierza, gdzie delegaci szkół, organizacji kombatanckich, przedstawicieli Sejmu i Senatu RP oraz władze i instytucje płockie składały wiązanki kwiatów.