• ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

21 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Serdecznie gratulujemy i do zobaczenia po wakacjach :-)

• Spotkanie uczniów z przedstawicielami firmy „Orlen”.

14 czerwca 2024 roku w Zespole Szkół Ekonomiczno -Kupieckich odbyło się spotkanie uczniów z klas o profilu logistycznym  z przedstawicielami firmy „Orlen” .

Odwiedzili nas : p. Aleksandra Madajczyk – przedstawcielka „Biura budowania karier przedsiębiorstwa”, oraz p. Jarosław Różycki – specjalista w zespole organizacji transportu drogowego.

Spotkanie miało na celu przybliżenie  uczniom :

-  możliwości pracy w firmie   „Orlen” na różnych stanowiskach i w zawodach

-  profilu potencjalnego pracownika

- głównych spółek i projektów  przedsiębiorstwa

- benefitów dla pracowników

- oferty dla uczniów i studentów ( staże, praktyki )

- ścieżki zawodowej po szkole średniej

Bardzo ciekawe  dla uczniów okazało się opisanie przez p. Jarosława Różyckiego pracy na stanowisku logistyka w firmie „Orlen” w Płocku.

Pan Różycki przedstawił typowy dzień pracy specjalisty do organizacji transportu : ile godzin pracuje,   za co jest odpowiedzialny, jakie cechy charakteru i umiejętności powinien mieć taki pracownik.

Na koniec spotkania odbył się krótki konkurs wiedzy o firmie „Orlen”. Były nagrody dla zwycięzców. Wszyscy wyszli ze spotkania z pamiątkowymi gadżetami, które  mogą się przydać  w czasie zbliżających się  wakacji  😊