Ostatni piątek kwietnia w kalendarzu roku szkolnego - to dzień zakończenia nauki klas maturalnych, ale też podsumowań, refleksji, wspomnień. Przedstawiciele klas kończących dziękowali Dyrekcji, Wychowawcom, Nauczycielom za ich trud, zaangażowanie, cierpliwość. Były kwiaty, życzenia i łzy wzruszenia. Pan Dyrektor Ireneusz Szychowski podziękował młodzieży za 4 lata owocnej nauki oraz ogromne zaangażowanie w działaniach podejmowanych na rzecz Szkoły i jej otoczenia. Najlepszym uczniom wręczył nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe i pracę w Samorządzie Uczniowskimi. Koło Teatralne specjalnie dla absolwentów przygotowało spektakl pt.: Cyganka prawdę Ci powie…a w nim wróżby na przyszłość dla wszystkich kończących nasz Ekonomik. Wierzymy , że słowa cyganki się spełnią: Każdy z was ma asa w rękawie. Tym asem jest wiedza, umiejętności i zdane egzaminy zawodowe, które uzyskaliście w murach tej szkoły. Warto, abyście o tym pamiętali, nie tylko podczas egzaminów maturalnych, ale także w dorosłym życiu. Teraz przed tegorocznymi maturzystami kilka "gorących” dni ostatnich przygotowań do matury, która rozpocznie się już w czwartek, 4 maja. Życzymy połamania piór na egzaminach maturalnych. I wracajcie do nas, odwiedzajcie nasz (Wasz) Ekonomik.
Zakończenie roku szkolnego klas IV.
- 262
Dni otwarte " Ekonomika"
Dyrekcja, grono pedagogiczne oraz społeczność uczniowska Zespołu Szkół Ekonomiczno - Kupieckich im. L. Krzywickiego w Płocku przy ul. abpa Juliana Nowowiejskiego 4, mają zaszczyt zaprosić tegorocznych ośmioklasistów na Dni Otwarte Szkoły.
Dni otwarte w ZSEK odbędą się 14.04.2023r.(piątek) godzina 9.00 - 14.00.
Oprócz tegorocznych absolwentów szkół podstawowych serdecznie zapraszamy także ich rodziców, nauczycieli i szkolnych doradców zawodowych.
Dzień otwarty "Ekonomika".
To co dziś wydarzyło się w naszej szkole przerosło oczekiwania wszystkich. Pięknie przygotowane pracownie, świetna organizacja, wspaniała promocja poszczególnych kierunków kształcenia i ta nieziemska atmosfera. Niech żałują Ci, których z nami nie było. Niech zazdroszczą nam inni. Od godz. 9.00 do 14.00 odwiedzali nas przyszli absolwenci Szkół Podstawowych. Obserwowali, podpytywali, z zaciekawieniem słuchali. Tego dnia odwiedziło nas blisko 400 osób z Płocka a także wielu okolicznych miejscowości. Zgodnie z naszym hasłem '' Weź zapytaj..weź tu przybądź" pytań, uśmiechów i miłych zaskoczeń było co nie miara a to wszystko w murach najstarszej szkoły zawodowej na Mazowszu. Drodzy absolwenci, z uśmiechem czekamy na Was we wrześniu, obiecując, że będziemy kształcić Was zawodowo! Do zobaczenia!
64
Konkurs wiedzy o historii.
26 kwietnia 2023 roku uczniowie płockiego Ekonomika uczestniczyli w Konkursie wiedzy o historii politycznej II RP zorganizowanym pod patronatem Pani Posłanki na Sejm III RP Elżbiety Gapińskiej. Konkurs miał miejsce w Młodzieżowym Domu Kultury w Płocku.
Nawiązaliśmy współpracę z PKP Intercity.
19.04.2023r. w Zespole Szkół Ekonomiczno-Kupieckich miało miejsce spotkanie, w którym uczestniczyli Pan Dyrektor Ireneusz Szychowski oraz przedstawiciele PKP Intercity- Pani Dyrektor Ewa Gruszka Dyrektor Zakładu Centralnego oraz Pani Marzena Orzoł Ekspert ds. współpracy ze szkolnictwem. W spotkaniu wzięli również udział uczniowie o kierunku kształcenia technik eksploatacji portów i terminali. Celem spotkania było nawiązanie współpracy oraz zapoznanie uczniów z ofertą pracy PKP Intercity.
3
Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej
Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Kupieckich uczcili pamięć przedwojennego dyrektora Państwowego Gimnazjum Kupieckiego w Płocku Władysława Wróbla. W 1939 roku jako podporucznik rezerwy brał udział w kampanii wrześniowej. Po jej zakończeniu dostał się do niewoli sowieckiej. Został osadzony w obozie jenieckim w Starobielsku, a następnie zamordowany i pogrzebany w Piatichatkach niedaleko Charkowa.
Pan Dyrektor Ireneusz Szychowski wraz z młodzieżą zapalił znicze przy „Dębie Pamięci” oddając hołd ofiarom zbrodni katyńskiej, a następnie przedstawił zgromadzonym wojenne losy Władysława Wróbla.Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej obchodzony jest 13 kwietnia.
Blisko 22 tys. Polaków – mundurowych i cywili – zostało zamordowanych w kwietniu i maju 1940 r. przez funkcjonariuszy NKWD. Wśród nich było 14,5 tys. jeńców wojennych – oficerów i policjantów –
z obozów w Kozielsku, Starobielsku i Ostaszkowie oraz 7,3 tys. więźniów aresztowanych na terenach okupowanych przez ZSRS. Ciała grzebano bezimiennie, w dołach śmierci tak, aby nigdy nie zostały odnalezione.
Już 3 kwietnia 1940 r. rozpoczęła się likwidacja obozu w Kozielsku. Zgromadzonych w nim jeńców zabito w lesie katyńskim. Przez kolejne sześć tygodni kolejni polscy oficerowie byli wywożeni z obozów i rozstrzeliwani: żołnierze ze Starobielska – w Charkowie, a policjanci z Ostaszkowa – w Kalininie. Kolejnych mordów NKWD dokonało w Chersoniu, Kijowie i Mińsku.
13 kwietnia 1943 r. świat obiegła wiadomość o odkryciu przez Niemców masowych grobów polskich oficerów zamordowanych przez Sowietów w Katyniu. W 1943 r. – równolegle z ujawnieniem zbrodni rozpoczęło się fałszowanie przeszłości, a kłamstwo katyńskie stało się częścią zbrodni i jednym z mitów założycielskich PRL.
Wręczenie nagród w Szkolnymi Konkursie Ortograficznym.
Dnia 17 kwietnia odbyło się wręczenie nagród w Szkolnymi Konkursie Ortograficznym. Pan Dyrektor pogratulował zwycięzcom I edycji konkursu. Wśród nagrodzony znalazła się uczennicą klasy 3a, Uliana Pohoska, pochodząca z Ukrainą. Gratulujemy znajomości trudnej polskiej ortografii.
I miejsce i tytuł Mistrza Ortografii zdobywa Julia Gromadzińska kl. 3A;
II miejsce - Kacper Borowski kl. 3A;
III miejsce - Aleksandra Krzewska kl. 4APrzyznano także dwa wyróżnienia:
- Agnieszka Mokrzka 3A
- Michał Jędrzejewski 4Aoraz nagrodę specjalną:
- Uliana Pohoska 3AGratulujemy Zwycięzcom i dziękujemy Wszystkim Uczestnikom.
Konkurs odbył się w ramach Innowacji Pedagogicznej: "Z językiem polskim za pan brat ", której autorkami są Marta Goleń i Elżbieta Zawadzka.
Drugi etap Szkolnego Konkursu Ortograficznego
Dnia 3 kwietnia 2023 r. odbył się drugi etap Szkolnego Konkursu Ortograficznego
Komisja konkursowa przyznała nagrody następującym uczniom:I miejsce i tytuł Mistrza Ortografii zdobywa Julia Gromadzińska kl. 3A;
II miejsce - Kacper Borowski kl. 3A;
III miejsce - Aleksandra Krzewska kl. 4APrzyznano także dwa wyróżnienia:
- Agnieszka Mokrzka 3A
- Michał Jędrzejewski 4Aoraz nagrodę specjalną:
- Uliana Pohoska 3AGratulujemy Zwycięzcom i dziękujemy Wszystkim Uczestnikom.
Święta z chemią w tle...Pisanka gipsowa
24 marca 2023 r. miało miejsce rozstrzygnięcie szkolnego konkursupt. :,,Święta z chemią w tle...Pisanka gipsowa". Zadaniem uczestników było przygotowaniu z gipsu pisanki w oparciu o podaną instrukcję i wykazanie się pomysłowością w jej tworzeniu.Celem konkursu było:- pokazanie chemii z innej, ciekawej strony,- popularyzowanie chemii wśród uczniów szkoły średniej,- pokazanie obecności chemii w codziennym życiu,- rozwijanie zainteresowań uczniów.Ocenie podlegały następujące kryteria:- zgodność pracy z tematem,- kreatywność i pomysłowość,- pracochłonność i czasochłonność,- estetyka i staranność wykonania.Komisja konkursowa ustaliła:
- I miejsce zdobyła pisanka wykonana przez ucznia Igora Gałązkę z klasy IV d
- II miejsce zdobyła pisanka przygotowana rzez Julię Bernacką z klasy IV d
- III miejsce zdobyła pisanka przygotowana przez uczennicę Oliwię Woja z klasy IVa
Wyróżnienia otrzymują:
Bartos Frąckiewicz z klasy III d oraz Adam Kozłowski z klasy I d.
Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie serdecznie dziękujemy i gratulujemy. Konkurs przygotowały: Bożena Pietruszewska i Marzanna Bieńkowska27
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie