• Wiosenne inspiracje

• 12 kwietnia w naszej szkole odbył sie II Międzyszkolny konkurs aranżacji stołów "Wiosenne inspiracje". Uczestniczyły w nim 4 szkoły w tym oczywiście nasza "Ekonomik". Najpierw prezentacja szkół, potem przygotowanie oraz prezentacja dekoracji, zresztą zobaczcie sami....

• Halowa piłka nożna

• Dnia 08.04.2016 r. rozegrany został turniej halowej piłki nożnej chłopców o Puchar Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Płocku. Reprezentacja naszej szkoły zajęła w nim III miejsce. W eliminacjach nasz zespół pokonał 3:2 późniejszego zwycięzcę turnieju zespół szkoły Centrum Edukacji.

9. Śniegocki  Bartłomiej  I D

Opiekunem zespołu jest nauczyciel WF mgr Kret Bohdan.

• Dzień otwarty

• Tego co się działo 6 kwietnia w Ekonomiku chyba nikt się nie spodziewał. Szkoła wypełniona młodzieżą po brzegi. A to wszystko za sprawą Gimnazjalistów, którzy postanowili odwiedzić najstarszą szkołę na Mazowszu płockim w ramach Dni Otwartych.
               Gimnazjaliści w bardzo miej i sympatycznej atmosferze spędzili dzień w naszej szkole. Odwiedzili pracownie przedmiotowe, zajrzeli do każdego zakątka szkoły. Przemierzali pięknie udekorowane korytarze, aby móc zobaczyć wszystko, co Ekonomik dla nich przygotował. A atrakcji było wiele. Na zakończenie wszyscy udali się na część artystyczną , przedstawienie "Wyspa skarbów" czyli opowieść o tajemniczym źródle.
               Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania tego Dnia: Nauczycielom, naszej Najlepszej Młodzieży, Pomysłodawcom i pozostałym.

• Aranżacja stołów.

• 5 kwietnia odbyła się w naszej szkole III Edycja Szkolnego Konkursu Aranżacji Stołów. Jak zwykle piękne dekoracje przygotowane przez uczniów zachwycały swoim urokiem. Podziękowania należą się także nauczycielom, którzy pomagali i nadzorowali pracę poszczegónych klas. I tak:
            1 miejsce kl. IIIc - p.Monika Staniszewska
            2 miejsce kl. IIc - p. Joanna Ciećwierz
            3 miejsce kl. IId - p. Magdalena Umyszkiewicz.

Wyróżnione zostały klasy IIIe oraz 1d. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

• Turniej tenisa o mistrzostwo Ekonomika

• Dnia 11.03.2016r. odbył się w naszej szkole " Turniej Tenisa Stołowego o Mistrzostwo Szkoły na rok szk. 2015/2016".

III Bor     Bartłomiej III A

Uczestnicy zawodów za zajęcie miejsc I-VI otrzymali dyplomy, za miejsca I-III markowe rakietki do tenisa stołowego.

Na zakończenie turnieju odbył się "super mecz", czyli pojedynek pomiędzy zwycięzcą kategorii dziewcząt a zwycięzcą kategorii chłopców.

Po "ciężkim boju" zwycięzcą i zdobywcą nagrody "smaczny kwiatek" została Kasia Bagrowska!

Organizatorem i sędzią głównym imprezy był nauczyciel WF mgr Bohdan Kret.

• Finały w piłce siatkowej

• Dnia 7.03.2016r. rozegrany został Finał Płocka szkół ponadgimnazjalnych w ramach Płockiej Olimpiady Młodzieży 2016 w Piłce Siatkowej dziewcząt.   Reprezentacja naszej szkoły zajęła IV miejsce w turnieju.

Węderlich  Paulina - III b

Opiekunem drużyny był nauczyciel WF mgr Bohdan Kret.

• Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

• To właśnie z tej okazji uczniowie Ekonomika, pod opieką p. Teresy Chlebińskiej (historia), uczcili ten dzień wystawą, która jest „wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny.”

• PAMIĘTAMY O PRZYJACIELU EKONOMIKA !!!

• Mowa o Ks. Biskupie Romanie Marcinkowskim, który od lat jest Przyjacielem naszej Szkoły.W dniu 29 lutego Ksiądz Biskup obchodził swój dzień patronalny. Nie mogło zabraknąć życzeń i ciepłych słów od nas, przyjaciół z Ekonomika. Stąd delegacja Szkoły wyruszyła z życzeniami do Solenizanta. Wszystkiego co najlepsze, by się spełniło…

• Wielki  sukces  sportowy Naszych  tenisistów !!!

• Dnia 4.03.2016r. w hali sportowej MZOS w Borowiczkach odbył się Finał płocki rozgrywek tenisa stołowego w ramach Płockiej Olimpiady Młodzieży 2016.  Reprezentacja dziewcząt naszej szkoły, w składzie której występowały :

Bagrowska Katarzyna – klasa II d
            Golat Monika – I b
            Golat Agnieszka – IV d
            Węderlich Paulina – III b
            Wojciechowska Katarzyna – I e

zajęła  I  miejsce w  klasyfikacji drużynowej szkół ponadgimnazjalnych w Płocku! Kolejne miejsca w zawodach zajęły szkoły : II miejsce Zespół Szkół Centrum Edukacji,   III miejsce LO im. Wł. Jagiełły.

Na dodatkowe wyróżnienie zasługuje osiągnięcie Kasi Bagrowskiej, która wygrała klasyfikację indywidualną turnieju! BRAWO!!!

W zawodach brała też udział reprezentacja chłopców w składzie :

Dzierzbiński  Michał – klasa III c
            Łodziarek  Konrad – I d
            Sieradzki  Gabriel – I c
            Szymura  Łukasz – I c

W  klasyfikacji drużynowej zajęli wysokie  IV  miejsce /na 10 startujących szkól/.

Dużym sukcesem obu naszych drużyn jest również zajęcie  I  miejsca  w  turnieju  w klasyfikacji ogólnej szkół – łączna ilość zdobytych punktów przez dziewczynki i chłopców!!!

Opiekunem  reprezentacji jest nauczyciel WF  mgr Bohdan Kret.

• Wyróżnienie dla Naszego Dyrektora

•

NASZ PAN DYREKTOR WYRÓŻNIONY !!!

18 lutego 2016 roku w Sali sejmowej płockiego Ratusza nasz Pan Dyrektor decyzją zarządu głównego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, został wyróżniony Kombatanckim Krzyżem Zwycięstwa za działalność społeczną na rzecz środowiska kombatanckiego i opiekę nad Kombatantami w Płocku.

„Jest to dal mnie duże wyróżnienie, które niejako podsumowuje moją 20 – letnią pracę na rzecz środowiska kombatanckiego. Od 1997 roku jestem bardzo mocno zaangażowany w społeczną pracę na rzecz Płockiej Rady ds. Kombatantów oraz Ochrony Miejsc Pamięci Walk i Męczeństwa” – powiedział Dyrektor Szychowski.

Przypominamy, że Pan Dyrektor jest Przewodniczącym wspomnianej wyżej Rady, która jest głosem doradczym Prezydenta Miasta Płocka, a także członkiem Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, oczywiście bez uprawnień kombatanckich, ale za to mocno aktywny w nieśnieniu pomocy i opieki nad wyższą sprawą.

Całe te zainteresowanie, ta historyczna pasja przekłada się również na grunt naszej Szkoły. Właśnie u nas, w Ekonomiku, działa Towarzystwo Przyjaciół Armii Krajowej, które również jak nasz Pan Dyrektor mocno zainteresowana jest działalnością kombatancką poprzez udział w uroczystościach patriotycznych, w opiece nad grobami i miejscami pamięci narodowej oraz innymi. Posiadamy również sztandar Armii Krajowej, byśmy mogli godnie reprezentować żywą historię w naszym mieście.