• Z wizytą w Małachowiance
          • Z wizytą w Małachowiance

          • 1 czerwca uczniowie klas IIIc oraz Ic Technikum Hotelarskiego, pod opieką p. K.Korsak odwiedzili najstarszą szkołę w Polsce - Małachowiankę. W pięknie odnowionej auli zapoznaliśmy się z fascynującą historią szkoły. Następnie zwiedziliśmy muzeum, a z wieży widokowej podziwialiśmy panoramę Starego Miasta.

          •  

            ODBIÓR DYPLOMÓW Z EGZAMINÓW
            POTWIERDZAJĄCYCH KWALIFIKACJE W ZAWODZIE
            OD 29 MAJA W GODZ. 10.00 DO 14.00 W POKOJU 23.

             

             

          • III Noc Muzeów w Ekonomiku

            20 maja 2017r.

            SERDECZNIE ZAPRASZAMY.

             

        • Byliśmy w Gołuchowie
          • Byliśmy w Gołuchowie

          •    27 kwietnia 2017 roku z Zespołu Szkół Ekonomiczno – Kupieckich wyruszyła wycieczka do Gołuchowa. Uczniowie pod opieką Roberta Trębackiego i Janiny Maziarz – Bieniek zwiedzili XVI wieczny zamek rodu Leszczyńskich odrestaurowany w XIX wieku przez Działyńskich. Początkowo był budowlą obronną, ale Elżbieta Czartoryska zmieniła go w neorenesansowy pałacyk francuski z przyległym pięknym parkiem. Zamek niestety obrabowano z wielu dzieł sztuki w okresie II wojny światowej, do dziś pozostało ich niewiele. Są to głównie kominki XVI i XVII wieczne, portrety szlacheckie, kopie portretów królewskich (m.in. Poniatowskiego), obrazy malarzy włoskich i flamandzkich, bogato rzeźbiony stół XIX wieczny utworzony z rzeźb barokowych ołtarzy, antyczna ceramika, strop kasetonowy, renesansowe drzwi oraz gobeliny i japońskie wazy. Obok zamku uczniowie podziwiali ogród stylu angielskiego, w którym rośnie 80 tysięcy drzew i ponad 280 pomników przyrody. Znajdują się tu cyprysiki, dęby, sosny i lipy oraz dwa stawy. Za arboretum znajduje się również zagroda zwierząt takich jak żubr, konik polski, daniel i dzik. Uczniów zainteresowały również zbiory w Muzeum Leśnictwa w tzw. Powozowni.  Są tu dwie wystawy grąd środkowo europejski w szacie wiosennej oraz las świerkowy borealny w porze zimowej. Wysłuchać można również odgłosów zwierząt żyjących w lesie. Jest wystawa dotycząca różnego typu drzew, profili glebowych, lasu w aspekcie ekologicznym i botanicznym. Podziwiać można gatunki zagrożone wyginięciem zarówno zwierzęta jak i rośliny (naturalnej wielkości). Obok w tzw. Dybulu funkcjonuje wystawa Technika leśna. Zgromadzono tu eksponaty obrazujące sposoby zagospodarowania i użytkowania lasu. Narzędzia i maszyny używane w hodowli, są też makiety przemysłu leśnego oraz instrumenty geodezyjne i kartograficzne.

        • Zakończenie roku szkolnego IV klas
          • Zakończenie roku szkolnego IV klas

          •    W piątek 28 kwietnia po raz ostatni zadzwonił dzwonek dla uczniów klas IV. To już ostatnia lekcja w murach tej szkoły. Pożegnaliśmy kolejnych uczniów, kolejne pokolenie Ekonomika. Były wzruszenia, łzy i radości. Ale najważniejsze, że przez te 4 lata wspólnej drogi nikt Wam nie zabierze tego, co razem przeżyliśmy. POWODZENIA NA MATURZE !!!

          • 28 kwietnia na godz. 9.00 zapraszamy absolwentów szkoły na Plac 13-tu Straconych przy "Dzwonie Pokoju". Po apelu o godz. 11.00 w szkole odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas 4.

        • Memoriału Sybiraków i Płocczan
          • Memoriału Sybiraków i Płocczan

          •    W dniu 13 kwietnia 2017 roku poczet sztandarowy Towarzystwa Przyjaciół Armii Krajowej uczestniczył w uroczystości odsłonięcia Memoriału Sybiraków i Płocczan pomordowanych na Wschodzie. Odbyły się one na płockim cmentarzu komunalnym. Reprezentacja członków Towarzystwa złożyła kwiaty pod Memoriałem.

        • Dzień zawodowca w Ekonomiku
          • Dzień zawodowca w Ekonomiku

          •  To co się działo 07 kwietnia br. w murach najstarszej szkoły zawodowej w naszym mieście przerosło oczekiwania organizatorów. Pięknie przygotowane pracownie, świetna organizacja, wspaniała promocja poszczególnych kierunków kształcenia i ta nieziemska atmosfera w szkole… Niech żałują Ci, których z nami nie było. Niech zazdroszczą nam inni…
            Cały dzień odwiedzali nas Gimnazjaliści… Obserwowali, podpytywali… A na koniec zaprosiliśmy na MEGA PRZEDSTAWIENIE. „Jestem w lekkim szoku, że w szkole może być taka atmosfera. Przecież tutaj czuje się jedność, jak w rodzinie… bez kitu (…). To ważne dla dobrego samopoczucia. Chyba … nie, nie chyba…na pewno przyjdę do Was” – wyraziła swoje zdanie Olka (gimnazjalistka). Dzięki Olka… Do zoba….
            Niecodzienną wizytę w płockim Ekonomiku złożył Marszałek Województwa Mazowieckiego p. Adam Struzik wraz z Dyrektorem płockiego oddziału Urzędu Marszałkowskiego p. Tomaszem Kominkiem. Wizyta najważniejszych władz w Województwie Mazowieckim zaszczyciła wszystkich… Czujemy się zatem wyróżnieni… Pan Marszałek podkreślił jaką rolę pełni Ekonomik i polecił, aby bez wahania wybierać tę szkołę…
            Najważniejsze być pozytywnie zaskoczonym. I tacy właśnie jesteśmy i tak się czujemy.

        • Global Money Week
          • Global Money Week

          •   Zespół Szkół Ekonomiczno- Kupieckich po raz pierwszy uczestniczył w akcji pod nazwą Światowy Tydzień  Pieniądza (Global Money Week). Tegoroczna edycja odbywająca  się w dniach 27marca – 2 kwietnia 2017r przebiega pod hasłem „Ucz się. Oszczędzaj. Zarabiaj”. Koordynatorem akcji w Polsce jest Urząd Komisji Nadzoru Finansowego. Według informacji organizatora do udziału w akcji w tym roku zgłosiło się 88 polskich szkół  ze wszystkich etapów nauczania oraz 1 Biblioteka Publiczna z Warszawy.
            W ZSE-K zorganizowano wystawę pieniędzy, młodzież uczyła się jak testować pieniądze, po czym poznać czy nie są fałszywe.  Uczniowie przy wsparciu nauczycieli przeprowadzili ankietę na temat: skąd młodzież pozyskuje środki na realizację swoich marzeń, jak gospodaruje pieniędzmi? Uczniowie promowali akcję w mediach społecznościowych przesyłając selfie na tle plakatu Global Money Week. Kulminacją działań był konkurs pod hasłem Va bank dotyczący wiedzy o pieniądzach, który odbył się w poniedziałek 3 kwietnia. W szranki stanęły czteroosobowe  drużyny z klas IIb i II E. Wspierały je zespoły klasowe. Panie Grażyna Niedzielska i Monika Knap przygotowały na konkurs zadania w 9 kategoriach. Walczące zespoły tworzyły synonimy do słowa pieniądze, wyjaśniały pojęcia związane z pieniędzmi i oszczędzaniem, musiały się wykazać znajomością symboli i wizerunków na współczesnych banknotach, uzupełniali zdania- powiedzenia o pieniądzach, wyjaśniali skróty walut z różnych krajów, rozwiązywali rebusy i przeliczali waluty . Podsumowaniem wystąpienia każdej z drużyn była prezentacja z zakresu historii pieniądza. Jury w składzie: przewodniczący dyr. Ireneusz Szychowski, członkowie wicedyrektor Małgorzata Mikołajczyk I Jolanta Kierzkowska zdecydowało, że zwyciężył zespół klasy II B. Zawodnicy otrzymali drobne upominki, a publiczność czekoladki przypominające Euro.
               Podczas imprezy zaprezentowano wyniki ankiety dotyczącej pozyskiwania i gospodarowania pieniędzmi, którą zrealizowali w naszej szkole (303 respondentów) uczniowie z klasy IB pod kierunkiem pani Moniki Staniszewskiej

        •  III edycja międzyszkolnego konkursu na aranżację stołu
          • III edycja międzyszkolnego konkursu na aranżację stołu

          •    Dnia 30 marca 2017 r. w ZSEK odbyła się III edycja międzyszkolnego konkursu na aranżację stołu pod hasłem "Stół ludowy we współczesnej restauracji". Celem konkursu było upowszechnianie wzorców dekoracyjnego i estetcyznego nakrywania stołów,podniesienie poziomu kształcenia zawodowego oraz wymiana doświadczeń między uczniami. 
            Konkurs składał się z dwóch etapów: etap pierwszy polegał na aranżacji stołu na przyjęcie zasiadane dla 2 osób zgodnie z tematyką oraz prezentacji ustnej; etap drugi - na składaniu w orginalny sposób serwetek papierwych.
               W konkursie wzieły udział zespoły czteroosobowe do aranżacji stołu i dwuosobowe do składania serwetek z  nastepujących szkół: Zespół Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie pod opieką pani Anny Cichockiej i pani Katarzyny Kroczewskiej; Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Studziencu pod opieką pani Doroty Kolbus; Zespół Szkół Usług i Przedsiębiorczości im. Abpa A. J. Nowowiejskiego w Płocku pod opieką pani Małgorzaty Garlej; Technikum Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Płocku pod opieka pana Jacka Tychońskiego; Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie pod opieka pani Ludmiły Koprowicz i pani Marii Olszewskiej; Zespół Szkół Ekonomiczno - Kupieckich im. L. Krzywickiego w Płocku pod opieka pani Iwony Jezierskiej. Nad przebiegiem konkursu czywała komisja w składzie pan Andrzej Kaczorowski dyrektor hotelu "Skansen" w Sierpcu,pan Marek Matusiak szef gastronomii z Hotelu Herman w Płocku, pani Henryka Pszolińska st. wizytator z kuratorium w Płocku oraz jako przewodniczący pan dyrektor ZSEK Ireneusz Szychowski. Komisja oceniała między innymi: dobór i ułożenie bielizny stołowej, dobór i ułożenie zastawy stołowej do zaproponowanego menu , estetykę i dekorację stołu, wkład pracy własnej, profesjonalny wizerunek zawodowy uczestników, każdą formę złożonej serwetki.
               Puchar Dyrektora ZSEK oraz dyplom za zajęcie I miejsca otrzymała drużyna z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Studziencu pod opieką pani Doroty Kolbus; Puchar Dyrektora ZSEK oraz dyplom za zajęcie  II miejsca drużyna z Zespołu Szkół Usług i Przedsiębiorczości im. Abpa A. J. Nowowiejskiego w Płocku pod opieką pani Małgorzaty Garlej; Puchar Dyrektora ZSEK oraz dyplom za zajęcie  III miejsca dryżyna z Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie pod opieka pani Ludmiły Koprowicz i pani Marii Olszewskiej. Pozostałe drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy za udział w konkursie, opiekunowie podziękowania a wszyscy uczniowie różne upominki.  Wszystkim uczestnikom dziękujemy, gratulujemy i zapraszamy do kolejnej edycji.

        • Szkolny konkurs dekoracji stołów
          • Szkolny konkurs dekoracji stołów

          •   Dnia 29 marca 2017 r. odbyła się IV edycja szkolnego konkursu Aranżacja stołu - stół ludowy we współczesnej restauracji. Do konkursu przystąpiły klasy technikum hotelarskiego: I c pod opieka p. Magdaleny Umyszkiewicz, I d pod opieka p. Iwony Jezierskiej, II c pod opieka p. Moniki Staniszewskiej, III c pod opieka p. Joanny Ciećwierz oraz III d pod opieka p. Bożeny Pietruszewskiej. Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie p. dyrektor Ireneusz Szychowski, p. w-ce dyrektor Małgorzata Mikołajczyk, p. w-ce dyrektor Ewa Księżakowska, p. kierownik Anna Krzemińska, nauczyciel p. Elżbieta Kubow oraz uczeń z samorzadu szkolnego Dawid Liński.
            Zwycięzcami konkursu zostali: I miejsce klasa I d; II miejsce klasa III c; III miejsce klasa II c. Gratulujemy!!!

        • IX Targi Edukacyjne w Bielsku
          • IX Targi Edukacyjne w Bielsku

          •   W czwartek, 30 marca, zaprezentowaliśmy ofertę naszej szkoły na IX Targach Edukacyjnych w Bielsku. Towarzyszyli nam uczniowie - absolwenci tego niezwykle gościnnego gimnazjum. Z młodszymi koleżankami i kolegami podzielili się wrażeniami z pierwszego roku nauki w naszej szkole, rozdali ulotki informacyjne i zaprosili na Dzień Zawodowca (piątek 7.04) oraz Piknik dla Gimnazjalistów (sobota 22.04). Targi w Bielsku każdego roku cieszą się ogromnym zainteresowaniem. W tym roku nasze stoisko odwiedzili uczniowie z ośmiu szkół gimnazjalnych: z Ciachcina, Proboszczewic, Radzanowa, Gozdowa, Łęgu Probostwa, Maszewa Dużego, Staroźreb i oczywiście z Bielska. Wszystkich gimnazjalistów zapraszamy w gościnne progi naszej szkoły.

        • Targi Szkół Zawodowych
          • Targi Szkół Zawodowych

          • 24 marca w Gimnazjum nr 8 odbyły się II Targi Szkół Zawodowych. Uczniowie z Gimnazjum nr 8, Gimnazjum nr 10, Gimnazjum w Łącku odwiedzali nasze stoiska i zapoznawali się z ofertami szkół ponadgimnazjalnych. Stoisko ZSEK cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Ekonomik reprezentowali i do nauki u nas zachęcali: Wiktoria, Weronika, Daria, Agata, Paulina, Julka, Daniel, Arek i Kacper wraz z Panią Iwoną Chmielewską i Moniką Chojnacką.

        • Mistrzostwa Płocka w tenisie stołowym
          • Mistrzostwa Płocka w tenisie stołowym

          • 16.03.2017r. w hali sportowej w Borowiczkach rozegrane zostały Mistrzostwa Płocka w tenisie stołowym szkół ponadgimnazjalnych. Wspaniały sukces odniosła drużyna dziewcząt, która powtórzyła osiągnięcie z zeszłego roku zajmując  I  miejsce. Najwięcej punktów dla drużyny zdobyła Katarzyna Bagrowska  uczennica klasy  III D  zajmując  II  miejsce indywidualnie!!!
            Pozostałe dziewczyny naszej reprezentacji to : 

              *Kusa  Daria I C
              *Aftańska Weronika I E
              *Kucharska Karolina I E
              *Golat Monika II B
              *Granas Justyna III D
             
            Reprezentacja szkoły  chłopców  zajęła  V miejsce.

            W drużynie  wystąpili:
              *Kalinowski Wiktor I D
              *Kalinowski Marcel I F
              *Kralski Kacper I F
              *Krześnicki Jakub I E
              *Bor Bartłomiej IV A
              *Dzierzbiński   Michał IV C 
            Drużyny  do  zawodów  przygotował  mgr Kret  Bohdan.
            Wyniki  indywidualne i drużynowe  w  załącznikach.

          • Rok 2017

            Rokiem Rzeki WISŁY

            W dniach 15-22 marca 2017 roku w Zespole Szkół Ekonomiczno-Kupieckich w Płocku można było obejrzeć wystawę „SIŁA WODY” przygotowaną z okazji uchwalenia przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej roku 2017 Rokiem Rzeki Wisły.  Wystawę przygotowało Koło Naukowe Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej w Płocku.

            Mieszkańcy Płocka i okolic mają przywilej korzystania z walorów przyrodniczych rzeki Wisły. Wisła na odcinku od Kępy Polskiej do Płocka jest piękna ale również groźna.

            Wystawa SIŁA WODY
            przedstawia potęgę rzeki Wisły
            na przykładzie powodzi w powiecie płockim  
            w Dolinie Iłowsko-Dobrzykowskiej w 2010 roku.

            „W 550. rocznicę pierwszego wolnego flisu Sejm Rzeczypospolitej Polskiej oddaje hołd pokoleniom rodaków, którzy dzięki Wiśle i w oparciu o nią budowali tożsamość i potęgę Państwa Polskiego. W wyniku postanowień II pokoju toruńskiego Polska odzyskała panowanie nad całym biegiem żeglownej Wisły. Tym samym rok 1467 stał się pierwszym rokiem wolnej żeglugi wiślanej, rozpoczynającym najwspanialsze lata historii Polski. Spław Wisłą i jej dopływami przyczynił się do rozkwitu gospodarczego w Polsce w okresie złotego wieku, dzięki czemu stała się ona europejską potęgą polityczną, militarną i ekonomiczną. Wisła – Królowa Polskich Rzek, symbol polskości i patriotyzmu – to nasze naturalne oraz historyczno-kulturowe dziedzictwo. Ta wyjątkowa rzeka, przez stulecia różnorodnie kształtowana przez naturę i ludzi, wciąż jest dla nas wyzwaniem cywilizacyjnym. Wymaga zrównoważonego rozwoju, przemyślanej strategii oraz odważnych, dalekowzrocznych działań. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, doceniając znaczenie Wisły w życiu naszego Narodu i Państwa, ustanawia rok 2017 Rokiem Rzeki Wisły.” [Źródło: Uchwała Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 22 czerwca 2016 roku w sprawie ustanowienia roku 2017 Rokiem Rzeki Wisły]

        • Byliśmy na Targach Szkół
          • Byliśmy na Targach Szkół

          • 20 marca 2017 odbyły się Targi Szkół w Blichowie. Jak każdego roku promowaliśmy również tam Ekonomik. Gimnazjaliści z Blichowa i Bulkowa poznali ofertę naszej szkoły. Paulina, Patrycja, Agata, Ola, Daniel i Arek, pod opieką P. Iwony Chmielewskiej, K. Filipkowskiej i Moniki Chojnackiej, zapraszali do nauki w ZSEK.

        • Wycieczka
          • Wycieczka

          • W PIĄTEK, 17 MARCA, NASI UCZNIOWIE PIĘKNI I MŁODZI, WYRUSZYLI NA WYCIECZKĘ DO ŁODZI.

            Uczniowie zwiedzili Targi Turystyczne "Na styku kultur" w hali Międzynarodowych Targów Łódzkich, a następnie udali się do Manufaktury gdzie zwiedzili czterogwiazdkowy hotel andel's, należący do austriackiej grupy hoteli Vienna House. Było to już kolejna z serii wycieczek dla przyszłych hotelarzy, pozwalająca od kuchni poznać specyfikę ich przyszłej pracy. Wycieczkę zorganizowały nauczycielki Katarzyna Korsak i Monika Staniszewska.

          • Ekonomik oddaje krew

          • DAWCĄ KRWI MOŻE BYĆ

            OSOBA PEŁNOLETNIA – POSIADAJĄCA DOWÓD OSOBISTY.

                      Kandydat na dawcę krwi powinien:

            • w ciągu doby poprzedzającej oddanie wypić około 2 litrów płynów,
            • być wyspanym,
            • spożyć lekki posiłek,
            • wykluczyć z diety tłuszcze pochodzenia zwierzęcego (mleko, masło, kiełbasę, śmietanę, tłuste mięso, jajka, itp.),
            • ograniczyć palenie papierosów,
            • nie zgłaszać się do oddania krwi, jeśli jest się przeziębionym (katar) lub przyjmuje się leki,

            Kto nie powinien oddawać krwi:
            - kobieta w okresie miesiączki, do 3 dni po jej zakończeniu,
            - 7 dni po usunięciu zęba,
            - 6 miesięcy po zabiegach chirurgicznych i operacjach,
            - 6 miesięcy po wykonaniu tatuażu, założeniu kolczyków,
            - 2 tygodnie po przebyciu choroby zakaźnej,
            - 2 tygodnie po chorobie z przebiegającą gorączką,
            - 2 tygodnie po zaprzestaniu przyjmowania antybiotyków,
            - czas po szczepieniach ochronnych – zależy od rodzaju  szczepionki (48 h po błonnicy z tężcem)

            Nie mogą oddać krwi osoby, które są chore na poważne choroby układu krążenia, układu pokarmowego, oddechowego, moczowego, nerwowego (padaczka), choroby psychiczne, choroby skóry, po przebytej żółtaczce typu B lub C, nosiciele Hbs (+).
            Przyjmowanie leków – należy zgłosić lekarzowi podczas badania przed oddaniem krwi! (nie dotyczy witamin i leków hormonalnych)
            Ewentualne pytania prosimy kierować do p. Smółkowskiej.

             

        • Mistrzostwa  szkoły  w  Tenisie  Stołowym
          • Mistrzostwa szkoły w Tenisie Stołowym

          • 8 lutego 2017 r odbył się Turniej Tenisa Stołowego o Mistrzostwo naszej szkoły w kategori dziewcząt i chłopców. Do turnieju zapisało się 5 dziewcząt oraz rekordowa ilość - w stosunku do lat ubiegłych 26 chłopców. Wśród dziewcząt zwyciążyła dwukrotna mistrzyni naszej szkoły Katarzyna Bagrowska uczennica klasy IIIb.
            Kolejne  miejsca  zajęły :  

            • II miejsce  GRANAS  Justyna  klasa  III B
            • III miejsce  ROGOWSKA  Wiktoria  kl.  I F


            Wśród  chłopców  zwyciężył  ubiegłoroczny  Mistrz DZIERZBIŃSKI  Michał  z kl. IV C 

            Kolejne  miejsca  zajęli :  

                  * II miejsce  KRZEŚNICKI  Jakub  I E
                  * III  KRALSKI  Kacper     I F
                  * IV  BOR  Bartłomiej     IV A  
                  * V   KALINOWSKI  Marcel  I F
                  * VI  KALINOWSKI  Wiktor  I D

            Organizatorem  i  sędzią  głównym  imprezy  był  mgr  KRET  Bohdan.