Menu

Niedziela 29.03.2020

Menu

liczba odwiedzin: 1306169

Partnerzy

  

 

 • Olimpiada historyczna

     12 grudnia 2019 roku odbyły się w Zespole Szkół Ekonomiczno - Kupieckich w Płocku międzyszkolne zawody XIII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego..

 • Balladyna w "Ekonomiku".

     10 grudnia uczniowie z Klubu Miłośników Książki ,działającego w bibliotece szkolnej przedstawili spektakl „Balladyna” według Juliusza Słowackiego. Akcja toczyła się wartko a uczniowie doskonale wcielili się w grane postaci. Długie dialogi opanowali perfekcyjnie i wykazali się niezwykłą kreatywnością w doborze kostiumów. Oryginalnie wykonali układ choreograficzny w rytmie muzyki ludowej. Udowodnili ,iż nurty romantyczne w cale nie muszą być nudne ,a teksty zawikłane. Chyba wszyscy zrozumieli główne ponadczasowe przesłanie utworu. Reżyserią przedstawienia zajęła się pani Janina Maziarz- Bieniek i Maria Kwiatkowska. Brawo za oryginalną interpretację i zaangażowanie !!!…....

 • Szkolenie z pierwszej pomocy.

    W czwartek 12 grudnia 2019 roku członkowie Szkolnego Koła PCK uczestniczyli w szkoleniu „Pierwsza pomoc”. Uczyliśmy się, że najważniejsze to zadbać o swoje bezpieczeństwo, bo tylko wtedy będziemy mogli skutecznie pomów. Ocena stanu poszkodowanego, wzywanie pomocy, resuscytacja i pozycja bezpieczna, to ćwiczyliśmy na fantomach dorosłego i dzieci. Mieliśmy okazję przećwiczyć użycie defibrylatora i zabandażować rany. Tego wszystkiego uczyła nas Pani Agnieszka Gomoła – instruktor Pierwszej Pomocy z Płockiego Oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża. Dziękujemy bardzo za ciekawe przekazywanie wiedzy. Wszystko zadziało się z inicjatywy Moniki Gruszczyńskiej – opiekuna SK PCK.

 • Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

     Wygrywając etap szkolny Sebastian Stolarek z klasy 3a przeszedł do Etapu Rejonowego XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. To najstarsza olimpiada w Polsce o tej tematyce. Olimpiada odbyła się 13 grudnia o godz. 9.30 w siedzibie Związku Nauczycielstwa Polskiego w Płocku. Uczestnicy odpowiadali na 30 pytań testowych. Były dogrywki, zdrowe przekąski i film opowiadający o powstaniu Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca. Sebastianowi gratulujemy udziału w Olimpiadzie i zakwalifikowania się do Etapu Rejonowego. W tym roku nie udało się awansować dalej, ale nic straconego… spróbujemy znów za rok. Opiekę merytoryczną i wsparcie zapewniła Sebastianowi Monika Gruszczyńska – opiekun Szkolnego Koła PCK.

 • Promocjia zdrowego stylu życia

    Zwycięzcą etapu szkolnego, jednocześnie kwalifikując się do etapu rejonowego, został Sebastian Stolarek z klasy 3a. Gratulujemy i życzymy powodzenia na dalszych etapach. - plakat

 • Młoda krew ratuje życie

  2 listopada odebraliśmy dyplom i statuetkę za udział w konkursie „Młoda krew ratuje życie”. To nasze akcje „Ekonomik oddaje krew”. Bo wiemy, że nic jej nie zastąpi. Dzielimy się, ratujemy życia. Ogromne podziękowania dla każdego z Was, kto bierze udział w naszych akcjach. I zapraszamy do kolejnych… już w marcu 2020 roku J Oddając krew wygrywamy!!! Wygrywamy też nagrody… w tym roku wygrała Ola. Nagrodą była karta podarunkowa do Rossmanna.

 • Debata profilaktyczna

    Już trzeci raz uczniowie Ekonomika wzięli udział w debacie profilaktycznej „Sporadyczne picie piwa oraz palenie marihuany może prowadzić do uzależnienia”. Prowadzącym spotkanie był Pan Leszek Kopczyński z Chrześcijańskiej Misji Społecznej TEEN CHALLENGE oddział Płock. Jednak  to głos młodzieży liczył się najbardziej. Tym razem uczennice klasy 1k przekonywały uczniów klasy 2c, że nawet sporadyczne picie piwa czy palenie marihuany może prowadzić do poważnych konsekwencji. Klasa 2c nie pozostawała bierna. Chciała przekonać, że takie sporadyczne zażywanie, nie prowadzi do uzależnienia. Emocje były duże, nawet z widowni pojawiały się spontaniczne wypowiedzi. Chwilę głębszej refleksji powodowały wykorzystane podczas spotkania filmiki oraz poruszające historie życia, które usłyszeliśmy.  Wniosek jest jeden: niezależnie od tego, czy SPORADYCZNIE pijąc piwo lub paląc marihuanę dojdzie do uzależnienia, warto pamiętać, że wszystko zaczyna się od „pierwszego razu”.  Do udziału w debacie młodzież przygotowała się wraz z wychowawcami: Panią Anną Chmurą i Moniką Knap.  Organizatorem spotkania była Pani Monika Gruszczyńska – psycholog szkolny. Mając nadzieję na dalszą współpracę z THE GATE, już dziś każdego z Was zapraszamy do miejsca spotkań dla poszukujących czegoś i chcących robić coś … fajnego, dobrego, dla siebie… środy godz. 18.00 Tumska 5. Zajrzyjcie https://www.facebook.com/thegateplock/. Dowiadujcie się o wydarzeniach. I pamiętajcie, to dziś i każdego dnia kształtujecie swoją przyszłość. Wasze życie zależy od Was samych. Wybierajcie mądrze… .

 • Paczka na Kresy - Boże Narodzenie 2019

    W listopadzie nasza szkoła wzięła udział w akcji charytatywnej zorganizowanej przez Kuratorium Oświaty w Warszawie "Paczka na Kresy - Boże Narodzenie 2019". Dzięki zaangażowaniu nauczycieli oraz uczniów udało nam się zebrać produkty spożywcze, słodycze, medykamenty, środki opatrunkowe, chemię (środki czystości), kremy, kalendarze na nowy 2020 rok o tematyce związanej z Polską. 4 grudnia (środa) opiekunki Samorządu Uczniowskiego przekazały dary do płockiego Hufca, skąd zostaną przewiezione do organizatorów zbiórki, a następnie do potrzebujących. Serdecznie dziękujemy za Waszą pomoc i zaangażowanie.

 • Biesiada literacka

  Po raz kolejny nasi utalentowani uczniowie zaprezentowali się wspaniale na XXIV BIESIADZIE LITERACKIEJ, organizowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną w Płocku pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Mazowieckiego. Hubert Wiktorzak z kasy IV E został wicemistrzem Biesiady. Przypomnijmy, że w 2016 r. zdobył I miejsce i po raz pierwszy w historii   Biesiady Literackiej przyznano mu tytuł MISTRZA XXI BIESIADY LITERACKIEJ. Ciekawie zaprezentowała się też Wiktoria Kwasiborska z klasy IV E, która w 2017 r. również została nagrodzona, jako wicemistrzyni. Tytuł laureatów przysługuje też naszym młodym talentom poetyckim Dawidowi Ortyńskiemu z klasy I B i Igorowi Stachewiczowi z klasy I H. Wszyscy ci młodzi, zdolni i utalentowani poeci współpracują z Klubem Miłośników Książki pod opieką pani Marii Kwiatkowskiej i Janiny Maziarz –Bieniek. SERDECZNE GRATULACJE!!!!!!!!!!!
  Więcej informacji znajdziecie na stronach:

  https://portalplock.pl/pl/11_wiadomosci/24147_mlodziez_przedstawiala_swoj_tworczo_c_literack_poziom_byl_wysoki.html
  http://petronews.pl/za-nami-kolejna-biesiada-literacka-zdjecia/
  http://ppo.zjoplock.pl/news/592/167/RELACJA-Z-XXI-BIESIADY-LITERACKIEJ.html

 • Kuchnia gruzińska

     Dnia 27 listopada uczniowie Koła Przyjaźni Polsko-Gruzińskiej, wraz z opiekunkami p. Martą Goleń i p. Katarzyną Korsak, odwiedzili Piekarnię Ormiańsko-Gruzińską " Marukyan". Piekarnia ma swoją siedzibę na ulicy Tumskiej. Uczniowie mieli okazję poznać typowe wypieki przygotowywane przez gruzińskiego piekarza, takie jak:  gruzińskie puri ( chleb) i ormiański lawasz ( chleb) oraz chaczapuri, czyli placek z serem, mięsem a nawet owocami, a także posłuchać o jego pięknym kraju i mieście rodzinnym - Batumi. Językiem porozumiewania się nie był gruziński, lecz rosyjski. Dla uczniów była to możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych w praktyce. Wszyscy uczestnicy wycieczki otrzymali świeżo upieczone chleby. Dziękujemy piekarni za gościnne i serdeczne przyjęcie.

 • Pożar w Ekonomiku?

    Na szczęście nie. To tylko próbna ewakuacja, która odbyła sie 22 listopada. Jej celem było przygotowanie osób znajdujących się na terenie Ekonomika w przypadku wystąpienia potencjalnego zagrożenia pożarowego i utrwalanie zasad właściwego zachowania się w takich przypadkach. Czas opuszczania budynku to 2 minuty i 29 sekundu. BRAWO. Bezpieczeństwo przede wszystkim....

 • Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

    W związku z odbywającym się Światowym Tygodniem Przedsiębiorczości, w dniach 20-21 listopada 2019 r. odbyły się w naszej szkole warsztaty z pracownikami Wojewódzkiego Urzędu Pracy - Panią Alicją Drożdż i Mirosławą Milewską na tematy ,,Bezpieczny wyjazd - bezpieczny powrót" i ,,Badanie predyspozycji zawodowych" dla następujących klas: Ia, Ib, Ic, IIa, IIc, IIIa, IIIb i IIIc oraz z Panią Sylwią Drozd - pracownikiem Głównego Urzędu Statystycznego o/Płock,,Rynek pracy w województwie mazowieckim - podstawowe dane statystyczne", dla klas: Id, IIc, IIc, IIId. Warsztaty zorganizowane zostały przez Marzannę Bieńkowską w ramach programu ,,Otwarta firma" Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

 • Olimpiada inna niż wszystkie

  Szczegółowe informacje - tutaj

 • Światowy tydzień przedsiębiorczości

    18 listopada 2019 roku klasa III b pod opieką Moniki Staniszewskiej uczestniczyła w wykładzie otwartym pt. "Inspiracja i motywacja do ciągłego doskonalenia i rozwoju" w Mazowieckiej Uczelni Publicznej w Płocku. Wykład poprowadził Paweł Staworzyński - twórca autorskich pomysłów wdrażania zasad ergonomii, humanizacji pracy i zarządzania przez wartości godnościowe. Podczas wykładu uczniowie zapoznali się z zasadami oraz instrumentami zwiększania efektywności swoich działań, aby mogli stworzyć swoją własną strategię rozwoju w życiu osobistym i zawodowym. Wykład zorganizowany był przez Biuro Studenckich Praktyk Zawodowych i Karier Mazowieckiej Uczelni Publicznej w Płocku w ramach dwunastej edycji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

 • "Podatki- skąd mamy te wydatki"

    14 listopada 2019 r. klasa Id pod opieką Marzanny Bienkowskiej uczestniczyła w wykładzie otwartym pt. "Podatki- skąd mamy te wydatki", w Mazowieckiej Uczelni Publicznej w Płocku, Wydział Nauk Ekonomicznych i Informatyki.

 • Szkoła do Hymnu

    W piątek, 8 listopada w naszej szkole odbyło się wspólne śpiewanie Mazurka Dąbrowskiego. Jest to kontynuacja zorganizowanej w ubiegłym roku, na stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę, akcji "Rekord dla Niepodległej" - tym razem pod hasłem "Szkoła do Hymnu".

 • Dzień Niepodległości

    11 listopada 2019 roku Poczty Sztandarowe Towarzystwa Przyjaciół Armii Krajowej  i Zespołu Szkół   Ekonomiczno – Kupieckich im. Ludwika Krzywickiego po raz kolejny uczestniczyły w uroczystościach związanych z Narodowym Świętem Niepodległości. Corocznie poczty sztandarowe i delegacje różnych organizacji oraz urzędów i instytucji spotykają się przy pomniku Józefa Piłsudskiego, gdzie składane są kwiaty. Następnie przemaszerowują na Mszę Świętą do katedry i asystują przy składaniu kwiatów przy Odwachu. Jest to dzień szczególny, Polska w listopadzie 1918 roku odrodziła się z zaborczej niewoli i uzyskała status suwerennego państwa.

 • DUCHY W EKONOMIKU, CZYLI DZIADÓW CZ. II

     30 października 2019 biblioteka szkolna wzięła udział w corocznej edycji wspólnego czytania „Dziadów” cz. II Adama Mickiewicza.  Nauczyciele bibliotekarze przygotowali spektakl, w którym wystąpili uczniowie z „Klubu Miłośników Książki”, jak zawsze w nowej aranżacji. Aktorzy wykazali się kreatywnością i wspaniali odegrali swoje role. Gratulacje!!!!!!!!!!!!!! Zapamiętajcie przesłanie poety:… „ BO KTO NIE BYŁ NI RAZU CZŁOWIEKIEM,TEMU CZŁOWIEK NIC NIE POMOŻE”…

 • Odznaczenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

      W dniu 29 października 2019 r. w Auli im. Roberta Schumana Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych, resortowych i nagród przyznanych z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Ceremonia zorganizowana była przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty Aurelię Michałowską. W trakcie uroczystości zasłużeni w rozwój mazowieckiej oświaty nauczycielemi pracownicy oświatowi otrzymali z rąk Wicewojewody Artura Standowicza i Mazowieckiego Kuratora Oświaty Aurelii Michałowskiej Medale za Długoletnią Służbę oraz nagrody Ministra Edukacji Narodowej i Mazowieckiego Kuratora Oświaty, wręczane przez Dyrektora generalnego Ministerstwa Edukacji Narodowej Sławomira Adamca i Wicekuratora Oświaty Krzysztofa Wiśniewskiego. Pani Dyrektor Ewa Księżakowska została wyróżniona nagrodą Mazowieckiego Kuratora oświaty, a pani Wioletta Majcher-Nowacka, Medalem Srebrnym za Długoletnią Służbę. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół Ekonomiczno-Kupieckich im. Ludwika Krzywickiego w Płocku
  ul. Abpa A. Nowowiejskiego 4
  09-400 Płock
  http://naszekonomik.pl
 • 24 367-19-65

Galeria zdjęć