Ratujmy „Płockie Powązki”
To była już kolejny rok współpracy Ekonomika ze Stowarzyszeniem „Starówka Płocka”. Tym razem wyposażeni w worki na śmieci i rękawiczki do akcji ruszyli uczniowie klasy 2G Logistyk wraz ze swoim wychowawcą Piotrem Serwatkiewiczem. Mimo trudnych warunków pogodowych udało się uporządkować ponad dwadzieścia zabytkowych nagrobków usytułowanych na cmentarzu przy al. Kobylińskiego i odnowionych w ramach akcji „Ratujmy płockie Powązki”.
JUBILEUSZOWA KWESTA "RATUJMY PŁOCKIE POWĄZKI"
To już 25. odsłona jednej z najpiękniejszych płockich akcji. Tym razem na ratowanie mogił dwóch wyjątkowych kobiet: Geni Majdeckiej i Marii Gutkowskiej.
- Geni Majdeckiej - wzorowej uczennicy, uczynnej koleżanki, harcerki. "Dzielna druhna Genia po uzyskaniu matury natychmiast z zapałem oddała swe młode siły pracy w kuchni dla dożywiania biednych dzieci. W trzecim miesiącu tej ciężkiej pracy podległa epidemii krwawej dezynterii. Pomimo usilnej pomocy lekarskiej po czterech dniach śmiertelnych zmagań przestało bić to mężne harcerskie serce. (...). Obecnie Genia Majdecka jest patronką Stanicy Harcerskiej przy ul. Krótkiej.
- Marii Gutkowskiej - nauczycielki, działaczki społecznej i oświatowej. W 1881 r. razem z Julią Linde założyła 4-klasową szkołę żeńską, jedną z najbardziej ekskluzywnych na Mazowszu. W1900 r. powołała do życia własną szkołę, początkowo 2-klasową, a w 1907 r. 7-klasowe Gimnazjum Żeńskie im. Adama Mickiewicza. W życie społeczne Płocka zaangażowała się zwłaszcza podczas I wojny światowej. Była członkinią Zarządu Parafialnego Związku Katolickiego, Zarządu Oddziału Płockiego Związku Równouprawnienia Kobiet Polskich. Brała udział w pracach Zarządu Spółdzielni "Zgoda" i Płockiego Towarzystwa Wzajemnego Kredytu. W 1916 r. na bazie jej szkoły powstało II Gimnazjum Żeńskie. Sama otworzyła pensjonat, a rok później przyczyniła się do powstania schroniska dla nauczycielek. Zmarła w 1933 r.