• Konferencja kuratorium.

          • Kuratorium Oświaty w Warszawie organizuje konferencję pt. „Wychowanie do wartości– wsparcie rodziny i szkoły” mającą na celu pokazanie różnych dróg oddziaływaniana młodego człowieka w procesie jego wychowania i przygotowywania do odpowiedzialnego życia. Jest ona sierowana do dyrektorów szkół, rodziców, wychowawców, nauczycieli i pedagogów województwa mazowieckiego w odpowiedzi na potrzebę ciągłego doskonalenia kompetencji wskazanych wyżej środowisk wobec rosnących wyzwań w ich pracy wychowawczej, zwłaszcza w budowaniu świata wartości młodego pokolenia. Wydarzenie nawiązuje do konferencji z dnia 4 lutego br. pt. „Rola rodziców i szkoływ wychowaniu ku wartościom” organizowanego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Konferencja odbędzie się w trybie on-line dnia 9 października br., początek o godz. 10.00. Konferencja będzie dostępna pod adresem: https://youtu.be/YWshqMaYmyk

          • Odbiór świadectw dojrzałości

          • Zapraszamy tegorocznych maturzystów po odbiór świadectw dojrzałości z egzaminu maturalnego przeprowadzonego w terminie poprawkowym do sekretariatu szkoły w dniu 30 września o godz. 14.00

          • Pamiętamy o 13 płocczanach zamordowanych przez Niemców w 1942 roku

          •    W piątkowy ranek, 18 września 1942 roku na placu synagogalnym w Płocku postawiono szubienice. Pracownicy pobliskich firm i sklepów byli przymuszani do wyjścia, by obejrzeć egzekucję 13 więźniów. Fala strachu miała w płocczanach stłumić chęć buntu i walki z okupantem. Wyrok wykonano. Mieszkańcy Płocka i okolic ginęli z okrzykiem na ustach: „NIECH ŻYJE POLSKA". 18 września 2020 roku, również w piątek,  uczniowie   Zespołu Szkół Ekonomiczno – Kupieckich w Płocku, pod opieką nauczycieli i Dyrektora Szkoły - Pana Ireneusza Szychowskiego,  tradycyjnie zebrali się pod Pomnikiem 13 Straconych,  aby upamiętnić to tragiczne  wydarzenie. Ponadto w  uroczystości wzięli udział: Zastępca Prezydenta Miasta Płocka Pan Roman Siemiątkowski oraz Kierownik  Delegatury Mazowieckiej – Pani Marlena Mazurska.  Uczniowie pod kierunkiem polonistek  Anny Krzemińskiej i  Elżbiety Zawadzkiej zaprezentowali krótki program artystyczny. Dyrektor Ireneusz Szychowski wraz z przedstawicielami młodzieży, a także inni delegaci złożyli  pod pomnikiem kwiaty, ksiądz Rafał Pabich odmówił modlitwę w intencji zamordowanych. Była to krótka, ale zapadająca w pamięć lekcja historii.

          • Narodowe czytanie

          • W sobotę 5 września 2020 roku wzięliśmy udział w dziewiątej edycji Narodowego Czytania pod patronatem Pary
            Prezydenckiej. W Płocku corocznie wydarzenie przygotowane jest przez Książnicę Płocką. Podczas tegorocznej
            odsłony akcji Narodowego Czytania wybrano Balladynę Juliusza Słowackiego. Naszą szkołę reprezentowały: pani Elżbieta Zawadzka – nauczycielka języka polskiego oraz Wiktoria Wolińska – uczennica klasy II f . W ogrodach Książnicy Płockiej mogliśmy delektować się polską literaturą romantyczną i doświadczyć, że pomimo upływu czasu ma ona swoją moc. Następne wspólne czytanie - za rok.

          • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

          •    1 września 2020 roku uczniowie Ekonomika rozpoczęli kolejny rok szkolny z zachowaniem wytycznych MEN dotyczących zagrożenia epidemią COVID-19. Uczniów klas pierwszych uroczyście powitał dyrektor szkoły, pan Ireneusz Szychowski wraz z wicedyrektorkami, panią Ewą Księżakowską oraz Małgorzatą Mikołajczyk, a także kierowniczką szkoleń zawodowych, panią Anną Krzemińską. Uczniów klas pierwszych powitał w imieniu Samorządu Uczniowskiego jego przewodniczący, Dominik Kwiatkowski. Następnie udali się do klas w towarzystwie nowych wychowawców. Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne, starsi uczniowie zostali powitani na spotkaniach w klasach ze swoimi wychowawcami, na których zapoznali się z planem pracy w nowym roku szkolnym 2020/2021. Wszystkim uczniom życzymy wielu sukcesów i powodzenia w nowym roku szkolnym.

          • Procedury – Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

          • Nowy rok szkolny 2020/2021 rozpoczynamy  1 września 2020. Prosimy o zapoznanie się ze wstępnym harmonogramem i organizacją zajęć w tym dniu. Od pierwszego września uczniowie  rozpoczną edukację w szkole stacjonarnie, z zachowaniem ogólnych wytycznych GIS, MZ i MEN.

            Harmonogram spotkań z wychowawcami:

            • godz. 9:00 – klasy 1 – w sali gimnastycznej (wejście od strony boiska szkolnego)
            • godz. 9.00 – klasy 3-4 – w wyznaczonych salach lekcyjnych (wejście główne)
            • godz. 10.00 – klasy 2 - w wyznaczonych salach lekcyjnych (wejście główne)

             

            Szkolne Procedury Bezpieczeństwa – rozpoczęcie roku szkolnego:

            1. Przed wejściem do budynku wszystkie osoby (uczniowie, pracownicy szkoły, opiekunowie i inni) zakrywają usta i nos maseczką, chustą, przyłbicą, itp.
            2. Uczniowie wchodzą do budynku szkoły w maseczkach (innym zabezpieczeniu j.w.) i kierują się bezpośrednio do przydzielonych sal lekcyjnych.
            3. Po wejściu do budynku osoby dezynfekują ręce udostępnionym płynem.
            4. Opiekunowie wszystkich uczniów pozostają na zewnątrz budynku (w szczególnych przypadkach należy uzyskać zgodę Dyrektora szkoły).
            5. Wejście do szkoły osób nie będących pracownikami bez zgody Dyrektora  jest niedozwolone.
            6. Po zakończeniu spotkania z wychowawcami uczniowie niezwłocznie opuszczają budynek szkoły.

            Organizacja spotkania uczniów z wychowawcą:

            Uczniów obowiązuje zachowanie dystansu 1,5 m od pracowników szkoły. Uczniowie po wejściu do sali zajmują wyznaczone miejsca. Po zajęciu miejsc uczniowie mogą zdjąć maseczkę osłaniającą. W trakcie poruszania się po części wspólnej szkoły (korytarze, szatnia, toaleta, itp.) pracowników szkoły i uczniów obowiązuje osłonięcie ust i nosa.

          • HARMONOGRAM EGZAMINÓW POPRAWKOWYCH

            1. 27 sierpnia 2020 (czwartek) – godz. 9.00
              Podstawy przedsiębiorczości                         
            2. 28 sierpnia 2020 (piątek) – godz. 9.00
              Język polski                                                      
            3. 28 sierpnia 2020 (piątek) – godz. 9.00
              Język angielski  
          • Uczniowie klas maturalnych.

          • Uczniowie klas maturalnych, którzy przystąpili w czerwcu 2020 roku do egzaminu maturalnego. W dniu 11 sierpnia 2020r. w godzinach od 12.00 do 15.00 w sekretariacie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Kupieckich w Płocku, będą wydawane świadectwa maturalne. Absolwenci, którzy przybędą po odbiór świadectwa maturalnego zobowiązani są do przestrzegania i zachowania wszelkich środków ostrożności związanych z panującą pandemią koronawirusa (m.in. mają być zakryte usta i nos maseczką lub przyłbicą, rękawiczki jednorazowe, własny długopis). Po odbiór świadectwa stawiamy się osobiście lub upoważniona osoba do odbioru i musimy być zdrowi, bez objawów chorobowych. Przypominamy, że jeśli ktoś z Was nie zdał jednego egzaminu z obowiązkowych przedmiotów maturalnych do których przystąpił w części pisemnej egzaminu 2020r. przysługuje mu egzamin poprawkowy, który odbędzie się dnia 08.09.2020r. pod określonymi warunkami:

            • w dniach 11-13 sierpnia należy złożyć oświadczenie woli przystąpienia do sesji poprawkowej egzaminu maturalnego,
            • oświadczenie przystąpienia do sesji poprawkowej egzaminu maturalnego, będzie można odebrać w sekretariacie szkoły w/w terminie i własnoręcznie wypełnić je i przekazać wicedyrektorowi szkoły Ewie Księżakowskiej,
            • nie złożenie w terminie takiego oświadczenia automatycznie nie daje możliwości szkole zgłoszenia absolwenta do sesji poprawkowej egzaminu.
          • Odbiór dyplomów

          • Absolwenci szkoły mogą w godz. 8.00 - 14.30 zgłaszać się do sekretariatu szkoły po odbiór dyplomów technika potwierdzających kwalifikacje zawodowe. Zapraszamy

          • Oferta edukacyjna 2020/2021

          • NASZA OFERTA EDUKACYJNA

            MEN opublikowało listę najbardziej pożądanych zawodów na krajowym rynku pracy. I właśnie te zawody mamy w naszej ofercie.

            TECHNIKUM (5 – letnie)

            • Technik eksploatacji portów i terminali – ZOBACZ
            • Technik rachunkowości – ZOBACZ
            • Technik hotelarstwa – ZOBACZ
            • Technik ekonomista – ZOBACZ
            • Technik logistyk – ZOBACZ
            • Technik handlowiec – ZOBACZ
            • Technik organizacji turystyki – ZOBACZ

            BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA (3-letnia)

            • Sprzedawca / Magazynier-Logistyk – ZOBACZ
          • Podpisaliśmy umowę partnerską z Orlen Paliwa sp. z o. o.

          •   Wtorek 3 marca był dniem, w którym dużo działo się w naszej szkole. Podczas spotkania informacyjno- metodycznego „Dobre praktyki w doradztwie zawodowym” została podpisana umowa o współpracy  między Zespołem Szkół Ekonomiczno- Kupieckich a firmą Orlen Paliwa sp. z o. o.. W spotkaniu uczestniczyli: pan Marcin Łącki Dyrektor Oddziału Logistyka Pierwotna Gazu w Płocku, pan Michał Ziętara Dyrektor Biura Logistyki i pani Ewa Majka Specjalista ds Zarządzania Kadrami, która podpisała umowę w imieniu Orlen Paliwa Sp. z o.o. Ze strony szkoły podpis złożył Dyrektor Ireneusz Szychowski. Do udziału w spotkaniu zostali zaproszeni doradcy zawodowi szkół podstawowych z terenu działania Płockiej Delegatury Kuratorium Oświaty w Warszawie. Uczestnicy zapoznali się z ofertą edukacyjną Ekonomika na rok szkolny 2020/21. Proponowany nowy zawód Technik obsługi portów i terminali dodatkowo omówił przedstawiciel partnerskiej firmy LS Airport Services S.A., która jest największym polskim pracodawcą w tym obszarze i oferuje pracę już dziś. Na terenie działania firmy będą realizowane praktyki uczniowskie. Doradcom zawodowym zaprezentowano pracownie, w których odbywają się przedmioty praktyczne     i praktyka zawodowa. Część metodyczną dotyczącą narzędzi pracy doradcy zawodowego poprowadziły doradca zawodowy Zdzisława Barankiewicz i Hanna Drzewiecka – Krawczyk doradca metodyczny Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli. MSCDN był partnerem merytorycznym szkolenia, w spotkaniu wziął udział kierownik MSCDN pan Grzegorz Skwarna, który jest zwolennikiem poznawania szkół przez nauczycieli pracujących na różnych etapach systemu edukacji.

            Szkoła aktywnie współpracuje z lokalnymi  instytucjami rynku pracy!

            Oferta edukacyjna szkoły przygotowywana jest w oparciu o informacje z rynku pracy. Podczas spotkania informacyjno – metodycznego dla doradców zawodowych 3 marca przedstawicielka Miejskiego Urzędu Pracy pani Aneta Rybicka opowiedziała o wyzwaniach współczesnego rynku pracy.  Wojewódzki Urząd Pracy reprezentowała pani Anna Sulkowska i pani Urszula Wojtalewicz, która przedstawiła najnowsze wyniki badania „ Barometr zawodów” jednocześnie pokazując jak prawidłowo interpretować dane z badania, na co zwracać uwagę prezentując uczniom ten materiał. Pani Wojtalewicz zachęciła uczestników spotkania  do myślenia perspektywicznego prezentując prognozy dotyczące kompetencji pracownika w 2040 roku! Dopełnieniem tych informacji było wystąpienie pani Agnieszki Barankiewicz z Powiatowego Urzędu pracy przedstawiające formy finansowego wsparcia osób poszukujących pracy lub pragnących założyć własną działalność gospodarczą. Absolwenci szkół ponadgimnazjalnych mają szereg możliwości dalszego kształcenia, także blisko domu, na lokalnym rynku edukacyjnym. Opowiedziała o tym absolwentka naszej szkoły Katarzyna Sowa doradca zawodowy Biura Karier Zawodowych SWPW w Płocku. Dynamika rynku pracy wymaga od szkolnych doradców ciągłego aktualizowania wiedzy. Powyższe wystąpienia doskonale odpowiedziały na te potrzeby.

          • Projekt grantowy - II etap

          • Zakup sprzętu komputerowego niezbędnego do realizacji podstawy programowej

            w formie zdalnej w Gminie Miasto Płock - II etap

             

               Projekt grantowy pn. „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020....... czytaj dalej

          • Projekt grantowy

          • Zakup sprzętu komputerowego niezbędnego do realizacji podstawy programowej

            w formie zdalnej w Gminie Miasto Płock

             

               Projekt grantowy pn. „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020....... czytaj dalej