• III SZKOLNY KONKURS WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH

• Czym jest Harrods, co wynalazł Szkot Alexander Graham  Bell, czy co jest symbolem narodowym Walii - to tylko część pytań, na które odpowiedzi młodzież uczestnicząca w I etapie III Szkolnego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych musiała zaznaczyć. Zmagania miały miejsce 04 kwietnia 2023r. Do pierwszego etapu przystąpiło 28 uczniów z klas I, II, III i IV. Zadaniem ich było rozwiązanie testu składającego się z pytań otwartych i zamkniętych. Następnie wyłoniono 12 osób, które zakwalifikowały się do II etapu, czyli do rozwiązania zadań z wykorzystaniem TIK oraz napisania e-maila do koleżanki/kolegi, w którym omawiali wycieczkę po atrakcjach turystycznych wybranego kraju anglojęzycznego.

Zadania konkursowe sprawdzały wiedzę uczniów w zakresie szeroko pojętej kultury        i obyczajów krajów anglojęzycznych (Wielka Brytania, USA, Kanada, Australia) zawartych w programie nauczania języka angielskiego oraz informacji przekazywanych na zajęciach pozalekcyjnych. Pytania dotyczyły również podstawowej znajomości geografii, historii i życia codziennego: stolic, popularnych miast, zabytków, dawnych i obecnych przywódców, sławnych osób i świąt.

Celem konkursu było:

• Popularyzacja wiedzy o krajach anglojęzycznych, ich historii, geografii, sztuki, kultury, współczesności i tradycji.
            • Rozwijanie w uczniach postawy tolerancji dla różnorodności kulturowej oraz ciekawości innych kultur.
            • Rozwijanie umiejętności samodzielnego zdobywania wiedzy i korzystania                      z różnych źródeł informacji.
            • Motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego.
            • Wspieranie uzdolnień i umożliwienie uczniom wykazania się wiedzą szkolną                    i pozaszkolną.

Po zakończeniu II etapu konkursu i sprawdzeniu prac przez organizatorki w dniu 21 kwietnia 2023r wyłoniono pięciu zwycięzców.

1.Wiktoria Wyrębkowska, klasa 1e

2.Mateusz Garlicki, klasa 3d

2.Bartosz Frąckiewicz, klasa 3d

3.Amelia Piotrowska, klasa 1a

3.Krystian Rudowski, klasa 2d

Ogłoszenie wyników III Szkolnego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych odbyło się 28 kwietnia 2023r. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne nagrody ufundowane przez wydawnictwa językowe.

Opiekę nad młodzieżą sprawowały nauczycielki języka angielskiego – p. Beata Behnke, p. Anna Chmura, p. Katarzyna Korsak, p. Wioletta Majcher-Nowacka              i p. Martyna Żórawska, które są również organizatorkami tego wydarzenia.

Konkurs będzie kontynuowany w kolejnym roku szkolnym.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.