• II SZKOLNY KONKURS WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH

          • Dnia 29 marca 2022r. odbył się w naszej szkole I etap II Szkolnego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych, którego celem jest popularyzacja wiedzy o krajach anglojęzycznych, ich historii, geografii, sztuce, kulturze, współczesności i tradycjach; rozwijanie w uczniach postawy tolerancji dla różnorodności kulturowej oraz ciekawości innych kultur; rozwijanie umiejętności samodzielnego zdobywania wiedzy i korzystania z różnych źródeł informacji; motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego; wspieranie uzdolnień i umożliwienie uczniom wykazania się wiedzą szkolną i pozaszkolną.

            Do pierwszego etapu przystąpiło 19 uczniów z klas I - IV. Zadaniem ich było rozwiązanie testu składającego się z pytań otwartych i zamkniętych, w czasie krótszym niż 45minut.

            Opiekę nad młodzieżą sprawowały nauczycielki języka angielskiego – p. Anna Chmura, p. Katarzyna Korsak, p. Wioletta Majcher-Nowacka i p. Martyna Żórawska, które są również organizatorkami tego wydarzenia.

                     Wyniki I etapu zostaną ogłoszone  w dniu 04 kwietnia 2022r. na długiej przerwie w sali 42.

            Wszyscy, którzy przystąpili do konkursu otrzymają dyplomy, a zwycięzcy również drobne nagrody rzeczowe ufundowane przez wydawnictwa Oxford University Press, Macmillan, Egis/Express Publishing.

                     Drugi etap konkursu odbędzie się 11 kwietnia 2022r.

             

          • Otrzęsiny klas pierwszych.

          • DniDnia 25 marca  odbyły się  w naszej szkole „Otrzęsiny klas pierwszych”, w których wzięło udział  5 klas. Zabawa rozpoczęła się od zaprezentowania się klas uczestnikom zabawy i Jury, w którym zasiedli: Pan Dyrektor Ireneusz Szychowski, Pani Wicedyrektor Ewa Księżakowska, Pani Wicedyrektor Małgorzata Mikołajczyk, Pani Kierownik szkolenia praktycznego Anna Krzemińska, Pani Kierownik administracji Elżbieta Stefaniak i Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Izabela Kotarska. Były wiersze, rymowanki,  nasi pierwszoklasiści pokazali wszechstronne talenty, także artystyczne. Inne ich przymioty były sprawdzane w kolejnych konkurencjach, które przygotowali organizatorzy: Samorząd Uczniowski wraz z uczniami z klas: IIIA, IIIG I IIC. Były konkurencje szybkościowo-sprawnościowe: slalom z jajkiem i książką na głowie, układanie puzzli w wizerunkiem swojego wychowawcy. Sprawdzana była także wiedza pierwszaków o nowej szkole. Pierwszoklasiści przenieśli się także do czasów dzieciństwa, przebierając się za postacie z bajek. Wychowawcy również dzielnie walczyli o wygraną dla swoich klas jedząc cytrynę i babeczkę z bitą śmietaną na czas. Wszyscy się świetnie bawili w duchu rywalizacji, ale i współpracy. Nie zabrakło też oficjalnej części, na której Pan Dyrektor dokonał uroczystego pasowania pierwszaków i ich wychowawców oraz przysięgi pierwszoklasistów, po której zostali oficjalnie przyjęci do braci Ekonomika.

          • Autopromocja Ekonomika.

          • Środa 23 marca była dniem, w którym prezentowana była oferta edukacyjna naszej szkoły na rok szkolny 2022/23. Doradca zawodowy Zdzisława Barankiewicz we współpracy z Hanną Drzewiecką z MSCDN wydział w Płocku zorganizowały konferencję dla doradców zawodowych z Płocka i regionu płockiego. W  spotkaniu wzięła udział również dyrekcja szkoły, pan Dyrektor Ireneusz Szychowski, pani Dyrektor Ewa Księżakowska, pani Dyrektor Małgorzata Mikołajczyk oraz pani Anna Krzemińska, kierownik kształcenia praktycznego. Na wstępie swoją ofertę wsparcia szkół przedstawił Ochotniczy Hufiec Pracy. Pracownice szkoły specjalnej rozdały materiały dotyczące kształcenia ponadpodstawowego dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Najważniejszą częścią spotkania był czas, gdy nauczyciele przedmiotów zawodowych z naszej szkoły wraz z uczniami zaprezentowali planowane kierunki kształcenia: Jolanta Kierzkowska – technika ekonomistę, Joanna Wiącek- technika rachunkowości, Hania Jeżewska – technika handlowca, Marlena Śladowska – technika logistyka, Anna Parczewska – Byler- technika obsługi portów i terminali, Joanna Ciećwierz – technika hotelarstwa, Robert Trębacki- technika organizacji turystyki. Dopełniająco i bardzo naturalnie wypadły komentarze uczniów dotyczące zakresu i warunków nauki, praktyk oraz egzaminów na poszczególnych kierunkach. Uczestnicy spotkania otrzymali plakaty i ulotki z ofertą, a także pendrivy z filmami na których niezastąpiony reżyser i prezenter Marcin Werner oprowadza po pracowniach i przeprowadza wywiady z nauczycielami poszczególnych zawodów. W spotkaniu brały udział także przedstawicielki Wojewódzkiego Urzędu Pracy, które potwierdzały informacje dotyczące zatrudnienia absolwentów naszej szkoły. Całość spotkania uświetnił poczęstunek przygotowany przez Magdę Umyszkiewicz wraz z uczniami. Kanapki, torty i ciasta, pyszna kawa bardzo posmakowały gościom. Byli także pod wrażeniem profesjonalnej obsługi kelnerskiej. Komentowano, że takie spotkania dają pełniejszą możliwość poznania specyfiki zawodów, warunków i efektów kształcenia.

          • Ekonomik Pamięta !!!

          •  Poczet sztandarowy koła historycznego TP Armii Krajowej przy Ekonomiku wziął udział we Mszy Świętej pogrzebowej, śp. Krzysztofa Zenona Nowakowskiego. Był to aktywny działacz antykomunistyczny, odznaczony Krzyżem Wolności Solidarności przez Prezydenta RP. Był też prezesem płockiego koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

          • Konkurs Tematyczny Zbrodnia Katyńska. Pamięć i Prawda

          •    9 marca 2022r. w Zespole Szkół Ekonomiczno- Kupieckich w Płocku, odbyła się trzecia edycja konkursu tematycznego Zbrodnia Katyńska. Pamięć i Prawda. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół  podstawowych z terenu Kuratorium Oświaty w Warszawie. Organizatorem konkursu jest Mazowiecki Kurator Oświaty przy współpracy z Muzeum  Katyńskim- Oddziałem Martyrologicznym Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy o najnowszej historii Polski oraz kształtowanie świadomości i postaw patriotycznych młodego pokolenia.Pamięć  o zagładzie polskich jeńców i dramat ich rodzin pozostaje do dzisiaj w pamięci potomnych i stanowi żywą kartę historii Polski.W etapie wojewódzkim w Płocku uczestniczyło 16 uczestników, a w całym województwie 115 uczestników. Tak duża liczba uczniów świadczy o renomie konkursu i udawania, że  pamięć historyczna wśród młodego pokolenia jest ciągle żywa, a udział  w konkursie stanowi wspaniałą okazję do sprawdzenia swojej wiedzy.Uczestników konkursu serdecznie powitał  Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomiczno - Kupieckich w Płocku Pan  Ireneusz Szychowski i Pani Dyrektor Bożena Woźniak Dyrektor Delegatury w Płocku Mazowieckiego Kuratorium Oświaty w Warszawie. Organizacją  etapu  wojewódzkiego zajęła się wicedyrektor szkoły Ewa Księżakowska przy wspaniałej pomocy Samorządu Uczniowskiego .

          • Olimpiada Spedycyjno - Logistycznej w Mińsku Mazowieckim

          • 4 marca 2022 roku uczniowie ZSE-K wzięli udział w etapie wojewódzkim VI Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno - Logistycznej w Mińsku Mazowieckim.
            Uczestnikami byli:
            Kuźnicka Wiktoria z klasy IV d
            Gałązki Igor z klasy III d
            Ozimek Bartosz z klasy III d
            Dziurlikowski Jakub z klasy IV c
            Smulewicz Julia z klasy III d
            Jędrzejak Adam z klasy IV d
            Jamroz Kinga z klasy IV c
            Olejniczak Adam z klasy III d
            Kołodziejski Damian z klasy III d
            Borkowski Mateusz z klasy III d
            Opiekunowie: Marzanna Bieńkowska i Monika Knap.

          • Konferencja Młodzieży

          •     11 marca uczniowie klas maturalnych wraz z nauczycielkami Panią Anną Żuchewicz, Panią Moniką Knap oraz Panią Anną Parczewską- Byler wzięli udział w XXXI Konferencji Młodzieży w Medycznej Szkole Policealnej w Płocku. W trakcie jej trwania uczestnicy dowiedzieli się m.in. jakie zadania są związane z podstawą rozwoju osobowości, jak przechodzimy przez proces adaptacji oraz jak podejść do tematu twórczo. Po zakończonym wykładzie uczniowie wraz z opiekunkami mogły skorzystać z porad specjalistów a także wymienić się spostrzeżeniami.

          • Społeczność Ekonomika - solidarnie z Ukrainą!

          •    Dziś przekazaliśmy kolejną część darów dla mieszkańców Żytomierza. Dziękujemy serdecznie wszystkim ofiarodawcom za zaangażowanie i wsparcie. Wszelkie potrzebne dary będziemy przyjmować, jak dotychczas, od poniedziałku do piątku, na każdej przerwie od 7.45 do 12.45

          • Dzień Kobiet w Ekonomiku.

          • 8 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Z tej okazji dyrektor Ireneusz Szychowski, złożył wszystkim Paniom serdeczne życzenia. Życzenia, wraz ze słodkim poczęstunkiem. Wszystkiego najlepszego dla wszystkich Kobiet w dniu ich święta.

          • Ekonomik dla Ukrainy!

          •  

            Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i udział w zbiórce darów dla mieszkańców Żytomierza. Jesteście wspaniali - dzięki Waszemu zaangażowaniu i okazanej pomocy przekazaliśmy dużo potrzebnych artykułów, a wierzymy, że w najbliższym czasie, z Waszą pomocą, przekażemy kolejne. Pomagajmy i wspierajmy! Nasi sąsiedzi tego potrzebują. Zapraszamy do pomieszczenia SU, obok sali nr 6 - od poniedziałku kontynuujemy zbiórkę darów, na każdej przerwie od 7.45 do 12.45.

          • Dzień Żołnierzy Wyklętych

          • Poczet sztandarowy koła historycznego Towarzystwa Przyjaciół AK Ekonomika wziął udział w uroczystościach z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Miały one miejsce w płockim kościele świętego Józefa. Jest to 11 już rocznica ustanowienia przez Sejm III RP święta ku czci żołnierzy i osób tak zwanej II Konspiracji polskiej przeciwko komunistycznym władzom PRL i popierającej ją Rosji Sowieckiej. Uczniowie Ekonomika jak zawsze pokazali postawę pełną patriotyzmu i szacunku dla poprzednich pokoleń Polaków.