• Pomoc dla mieszkańców Żytomierza

• Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele!

W związku z agresją Rosji na Ukrainę oraz apelem prezydenta Płocka Andrzej Nowakowski o pomoc dla mieszkańców naszego partnerskiego miasta Żytomierza, Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Ekonomiczno – Kupieckich zwraca się z prośbą o pomoc.

Ogłaszamy, że w dniach 28.02.2022 r. (poniedziałek) – 04. 03. 2022r. (piątek) prowadzimy intensywną zbiórkę darów dla potrzebujących, które można przekazywać na każdej długiej przerwie do pomieszczenia SU, przy Sali nr 6.

Wszystko, co uda się z Waszą pomocą zebrać zostanie w piątek po południu przekazane do Urzędu Miasta Płocka.

Mieszkańcy Żytomierza potrzebują:
            • produktów żywnościowych o długim terminie przydatności do spożycia,
            • artykułów higienicznych,
            • środków czystości,
            • latarek i czołówek,
            • baterii,
            • butelek do wody z filtrem,
            • środków opatrunkowych,
            • profesjonalnego sprzętu krótkofalarskiego do komunikacji

Miasto przygotowuje się też na przyjęcie uchodźców. Dla nich potrzebne będą następujące rzeczy, nowe lub używane, ale czyste i w dobrym stanie.:
            • pościel: kołdry, poduszki, poszewki itp.,
            • koce,
            • śpiwory.

Bardzo liczymy na Waszą pomoc, z całego serca dziękujemy w imieniu mieszkańców Żytomierza.

przy Zespole Szkół Ekonomiczno-Kupieckich w Płocku

P.S. Zbiórki Darów w ramach współpracy ze stowarzyszeniem Gramy Razem oraz Paczka na Kresy zostaną wznowione od 07. 03. 2022 r.

• Wspomnienie o Armii Krajowej

• 14 lutego w Polsce obchodzi się dzień utworzenia Armii Krajowej. W 1942 roku Wódz Naczelny generał Władysław Sikorski przemianował ZWZ w AK, co pozwoliło prawie wszystkim organizacjom niepodległościowym  przyłączyć się do tego wojska w podziemiu. W związku z 80 już rocznicą powstania tej organizacji w kościele świętego Józefa w Płocku odbyła się uroczysta Msza święta oraz złożono kwiaty i zapalono znicze pod pomnikiem rotmistrza Witolda Pileckiego na placu przyległym do świątyni. Poczet sztandarowy TPAK przy ZSEK Ekonomik uczestniczył w tym wielkim patriotycznym święcie w dniu 14 lutego 2022 roku.