• Projekt grantowy

• Zakup sprzętu komputerowego niezbędnego do realizacji podstawy programowej

w formie zdalnej w Gminie Miasto Płock

Projekt grantowy pn. „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020....... czytaj dalej

• Pogrążeni w smutku.

•    Ze smutkiem zawiadamiamy, że dnia 16 kwietnia 2020 roku w wieku 91 lat zmarł Pan Stanisław Olecki, emerytowany dyrektor Płockiego Ekonomika. Ś.p. Stanisław Olecki pracował w naszej szkole w latach 1963-91, a obowiązki dyrektora ówczesnego Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 pełnił w latach 1970-86. Uroczystości pogrzebowe odbędą się dnia 20 kwietnia 2020 roku o godz. 11.00 w Kościele p.w. św. Józefa Rzemieślnika w Płocku. Rodzinie oraz Bliskim ś.p. Pana Dyrektora składamy wyrazy głębokiego współczucia.
                  Społeczność "Ekonomika".

• Szanowni Państwo Nauczyciele i Rodzice. Drodzy Uczniowie

Z okazji zbliżających się Świat Wielkanocnych życzę Państwu zdrowych, spokojnych i miłych dni spędzonych z najbliższymi. Moim uczniom życzę cierpliwości i czekam na rychłe spotkanie się z Wami w naszej Szkole. Niech te wyjątkowe w polskiej tradycji Święta będą czasem refleksji i nadziei na odrodzenie tak oczekiwanej przez nas normalności.
            Wesołego Alleluja !
            Ireneusz Szychowski
            Dyrektor Ekonomika

• INFO kuratorium

• Uprzejmie informujemy, że od 9 do 14 kwietnia br. w szkołach będzie trwać wiosenna przerwa świąteczna. W czwartek, 9 kwietnia i piątek, 10 kwietnia br. szkoły nie będą prowadzić zajęć dydaktyczno-wychowawczych z uczniami w formie kształcenia na odległość, ani zajęć opiekuńczych (świetlicowych) dla uczniów. Natomiast przedszkola, jako placówki nieferyjne, do 10 kwietnia br. prowadzą swoją działalność z dziećmi zgodnie z przepisami prawa o czasowym ograniczeniu funkcjonowania jednostek systemu oświaty. Informacja na ten temat została opublikowana na stronie internetowej MEN (https://www.gov.pl/web/edukacja/wiosenna-przerwa-swiateczna-2020-r) oraz stronie Kuratorium Oświaty w Warszawie

(https://www.kuratorium.waw.pl/pl/informacje/aktualnosci/14645,Wiosenna-przerwa-swiateczna-w-szkolach-od-9-do-14-kwietnia-2020-r.html ).

Podstawy prawne:
            1. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz.U. z 2017 r. poz. 1603 z późn. zm.) - § 3 ust.1 pkt 3.
            2. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 410 z późn. zm.).
            3. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 493 z późn. zm.).