- Dni 4,7 i 8 maja 2018r. są dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno - wychowawczych. W tych dniach odbywa się egzamin maturalny dla absolwentów naszej szkoły.
- Dni 30.04 i 2.05 2018r. są dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.
- W dniu 2 maja(środa) 2018r. szkoła będzie nieczynna - dzień wolny za 6 stycznia.
Z życia szkoły
Praca szkoły w weekend majowy.
DO ZOBACZENIA W DOROSŁYM ŻYCIU…
27 kwietnia br. po raz ostatni zadźwięczał dzwonek dla tegorocznych absolwentów Ekonomika. To kolejna grupa uczniów, która od dziś zasila grupę ponad 26.000 wszystkich absolwentów tej szkoły. Najpierw dziękowaliśmy za te 4 lata nauki podczas Mszy Św. w płockiej Farze. Później uroczystości odbywały się już w szkole. I właśnie tam otrzymali świadectwa ukończenia szkoły, najlepsi nagrody. Były uśmiechy, ale i łzy. Były podziękowania, życzenia, przemowy. Ale chyba najbardziej wszyscy będziemy wspominać to, co przeżyliśmy w murach tej szkoły. A jest co wspominać….
Happening z Książnicą Płocką
12 kwietnia 2018r. młodzież z Ekonomika pod opieką nauczycieli bibliotekarzy wzięła udział w patriotycznym happeningu „Jak Broniewski w kolegami w Legiony wyruszał!” Wydarzenie jest częścią obchodów stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Organizatorem tej imprezy, upamiętniającej wymarsz z Płocka grupy młodych ochotników do Legionów Polskich, w której znalazł się poeta Władysław Broniewski była Książnica Płocka. Dziękujemy za interesujące przedstawienie!
Spotkanie z Janem Milnerem
Uczniowie Ekonomika z kl. IIa z nauczycielami bibliotekarzami 12 IV 2018r. poznawali historię pieniądza w wolnej Polsce na spotkaniu pt: „ Płocczanie z pasją”. Jan Milner prezes oddziału Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego interesująco opowiadał o banknotach i innych środkach płatniczych, swojej pracy i hobby. Organizatorem tego wydarzenia była Filia nr 5 Książnicy Płockiej. Dziękujemy za zaproszenie i miłą atmosferę!
Dąb pamięci
13 kwietnia zostały uroczyście złożene kwiaty i zapalone znicze pod dębem pamięci (przy Ekonomiku), który został nazwany Władysławem na cześć dyrektora Władysława Wróbla, zamordowanego strzałem w tył głowy w Charkowie w 1940 roku przez NKWD.
„Protesty czerwca 1976r. – drogą do wolności”
W ramach obchodów 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, w dniu 12 kwietnia 2018r. w Zespole Szkół Ekonomiczno- Kupieckich w Płocku odbył się etap wojewódzki Konkursu Tematycznego „Protesty czerwca 1976r. – drogą do wolności”. Organizatorem i koordynatorem Konkursu jest Mazowiecki Kurator Oświaty. Do konkursu przystąpili uczniowie klas II i III gimnazjów oraz klas II i III dotychczasowych gimnazjów w szkołach podstawowych z województwa mazowieckiego. Głównym celem konkursu jest poznanie przez uczniów wpływu „Protestów czerwca 1976r.” na współczesną historię Polski oraz kształtowanie wśród młodego pokolenia postaw patriotycznych i szacunku dla minionych wydarzeń. Do etapu wojewódzkiego przystąpiło 18 uczniów z m.in. Warszawy, Płocka, Radomia i Ciechanowa. Po zakończeniu zmagań konkursowych dla uczestników konkursu została zorganizowana wycieczka do kulminacyjnego miejsca protestu robotniczego w czerwcu 1976r. Młodzież udała się wraz z opiekunami pod gmach obecnej „Płockiej Książnicy”, który w 1976r. był siedzibą KW PZPR. Tam właśnie, pamiętnego czerwca, robotnicy m.in. Mazowieckich Zakładów Rafineryjnych i Petrochemicznych wystąpili w obronie godności i materialnego bytu. Finał i zakończenie konkursu odbędzie się 22maja 2018r. w Warszawie.
Z wizytą w Hiltonie
Dnia 6 kwietnia uczniowie Technikum Hotelarskiego, jak co roku, mieli okazję zwiedzić kolejny obiekt hotelarski, tym razem hotel Hilton Double Tree w Łodzi. Charakter temu wyjątkowemu miejscu, nadają hale zdjęciowe byłej Wytwórni Filmów Fabularnych, na terenie której obiekt został zbudowany. Pomieszczenia, w których tworzone były kultowe polskie seriale, m.in. "Czterej pancerni i pies", a także pierwszy polski powojenny film "Zakazane piosenki", obecnie pełnią funkcje sal koncertowych, a nawet bankietowych. Wyjątkowy charakter hotelu podkreślają mozaiki ze scenami z filmów m.in. Romana Polańskiego, wiekowy sprzęt kinematograficzny oraz plakaty i zdjęcia z autografami aktorów i reżyserów światowej rangi. Kolejnym etapem wycieczki był łódzki Ogród Botaniczny, gdzie uczniowie mieli okazję obejrzeć m.in. skansen wsi łódzkiej. Wycieczka zakończyła się w łódzkim centrum handlowym '"Manufaktura". Wyjazd zorganizowały p. K. Korsak i p. M. Staniszewska.
Targi Edukacyjne w Bielsku
Dnia 27 marca, nasza szkoła, już po raz kolejny, zaprezentowała swoją ofertę edukacyjną na X Targach Edukacyjnych w Bielsku. Targi odbywały się tym razem pod hasłem "Mobilni na rynku - bądź autorem swojej kariery". O kierunkach, pracowniach i zapleczu edukacyjnym naszej szkoły, informowali gimnazjalistów uczniowie Ekonomika, wraz z nauczycielkami p. M. Staniszewską i K. Korsak. Gospodarzom i organizatorom Targów dziękujemy za gościnność i serdeczne przyjęcie.
Turniej tenisa stołowego
W dniu 16.03.2018 r. odbył się turniej Tenisa Stołowego o Mistrzostwo naszej szkoły na rok szkolny 2017/2018. W zawodach wzięło udział 12 dziewcząt oraz 27 chłopców. Rozgrywki odbyły się systemem "do dwóch przegranych pojedynków". Każdy pojedynek trwał do 3 wygranych setów.
Czołowe lokaty zajęli:
kategoria dziewcząt:
I miejsce Bagrowska Katarzyna klasa IV D
II miejsce Kusa Daria II C
III miejsce Augustyniak Karolina II E
IV miejsce Aftańska Weronika II E
V miejsce Ziółkowska Andżelika II C
VI miejsce Fijałkowska Paulina III B
kategoria chłopców:
I miejsce Makowski Marcin III D
II miejsce Krześnicki Jakub II E
III miejsce Kralski Kacper II F
IV miejsce Kopeć Kamil II D
V miejsce Kalinowski Wiktor II D
VI miejsce Kalinowski Marceli II F
Za pierwsze VI miejsc uczestnicy zawodów otrzymali dyplomy oraz "markowe" rakietki do tenisa stołowego. Zorganizował i przeprowadził imprezę mgr Bohdan Kret nauczyciel WF
Z wizytą w Komunikacji Miejskiej
W dniach 13 i 20 lutego 2018r uczniowie III klasy technikum logistycznego odwiedzili KM w Płocku. Młodzież zapoznała się z zakresem logistyki na obszarach miejskich, który jest wspomagany przez systemy informatyczne ITS, uwzględniając środowisko transportowe. Uczniowie poznali system funkcjonowania transportu w mieście z uwzględnieniem kongestii.
Konkurs dekoracji stołów
Prezentacja Szkół
Wyniki konkursu międzyszkolnego
Konkurs dekoracji stołów
W dniu 13 marca w Zespole Szkół Ekonomiczno – Kupieckich odbyła się V edycja szkolnego konkursu na aranżację stołu pod hasłem ‘ Stół baśniowy”. Młodzież nakrywając stoły wykazała się umiejętnością zastosowania teorii w praktyce, wyobraźnią i ogromną pomysłowością.
W kolejnym dniu odbyła się IV edycja międzyszkolnego konkursu na aranżację stołu pod hasłem ‘ Stół baśniowy”. Celem konkursu było upowszechnianie wzorców profesjonalnego, dekoracyjnego
i estetycznego nakrywania stołów, podniesienie poziomu kształcenia zawodowego i wymiana doświadczeń między szkołami.
W konkursie wzięło udział pięć zespołów.
I miejsce zajął Zespół Szkół Usług i Przedsiębiorczości w Płocku aranżując stół inspirowany baśnią „Piękna i bestia”
II miejsce Zespół Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie – inspiracją była bajka „ Królewna Śnieżka”
III miejsce Zespół Szkół Ekonomiczno- Kupieckich – inspiracją była bajka Jaś i Małgosia.
Wyróżniono szkoły:
- Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie – stół inspirowany bajką „ Mała syrenka”
- Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Studzieńcu - stół inspirowany bajką „ Królowa Śniegu”
Zespoły były oceniane przez sześcioosobowe profesjonalne jury:
- przewodniczący - dyrektor delegatury Kuratorium Oświaty w Płocku – Krzysztof Wiśniewski
- Marek Matusiak – Kierownik Hotelu Herman
- Wioletta Klekowicka – Dyrektor Generalny Hotelu Petropol
- Ariadna Dubińska – Kierownik Baru Mlecznego Tumska
- Aleksandra Stańko – długoletni menadżer Willi Adriana
Była to piękna impreza, kolorowa, magiczna, pełna oryginalnych pomysłów. Zaangażowanie uczniów było ogromne, a rywalizacja bardzo wyrównana.
Kropelka krwi
12 marca 2018 kolejny raz zaprosiliśmy Regionalne Centrum Krwiodawstwa przy współpracy z Oddziałem Rejonowym w Płocku Polskiego Czerwonego Krzyża. Pani Monika Chojnacka (psycholog), Katarzyna Filipkowska (nauczyciel WF) i Renata Smółkowska (pielęgniarka szkolna) po raz kolejny zorganizowały akcję "Ekonomik oddaje krew". W akcji wzięło udział 39 pełnoletnich uczniów. nie wszyscy mogli podzielić się swoją krwią, ale liczą się chęci. Dziękujemy, że przyszliście i dziękujemy za krew. Zapraszamy również do oddawania krwi indywidualnie w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ul. Medycznej. Ważne, żeby powiedzieć wtedy, że jest się uczniem Ekonomika:). Jeszcze raz wielkie podziękowania dla tych, którzy oddali swoją krew.
Konsultacje z matematyki dla klas IV
1. Skrzyńska Wioletta
Czwartek 1520 - 16052. Jabłońska Bożena
Środa 1340 - 1425
Piątek 800 - 8453. Wojciechowska Danuta
wtorek 1430 - 1515
poniedziałek 950 - 1035
Uuroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej ku czci Żołnierzy Wyklętych
W dniu 3 marca 2018 roku poczet sztandarowy Towarzystwa Przyjaciół AK wziął udział w uroczystościach odsłonięcia tablicy pamiątkowej ku czci Żołnierzy Wyklętych, które odbyły się w płockiej katedrze. Tym samym oddali cześć za tych, co walczyli za Ojczyznę i bronili honoru żołnierza zwalczając radzieckie NKWD i oddziały komunistycznej milicji. Walczyli o możliwość wyboru. To była wojna. Niestety w ich szeregach znaleźli się przestępcy podszywający się pod prawdziwych patriotów grabiąc i mordując kogo tylko chcieli. To zafałszowało prawdę. Historia jest niestety i biała i czarna.
Spotkanie z Prezydentem Miasta
W dniu 16 lutego uczniowie klas III uczestniczyli w spotkaniu z Prezydentem Miasta Andrzejem Nowakowskim. W swojej przemowie Prezydent poruszał sprawy związane z działaniem Urzędu Miasta oraz inwestycjami. Nadmienił również aspekty związane z oświatą, kulturą oraz przyszłością Płocka.
78 rocznica deportacji Polaków
10 lutego 2018 roku reprezentacja młodzieży płockiego Ekonomika wraz z panem dyrektorem Ireneuszem Szychowskim oraz nauczycielem Robertem Trębackim uczestniczyła w obchodach 78 rocznicy pierwszej radzieckiej deportacji (10.02.1940). Uroczystość miała miejsce pod Memoriałem Sybiraków na cmentarzu komunalnym w Płocku. Deportacja objęła przede wszystkim rodziny osadników wojskowych oraz pracowników służby leśnej, urzędników i kolejarzy, znaleźli się też chłopi i mieszkańcy małych miasteczek. Była to zaplanowana akcja NKWD, rodzinom dano czas od kilkunastu do kilkudziesięciu minut na spakowanie się. Polacy zostali zapakowani do wagonów towarowych, warunki były straszne potworny mróz i niewiedza dokąd pojadą. Zesłańcy trafili do różnych części ZSRR, do Archangielska, Komi, czy na zachodnią Syberię. Czekała ich niewolnicza praca i głód. W sumie w latach 1939-41 na terenie ZSRR milion obywateli polskich zostało represjonowanych z czego prawdopodobnie 100 tysięcy zmarło.
Hołd zamordowanym płocczanom.
19 stycznia 2018 roku na Cmentarzu miejskim w Płocku przedstawiciele organizacji kombatanckich i Urzędu Miasta oddali hołd poległym w okresie II wojny światowej. Znajduje się tu grób – symbol zamordowania 79 Płocczan i innych mieszkańców Mazowsza przez niemieckich nazistów w domu przy ulicy Sienkiewicza w styczniu 1945 roku. Śmierć tych ludzi była bezsensowna, ale dla Niemieckiej Tajnej Policji - nie. Dla niej było to kończenie czystki na Polakach. Żeby nikt nie powiedział co się działo podczas okupacji na terenie Trzeciej Rzeszy, w której znajdował się Płock. Młodzież Ekonomika wraz z Dyrektorem Szkoły panem Ireneuszem Szychowskim i nauczycielem Robertem Trębackim uczestniczyła w tym wydarzeniu.
Archiwum Aktualności