W piątek, 22 grudnia br., pracownie szkolne zamieniły się w miejsca świętowania najbardziej rodzinnych Świąt - Bożego Narodzenia. U nas w szkole, jak w rodzinie. Nie ma się czemu dziwić. Tę atmosferę czuję się od momentu, kiedy rozpoczniesz z nami naukę. A świąteczne uczty - klasowe wigilie - w wyjątkowy sposób to pokazują...Zobaczcie kilka fotek z (klasa 2e), rodzinnych spotkań przy wigilijnym stole i opłatku.
Wigilia klasowa 2e
95-lecie "Ekonomika"
To był wyjątkowy dzień dla całej społeczności Ekonomika. Jubileusz Szkoły to ważne wydarzenie w życiu każdej szkoły. Z tej okazji działo się u nas tyle, że nie potrafimy tego opisać. Chociaż w wielkim skrócie: zaczęło się od Mszy Św. w kościele farnym sprawowanej przez Ks. Bpa Romana Marcinkowskiego. Bezpośrednio po Mszy Św. świętowanie przeniosło się w mury szkoły. Na Sali gimnastycznej uczniowie przygotowali koncert jubileuszowy pt. „Życiorysy piosenką pisane…” Były życzenia, uściski, gratulacje…Była też niespodzianka dla Pana Dyrektora, który od 25 lat pełni te stanowisko w szkole. Rada Pedagogiczna wraz z uczniami wykonali wspólnie piosenkę „Bo to wszystko miało przecież trwać najwyżej 5 lat…”. Po przepięknym koncercie wszyscy udali się na poczęstunek. Później wspólna kawa i herbata oraz te niekończące się rozmowy – wspomnienia, których tego dnia zabronić nie można... A było ich wiele. Fotorelacja p. Tomasza Niesłuchowskiego
.
Uroczystość w Muzeum Narodowym
Dnia 29 listopada uczniowie szkolnego Koła Przyjaźni Polsko-Gruzińskiej wraz z Dyrekcją Szkoły i opiekunkami koła p. M. Goleń i K. Korsak wzięli udział w uroczystościach upamiętniających 830 rocznicę powstania poematu Shoty Rustawelego "Rycerz w tygrysiej skórze". Delegacja szkoły udała się na zaproszenie Studium Europy Wschodniej przy Uniwersytecie Warszawskim. Uczestnicy mieli okazję wysłuchać wykładów okolicznościowych, wysłuchać koncertu zespołu muzyki cerkiewnej, spotkać się z dr Dawidem Kolbaia - historykiem i lektorem języka gruzińskiego, a także Ambasadorem Gruzji JE Ilją Darchiashvili.
Próbna ewakuacja
20 listopada w Zespole Szkół Ekonomiczno Kupieckich pod czujnym okiem Państwowej Straży Pożarnej odbyła się próbna ewakuacja. Jej celem było przygotowanie osób znajdujących się na terenie Ekonomika w przypadku wystąpienia potencjalnego zagrożenia pożarowego i utrwalanie zasad właściwego zachowania się w takich przypadkach. 360 uczniów, 26 nauczycieli oraz 10 pracowników obsługi sprawnie opuścili budynek szkoły oraz podjęli wszystkie niezbędne działania związane z zaistniałą sytuacją. Czas opuszczania budynku to 2 minuty i 20 sekund. BRAWO. Bezpieczeństwo przede wszystkim....
Jeszcze jeden sukces młodych poetów!
20 listopada w XXII edycji Biesiady Literackiej organizowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną w Płocku wzięli udział uczniowie Ekonomika, wspierani przez bibliotekę szkolną. Biesiada to organizowany od 22 lat konkurs twórczości literackiej uczniów szkół średnich z Płocka, powiatu płockiego, gostynińskiego i sierpeckiego. Wiktoria Kwasiborska z klasy IIE zajęła zaszczytne drugie miejsce i otrzymała dyplom i nagrodę. Po raz kolejny swój niewątpliwy talent poetycki zaprezentował Hubert Wiktorzak z klasy IIE, który podczas XXI Biesiady Literackiej, zajął pierwsze miejsce i zdobył zaszczytny tytuł Mistrza Biesiady. Gratulujemy i zapraszamy do współpracy w naszym zespole Klubu Miłośników Książki!
Spotkanie z Panią Zofią Cierpikowską – Maj
15 listopada 2017 roku w Ekonomiku odbyło się spotkanie z Panią Zofią Cierpikowską – Maj Prezeską Związku Inwalidów Wojennych RP. Ta płocka historyczka odznaczona Kombatanckim Krzyżem Zwycięstwa opowiedziała młodzieży fascynujące i pełne dramatyzmu historie ze swojego życia z okresu sprzed II wojny światowej jak również jej trwania i czasu powojennego. Dziewczęta i chłopcy słuchali z uwagą tych wypowiedzi i trafnych spostrzeżeń.
Narodowe Święto Niepodległości
11 listopada 2017 roku Poczet Sztandarowy TPAK przy ZSEK Ekonomik po raz kolejny uczestniczył w uroczystościach związanych z Narodowym Świętem Niepodległości. Corocznie poczty sztandarowe i delegacje różnych organizacji oraz urzędów i instytucji spotykają się przy pomniku Józefa Piłsudskiego, gdzie składane są kwiaty. Następnie przemaszerowują na Mszę Świętą do katedry i asystują przy składaniu kwiatów przy Odwachu. Jest to dzień szczególny, Polska w listopadzie 1918 roku odrodziła się z zaborczej niewoli i uzyskała status suwerennego państwa.
Dzień Jeża
Od wielu lat 10 listopada obchodzony jest jako dzień jeża. Uczniowie Ekonomika za namową R. Trębackiego przyłączyli się do tego nietypowego święta i wykonali wspaniałe modele jeży. Swoimi zdolnościami plastycznymi zachwyciły uczennice klasy III c i IV d, a szczególnie Gabrysia Duch, Klaudia Krankiewicz, Ada Turbak i Weronika Świtalska. Jeż to bardzo stary ssak, pochodzi sprzed 60 milionów lat. Obecnie przetrwał w Europie, Azji, Afryce i… Nowej Zelandii. Są mięsożerne, najchętniej zjadają owady, ślimaki i dżdżownice, a również żaby. Lubią też słonecznik i grzyby. W przyrodzie padają ofiarą puszczyków i borsuków. Ochrania go warstwa 5 – 7 tysięcy kolców. Łożyskowce te zasypiają na zimę. Teoretycznie mogą dożyć do 10 lat, w praktyce 2 - 5. Przyczyną jest człowiek, który wypala trawy, wyprowadza psy i buduje drogi rozgraniczające rewiry jeży. W Polsce to zwierzę chronione i pożyteczne w ogrodach, niestety to gatunek zagrożony na całym świecie. W Polsce od 2010 roku obchodzi się Międzynarodowy Dzień Jeża. Dawniej uważano, że jeże przynoszą szczęście.
Otrzęsiny
Dnia 9 listopada 2017r. odbyły się w naszej szkole „Otrzęsiny klas pierwszych”, w których wzięły udział 4 klasy. Zabawa rozpoczęła się od zaprezentowania się klas uczestnikom zabawy i Jury, w którym zasiedli m.in. Pan Dyrektor Ireneusz Szychowski, pani wicedyrektor Ewa Księżakowska i pani kierownik szkolenia praktycznego Anna Krzemińska. Były wiersze, rymowanki, a nawet piosenki, więc nasi pierwszoklasiści pokazali talenty artystyczne. Inne ich przymioty były sprawdzane w kolejnych konkurencjach, które przygotowali organizatorzy, klasa IIF z wychowawczynią Małgorzatą Bielecką i Samorządem Uczniowskim. Były konkurencje siłowe: przeciąganie liny, szybkościowo-sprawnościowe: wypicie mleka z talerzyka przez słomkę, zjedzenie jabłka na sznurku bez użycia rąk. Sprawdzana była także wiedza pierwszaków o nowej szkole oraz poszukiwano talentów aktorskich w konkursie recytatorskim i talentów artystycznych w konkursie malarskim. Wychowawcy zaś walczyli o wygraną dla swoich klas jedząc połówkę cytryny z uśmiechem na twarzy. Wszyscy się świetnie bawili w duchu rywalizacji, ale i współpracy. Umiliła wszystkim czas piosenka o Ekonomiku w wykonaniu Sylwii Chrustowskiej. Nie zabrakło też oficjalnej części, na której Pan Dyrektor dokonał uroczystego pasowania pierwszaków i ich wychowawców oraz przysięgi pierwszoklasistów, po której zostali oficjalnie przyjęci do braci Ekonomika.
Kolejna edycja wspólnego czytania ,,Dziadów’’
27 października biblioteka szkolna po raz kolejny zaprosiła na wspólne czytanie cz. II ,,Dziadów” Adam Mickiewicza. W tajemniczej scenerii uczniowie naszej szkoły wcielili się w role duchów zmarłych przodów proszących o pomoc w przedostaniu się do czyśćca. Doskonała gra aktorska przeniosła uczestników do przenikającego się świata żywych i zmarłych. Przedstawienie przybliżyło obrzędy i przesłania, które w swoim dziele ujął Adam Mickiewicz.
Pamiętamy
W środę 1 listopada obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych, a 2 listopada Dzień Zaduszny. W naszej polskiej tradycji odwiedzamy groby Tych, których pamiętamy i wspominamy. W sposób szczególny Tych, których niedawno pożegnaliśmy. Nie zapominamy w tych dniach o Tych, którzy tworzyli społeczność Ekonomika: zmarłych nauczycielach, uczniach oraz pracownikach administracji.
NASI NAUCZYCIELE NAGRODZENI
23 października 2017 r.odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej zorganizowana przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Nasi nauczyciele otrzymali następujące odznaczenia:
Medal Komisji Edukacji Narodowej - Jolanta Kierzkowska, Wioletta Majcher-Nowacka, Bożena Pietruszewska.
Srebrny Medal za Długoletnia Służbę - Danuta Wojciechowska.
Brązowy Medal za Długoletnią Służbę -Monika Chojnacka.
Na zdjęciu od lewej-Krzysztof Wiśniewski Dyrektor Delegatury w Płocku Kuratorium Oświaty w Warszawie, Jolanta Kierzkowska, Aurelia Michałowska Mazowiecki Kurator Oświaty, Ireneusz Szychowski Dyrektor ZSEK w Płocku, Bożena Pietruszewska, Wioletta Majcher -Nowacka, Danuta Wojciechowska, Monika Chojnacka.Gratulujemy odznaczonym
Detektyw - Archiwista
24 października 2017 r. klasa III e technikum logistycznego uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych Detektyw - Archiwista w Archiwum Państwowym w Płocku. Uczniowie mieli możliwość zwiedzania pomieszczeń XIX wiecznego zabytkowego spichlerza. Poznały historię tego budynku, jego funkcje dawniej i dziś. Duże wrażenie wywarły na nich stare księgi. Atrakcją warsztatów były magazyny archiwalne. Opiekunkami uczniów były: Marzanna Bieńkowska i Anna Żuchewicz.
Kariera - moja przyszłość, mój wybór
18 października 2017 r. odbyła się konferencja w Zespole Szkół Centrum Edukacji p.t ,,Kariera - moja przyszłość, mój wybór", w ramach której odbył się konkurs ,,Biznes junior - moja przyszłość w moich rękach" w którym wzięła udział klasa II e technikum logistycznego. Zarówno konferencja, jak i konkurs zostały zorganizowane przez Wojewódzki Urząd Pracy filia w Płocku. Opiekunkami uczniów były: Monika Knap i Marzanna Bieńkowska
Biblioteka znowu w grze.
Możesz wyjechać w daleką podróż, w świat marzeń, przemierzać przestrzenie bezkresy czasu, granice wyobraźni, przeżywać niezapomniane emocje nie ruszając się z domu, z książką w ręku. 20 października Klub Miłośników Książki pod opieką pań bibliotekarek zorganizował wystawę ,,Podróże z książką,,. Nauczyciele, pracownicy i uczniowie naszej szkoły, zapoznali się z interesującymi propozycjami zakupionymi z funduszu szkoły i programu ,,Priorytet 3”. Szczęściarze mieli okazję obejrzeć spektakl ,,Protest,, wyreżyserowany przez nauczycielki bibliotekarki w ramach programu upowszechniania czytelnictwa realizowanego
konsekwentnie przez ostatnie 3 lata, udokumentowanego licznymi certyfikatami dla naszej szkoły Dziękujemy naszym niesamowitym i niezastąpionym aktorom za wspaniałą grę !
Dzień Edukacji Narodowej
13 października, i to w piątek, (!!!) Ekonomik świętował Dzień Nauczyciela. Dokładnie w samo południe, gdy zegary wskazywały godz. 12.00, rozpoczęto oficjalne świętowanie. Na początku głos zabrał Pan Dyrektor, który złożył wszystkim serdeczne życzenia. Odczytał również słowo skierowane przez Prezydenta Miasta Płocka oraz Dyrektora płockiej Delegatury Kuratorium Oświaty. Następnie wręczył Nagrody Dyrektora zasłużonym nauczycielom i pracownikom administracji. Później królowała już tylko młodzież, która pod kierunkiem p. Marty Goleń i Marcina Wernera przygotowała specjalny program słowno-muzyczny, a raczej zwiastun – pilot filmu najnowszej super produkcji, pt.: “Z życia nauczyciela”. Odcinek nosił tytuł “Duża przerwa”, zaś w rolach głównych wystąpiły wybitne talenty jeszcze nie odkryte (czyli uczniowie naszej szkoły). Po dość kabaretowym wydaniu Samorząd Szkolny i jego opiekunki: p. Hanna Jeżewska i Joanna Ciećwierz zaprosiły na słodki upominek czyli coś dla łasuchów. I jak się okazało w naszej szkole tacy są. Tort był pyszny...cud w ustach. No, ale cóż...wszystko ma swój początek i koniec
Płockie Targi Aktywności Zawodowej
Dnia 12 października młodzież Ekonomika wzięła udział w Płockich Targach Aktywności Zawodowej, które odbyły się w Orlen Arenie w Płocku. Na targach zaprezentowało się blisko 70 firm o różnych profilach. W targach wzięły udział uczniowie klas II f i III a pod opieką wychowawczyń, Małgorzaty Bieleckiej i Moniki Pietrzak. Uczniowie mieli szansę poznania lokalnego rynku pracy, zapoznali się z wymogami rekrutacyjnymi przyszłych pracodawców, bieżącymi i przyszłymi ofertami pracy stałej i tymczasowej. Poznali oni także zasady prawne zatrudniania osób w wieku 16-18 lat oraz uczestniczyli w panelu dyskusyjnym prowadzonym w czasie trwania targów. Udział w imprezie był nieocenioną szansą na wysondowanie potrzeb lokalnego rynku pracy, co będzie dla młodzieży cenną wskazówką i motywacją do dalszego zdobywania kwalifikacji.
Olimpiada logistyczna
4 pażdziernika odbyła się X Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna, której organizatorem była Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu. W olimpiadzie wzięło udział 7 uczniów z III i IV klas technikum logistycznego. Celem olimpiady było rozbudzanie wśród młodych ludzi zainteresowania tematyką logistyczną.
Pamiętamy
Dnia 18 września 2017 r. o godzinie 12.00, na Placu 13-stu Straconych odbyła się uroczystość upamiętniająca 75. rocznicę egzekucji 13 Płocczan. W „Apelu Pamięci” uczestniczyli uczniowie klas pierwszych wraz z nauczycielami oraz Dyrekcją Ekonomika. Montaż słowny przygotowali uczniowie klasy II a.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie