Studniówka 2023.
Ekonomik" ma już studniówkę za sobą. Grono pedagogiczne, rodzice, a przede wszystkim uczniowie bawili się 14 stycznia w "Zajeździe w Górach". Impreza, w której wzięło udział ponad 150 osób, została zapoczątkowana tradycyjnym polonezem. Podczas uroczystego otwarcia imprezy dyrektor Ireneusz Szychowski skierował krótkie przemówienie do zebranych gości a młodzież wręczyła kwiaty gronu pedagogicznemu oraz rodzicom. Autorem zdjęć jest Tomasz Niesłuchowski.
12414
Wspomnienie o powstaniu styczniowym
W styczniu 2023 roku uczniowie płockiego Ekonomika pod opieką Roberta Trębackiego udali się pod Krzyż Bohaterów Powstania Styczniowego mieszczący się obok płockiego ZUS-u, aby wspominać to jakże ważne i tragiczne wydarzenie w historii Polski i naszego miasta. Uhonorowali też postać młodziutkiego carskiego porucznika artylerii, zapalając na jego grobie znicze. Zygmunt Padlewski, bo o nim mowa był generałem polskim i naczelnikiem powstania styczniowego na terenie guberni płockiej. Dostał rozkaz zdobycia Płocka w słynną noc 22/23 stycznia. Niestety garnizon był za silny i Padlewskiemu nie udało się go pokonać. Po kilku bitwach na Mazowszu trafił do niewoli i zginął rozstrzelany w Płocku.
Powstanie Styczniowe był bardzo ważne dla naszego społeczeństwa. W nim uczestniczyły wszystkie warstwy społeczne, chłopi uzyskali zniesienie poddaństwa i wydarzenie to dało początek nowoczesnemu narodowi. Polacy zrozumieli, że muszą współpracować i rozwijać się gospodarczo i kulturalnie, aby wybić się na niepodległość.
Wigilijne spotkanie klasy 4d
Wspólne świętowanie
Spotkanie wigilijne.
Otwórzmy serca i przyjmijmy miłość, która przychodzi w ten czas Bożego Narodzenia… Te słowa towarzyszyły wszystkim obecnym na Wigilijnym spotkaniu tuż przed Świętami Bożego Narodzenia w naszym Ekonomiku. W tym roku uroczystość uświetnili zaproszeni Goście: Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Roman Marcinkowski, Biskup Naczelny Kościoła Starokatolickiego Mariawitów w Polsce Marek Maria Karol Babi oraz Dyrektor Delegatury Kuratorium Pan Janusz Majchrzak oraz emerytowanie nauczyciele i pracownicy administracji i obsługi. Gości powitał Pan Dyrektor Ireneusz Szychowski, wspominając, że współpraca naszej Szkoły z Księdzem Biskupem Romanem Marcinkowskim oraz zwierzchnikami Kościoła Mariawitów układa się nieprzerwanie od ponad 30. lat. Podziękował serdecznie za przyjaźń i codzienną modlitwę w intencji całej społeczności Ekonomika.
Część artystyczną spotkania wypełniły jasełka pt. Nie było dla ich miejsca w gospodzie…które przygotowane zostały przez Koło Teatralne, Samorząd Uczniowski i Chór. Młodzież z wielkim zaangażowaniem zwróciła uwagę na najważniejsze wartości w życiu ludzkim: miłość, dobroć, szacunek dla drugiego człowieka. To dary, które każdy może ofiarować Bożemu Dziecięciu. Po przedstawieniu wystąpił chór Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki - Vox Singers, pod kierunkiem Roberta Majewskiego ,w którym od lat śpiewa nasza Pani Profesor Katarzyna Korsak.
Na zakończenie głos zabrał Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Roman Marcinkowski, który podziękował za zaproszenie na uroczystość, po czym zwrócił się z ciepłym słowem do występującej młodzieży. Podkreślił ich dojrzałość, piękną grę aktorską i zaprosił na spotkanie, które odbędzie się po feriach. Głos zabrał także Biskup Marek Maria Karol Babi, czytając zebranym laudację, w której szczegółowo podkreślił zasługi Pana Ireneusza Szychowskiego- dyrektora od ponad 30. lat, nauczyciela wielu pokoleń, autorytetu dla młodego pokolenia i zasłużonego człowieka dla miasta Płocka. Uroczystość zakończyły świąteczne życzenia Pana Dyrektora dla wszystkich obecnych i ich rodzin.
Po części oficjalnej Dyrekcja, zaproszeni Goście, nauczyciele, pracownicy administracja i obslugi oraz emerytowani pracownicy Ekonomika spotkali się, by podzielić się opłatkiem, złożyć życzenia i degustować wigilijne potrawy. Spotkanie upływało w miłej swiatecznej atmosferze.60
Mikołajkowa wycieczka do Wrocławia
6 grudnia uczniowie klas 1B, 1D i 2D wybrali się na wycieczkę do Wrocławia. Zwiedzanie historycznej stolicy Dolnego Śląska rozpoczęliśmy od wizyty w Hydropolis, jedynym w Polsce centrum wiedzy o wodzie, łączącym walory edukacyjne z nowoczesnymi formami wystawienniczymi. Mieliśmy też okazję poznać ciekawe legendy oraz fakty historyczne dotyczące miasta i architektury zabytkowych budynków. Wyprawę zakończyliśmy na świątecznym jarmarku bożonarodzeniowym, uważanym za najpiękniejszy w Polsce. Wyjazd można uznać za udany
64
Z wizytą w Banku
W czwartek 1 grudnia uczennice i uczniowie klasy IV A pod opieką Zdzisławy Barankiewicz i Moniki Pietrzak w ramach wycieczki zawodowoznawczej odwiedzili PKO Bank Polski
w Płocku przy ulicy 3 Maja 14. Spotkanie poprowadziła w interesujący sposób dyrektor oddziału pani Longina Nowakowska będąca absolwentką naszej szkoły. W spotkaniu z nami wzięli udział również pracownicy banku ( wśród nich dwie absolwentki naszej szkoły), którzy opowiedzieli o swojej pracy oraz przedstawili ofertę banku. Odbyła się także wycieczka po budynku banku, oczywiście do miejsc dostępnych ze względu na zasady bezpieczeństwa. Można było zobaczyć w jaki sposób obsługiwani są klienci indywidualni i biznesowi.3
Nie każdy nosi pelerynę - zbiórka książek.
Nie każdy bohater czy bohaterka nosi pelerynę. Tym co ich wyróżnia jest uważność ,empatia i chęć dzielenia się dobrem.W ciągu dwóch tygodni zebrali mnóstwo fajnych, ciekawych książek dla pacjentów i pacjentek młlodzieżowych i dziecięcych oddziałów psychiatrycznych.Książki zostały wysłane do Józefowa i Konstancina. Wielkie podziękowania dla klas II d ,III c, II e i Wiktorii Kaczorowskiej z IV c za podarowanie swoich ulubionych książek a także dla naszych wspaniałych nauczycielek i nauczycieli za udział w akcji.
XXVII BIESIADA LITERACKA – sukces młodego poety
28 listopada 2022 roku odbyła się XXVII Biesiada Literacka zorganizowana przez Bibliotekę Pedagogiczną w Płocku. Biesiada to organizowany od 27 lat konkurs twórczości literackiej uczniów szkół ponadpodstawowych. W tym roku naszą szkołę reprezentował z Igor Stachewicz, który zajął trzecie miejsce za wiersz Dzwony dziadów. Serdecznie gratulujemy!!!!
Zapraszamy do Klubu Miłośników Książki działającego w bibliotece szkolnej.
Otrzęsiny klas pierwszych
Dnia 28 listopada 2022 roku na sali gimnastycznej odbyły się otrzęsiny klas pierwszych Ekonomika, w których wzięło udział 7 klas W Jury zasiedli: pan dyrektor Ireneusz Szychowski, pani wicedyrektor Ewa Księżakowska, pani wicedyrektor Małgorzata Mikołajczyk, pani kierownik szkolenia praktycznego Anna Krzemińska, pani kierownik administracji Elżbieta Stefaniak i przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Izabela Kotarska. Zabawa rozpoczęła się od zaprezentowania klasowego hasła lub motta przed jury i pozostałymi uczestnikami imprezy. Były tańce, konkurencje sportowe, uczniowie rysowali portret swojego wychowawcy. Pierwszoklasiści przenieśli się także do czasów dzieciństwa, przebierając się za postacie z bajek. Uczniowie odpowiadali również na pytania o nowej szkole, które przygotowali organizatorzy, klasy II a i II b z wychowawczyniami Danutą Wojciechowską i Magdaleną Umyszkiewicz oraz Samorządem Uczniowskim. Wszyscy się świetnie bawili w duchu rywalizacji, ale i współpracy. Czas oczekiwania na werdykt młodzież spędziła przy muzyce tańcząc „Belgijkę”. Nie zabrakło też oficjalnej części, w której dyrektor naszej szkoły wręczył pamiątkowe dyplomy za uczestnictwo w zabawie.
198
Konkurs wiedzy o Płocku
29 listopada 2022 r. uczennica kl. 2b Małgorzata Bąkiewicz reprezentowała ZSEK w finałowym etapie Konkursu Wiedzy o Płocku, który odbył się w Auli Urzędu Miasta Płocka. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu pisemnego. Następnie uczestnicy konkursu wysłuchali wykładu Grzegorza Gołębiewskiego, doktora nauk humanistycznych na temat Płock na kartach historii w XI - XX wieku. Na koniec ogłoszono wyniki konkursu. Małgorzata Bąkiewicz za udział w konkursie otrzymała dyplom i nagrodę książkową.
Przydatne linki
Logowanie
Galeria zdjęć
brak danychLiczba wizyt
liczba odwiedzin: 2678953