Praca szkoły w weekend majowy.
- Dni 4,7 i 8 maja 2018r. są dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno - wychowawczych. W tych dniach odbywa się egzamin maturalny dla absolwentów naszej szkoły.
- Dni 30.04 i 2.05 2018r. są dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.
- W dniu 2 maja(środa) 2018r. szkoła będzie nieczynna - dzień wolny za 6 stycznia.
DO ZOBACZENIA W DOROSŁYM ŻYCIU…
27 kwietnia br. po raz ostatni zadźwięczał dzwonek dla tegorocznych absolwentów Ekonomika. To kolejna grupa uczniów, która od dziś zasila grupę ponad 26.000 wszystkich absolwentów tej szkoły. Najpierw dziękowaliśmy za te 4 lata nauki podczas Mszy Św. w płockiej Farze. Później uroczystości odbywały się już w szkole. I właśnie tam otrzymali świadectwa ukończenia szkoły, najlepsi nagrody. Były uśmiechy, ale i łzy. Były podziękowania, życzenia, przemowy. Ale chyba najbardziej wszyscy będziemy wspominać to, co przeżyliśmy w murach tej szkoły. A jest co wspominać….
Happening z Książnicą Płocką
12 kwietnia 2018r. młodzież z Ekonomika pod opieką nauczycieli bibliotekarzy wzięła udział w patriotycznym happeningu „Jak Broniewski w kolegami w Legiony wyruszał!” Wydarzenie jest częścią obchodów stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Organizatorem tej imprezy, upamiętniającej wymarsz z Płocka grupy młodych ochotników do Legionów Polskich, w której znalazł się poeta Władysław Broniewski była Książnica Płocka. Dziękujemy za interesujące przedstawienie!
Spotkanie z Janem Milnerem
Uczniowie Ekonomika z kl. IIa z nauczycielami bibliotekarzami 12 IV 2018r. poznawali historię pieniądza w wolnej Polsce na spotkaniu pt: „ Płocczanie z pasją”. Jan Milner prezes oddziału Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego interesująco opowiadał o banknotach i innych środkach płatniczych, swojej pracy i hobby. Organizatorem tego wydarzenia była Filia nr 5 Książnicy Płockiej. Dziękujemy za zaproszenie i miłą atmosferę!
Dąb pamięci
13 kwietnia zostały uroczyście złożene kwiaty i zapalone znicze pod dębem pamięci (przy Ekonomiku), który został nazwany Władysławem na cześć dyrektora Władysława Wróbla, zamordowanego strzałem w tył głowy w Charkowie w 1940 roku przez NKWD.
„Protesty czerwca 1976r. – drogą do wolności”
W ramach obchodów 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, w dniu 12 kwietnia 2018r. w Zespole Szkół Ekonomiczno- Kupieckich w Płocku odbył się etap wojewódzki Konkursu Tematycznego „Protesty czerwca 1976r. – drogą do wolności”. Organizatorem i koordynatorem Konkursu jest Mazowiecki Kurator Oświaty. Do konkursu przystąpili uczniowie klas II i III gimnazjów oraz klas II i III dotychczasowych gimnazjów w szkołach podstawowych z województwa mazowieckiego. Głównym celem konkursu jest poznanie przez uczniów wpływu „Protestów czerwca 1976r.” na współczesną historię Polski oraz kształtowanie wśród młodego pokolenia postaw patriotycznych i szacunku dla minionych wydarzeń. Do etapu wojewódzkiego przystąpiło 18 uczniów z m.in. Warszawy, Płocka, Radomia i Ciechanowa. Po zakończeniu zmagań konkursowych dla uczestników konkursu została zorganizowana wycieczka do kulminacyjnego miejsca protestu robotniczego w czerwcu 1976r. Młodzież udała się wraz z opiekunami pod gmach obecnej „Płockiej Książnicy”, który w 1976r. był siedzibą KW PZPR. Tam właśnie, pamiętnego czerwca, robotnicy m.in. Mazowieckich Zakładów Rafineryjnych i Petrochemicznych wystąpili w obronie godności i materialnego bytu. Finał i zakończenie konkursu odbędzie się 22maja 2018r. w Warszawie.
Z wizytą w Hiltonie
Dnia 6 kwietnia uczniowie Technikum Hotelarskiego, jak co roku, mieli okazję zwiedzić kolejny obiekt hotelarski, tym razem hotel Hilton Double Tree w Łodzi. Charakter temu wyjątkowemu miejscu, nadają hale zdjęciowe byłej Wytwórni Filmów Fabularnych, na terenie której obiekt został zbudowany. Pomieszczenia, w których tworzone były kultowe polskie seriale, m.in. "Czterej pancerni i pies", a także pierwszy polski powojenny film "Zakazane piosenki", obecnie pełnią funkcje sal koncertowych, a nawet bankietowych. Wyjątkowy charakter hotelu podkreślają mozaiki ze scenami z filmów m.in. Romana Polańskiego, wiekowy sprzęt kinematograficzny oraz plakaty i zdjęcia z autografami aktorów i reżyserów światowej rangi. Kolejnym etapem wycieczki był łódzki Ogród Botaniczny, gdzie uczniowie mieli okazję obejrzeć m.in. skansen wsi łódzkiej. Wycieczka zakończyła się w łódzkim centrum handlowym '"Manufaktura". Wyjazd zorganizowały p. K. Korsak i p. M. Staniszewska.
Targi Edukacyjne w Bielsku
Dnia 27 marca, nasza szkoła, już po raz kolejny, zaprezentowała swoją ofertę edukacyjną na X Targach Edukacyjnych w Bielsku. Targi odbywały się tym razem pod hasłem "Mobilni na rynku - bądź autorem swojej kariery". O kierunkach, pracowniach i zapleczu edukacyjnym naszej szkoły, informowali gimnazjalistów uczniowie Ekonomika, wraz z nauczycielkami p. M. Staniszewską i K. Korsak. Gospodarzom i organizatorom Targów dziękujemy za gościnność i serdeczne przyjęcie.
Turniej tenisa stołowego
W dniu 16.03.2018 r. odbył się turniej Tenisa Stołowego o Mistrzostwo naszej szkoły na rok szkolny 2017/2018. W zawodach wzięło udział 12 dziewcząt oraz 27 chłopców. Rozgrywki odbyły się systemem "do dwóch przegranych pojedynków". Każdy pojedynek trwał do 3 wygranych setów.
Czołowe lokaty zajęli:
kategoria dziewcząt:
I miejsce Bagrowska Katarzyna klasa IV D
II miejsce Kusa Daria II C
III miejsce Augustyniak Karolina II E
IV miejsce Aftańska Weronika II E
V miejsce Ziółkowska Andżelika II C
VI miejsce Fijałkowska Paulina III B
kategoria chłopców:
I miejsce Makowski Marcin III D
II miejsce Krześnicki Jakub II E
III miejsce Kralski Kacper II F
IV miejsce Kopeć Kamil II D
V miejsce Kalinowski Wiktor II D
VI miejsce Kalinowski Marceli II F
Za pierwsze VI miejsc uczestnicy zawodów otrzymali dyplomy oraz "markowe" rakietki do tenisa stołowego. Zorganizował i przeprowadził imprezę mgr Bohdan Kret nauczyciel WF
Przydatne linki
Logowanie
Galeria zdjęć
- brak danych
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 2708120