Uwaga Maturzyści
- UWAGA MATURZYŚCI!!!30 CZERWCA 2017 r.OD GODZINY 12.00 W SALI 24BĘDĄ OGŁOSZONE WYNIKIZ EGZAMINU MATURALNEGO 2017 r.I WYDAWANE ŚWIADECTWA DOJRZAŁOŚCIW przypadku niezdanego jednego egzaminu maturalnego (część pisemna lub część ustna) należy złożyćoświadczenie o ponownym przystąpieniu do egzaminu maturalnego w sesji poprawkowej( jest to warunek konieczny):• część ustna w terminie 23-25 sierpnia 2017 r.• część pisemna 22 sierpnia 2017 r.
Dzień bociana białego
Od dnia 31 maja 2017 w Płockim Ekonomiku można podziwiać wystawę bocianów. To kolejny pomysł propagujący polską przyrodę i ekologiczne postawy wśród młodzieży. Na uwagę zasługują bociany wykonane przez Aleksandrę Nowicką, Gabrysię Duch, Sylwię Has czy Agnieszkę Zygmuntowicz. Nauczyciel Robert Trębacki dziękuje im za wspaniałe modele ptaków. Dzień Bociana Białego obchodzony jest w Polsce od 2003 roku. Jest okazją, aby pokazać jak ważne miejsce zajmują bociany w polskiej kulturze i naturalnym tradycyjny rolniczym środowisku oraz o potrzebie ochrony tego ptaka. Co piąty bocian z całej światowej populacji mieszka sezonowo w Polsce. Żywi się owadami, gryzoniami, rybami i płazami. Zamieszkuje tereny podmokłe i łąki. Z reguły jest monogamistą, na zimowisku żyje w stadzie. Bocian był symbolem wiosny i rodzicielskiego poświęcenia. Słowianie uważali go za symbol obfitości, chrześcijanie – pobożności i czystości. Bocian biały przynosi dusze dzieci i szczęście.
Z wizytą w Małachowiance
1 czerwca uczniowie klas IIIc oraz Ic Technikum Hotelarskiego, pod opieką p. K.Korsak odwiedzili najstarszą szkołę w Polsce - Małachowiankę. W pięknie odnowionej auli zapoznaliśmy się z fascynującą historią szkoły. Następnie zwiedziliśmy muzeum, a z wieży widokowej podziwialiśmy panoramę Starego Miasta.
ODBIÓR DYPLOMÓW Z EGZAMINÓW
POTWIERDZAJĄCYCH KWALIFIKACJE W ZAWODZIE
OD 29 MAJA W GODZ. 10.00 DO 14.00 W POKOJU 23.
Byliśmy w Gołuchowie
27 kwietnia 2017 roku z Zespołu Szkół Ekonomiczno – Kupieckich wyruszyła wycieczka do Gołuchowa. Uczniowie pod opieką Roberta Trębackiego i Janiny Maziarz – Bieniek zwiedzili XVI wieczny zamek rodu Leszczyńskich odrestaurowany w XIX wieku przez Działyńskich. Początkowo był budowlą obronną, ale Elżbieta Czartoryska zmieniła go w neorenesansowy pałacyk francuski z przyległym pięknym parkiem. Zamek niestety obrabowano z wielu dzieł sztuki w okresie II wojny światowej, do dziś pozostało ich niewiele. Są to głównie kominki XVI i XVII wieczne, portrety szlacheckie, kopie portretów królewskich (m.in. Poniatowskiego), obrazy malarzy włoskich i flamandzkich, bogato rzeźbiony stół XIX wieczny utworzony z rzeźb barokowych ołtarzy, antyczna ceramika, strop kasetonowy, renesansowe drzwi oraz gobeliny i japońskie wazy. Obok zamku uczniowie podziwiali ogród stylu angielskiego, w którym rośnie 80 tysięcy drzew i ponad 280 pomników przyrody. Znajdują się tu cyprysiki, dęby, sosny i lipy oraz dwa stawy. Za arboretum znajduje się również zagroda zwierząt takich jak żubr, konik polski, daniel i dzik. Uczniów zainteresowały również zbiory w Muzeum Leśnictwa w tzw. Powozowni. Są tu dwie wystawy grąd środkowo europejski w szacie wiosennej oraz las świerkowy borealny w porze zimowej. Wysłuchać można również odgłosów zwierząt żyjących w lesie. Jest wystawa dotycząca różnego typu drzew, profili glebowych, lasu w aspekcie ekologicznym i botanicznym. Podziwiać można gatunki zagrożone wyginięciem zarówno zwierzęta jak i rośliny (naturalnej wielkości). Obok w tzw. Dybulu funkcjonuje wystawa Technika leśna. Zgromadzono tu eksponaty obrazujące sposoby zagospodarowania i użytkowania lasu. Narzędzia i maszyny używane w hodowli, są też makiety przemysłu leśnego oraz instrumenty geodezyjne i kartograficzne.
Zakończenie roku szkolnego IV klas
W piątek 28 kwietnia po raz ostatni zadzwonił dzwonek dla uczniów klas IV. To już ostatnia lekcja w murach tej szkoły. Pożegnaliśmy kolejnych uczniów, kolejne pokolenie Ekonomika. Były wzruszenia, łzy i radości. Ale najważniejsze, że przez te 4 lata wspólnej drogi nikt Wam nie zabierze tego, co razem przeżyliśmy. POWODZENIA NA MATURZE !!!
28 kwietnia na godz. 9.00 zapraszamy absolwentów szkoły na Plac 13-tu Straconych przy "Dzwonie Pokoju". Po apelu o godz. 11.00 w szkole odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas 4.
Memoriału Sybiraków i Płocczan
W dniu 13 kwietnia 2017 roku poczet sztandarowy Towarzystwa Przyjaciół Armii Krajowej uczestniczył w uroczystości odsłonięcia Memoriału Sybiraków i Płocczan pomordowanych na Wschodzie. Odbyły się one na płockim cmentarzu komunalnym. Reprezentacja członków Towarzystwa złożyła kwiaty pod Memoriałem.
Dzień zawodowca w Ekonomiku
To co się działo 07 kwietnia br. w murach najstarszej szkoły zawodowej w naszym mieście przerosło oczekiwania organizatorów. Pięknie przygotowane pracownie, świetna organizacja, wspaniała promocja poszczególnych kierunków kształcenia i ta nieziemska atmosfera w szkole… Niech żałują Ci, których z nami nie było. Niech zazdroszczą nam inni…
Cały dzień odwiedzali nas Gimnazjaliści… Obserwowali, podpytywali… A na koniec zaprosiliśmy na MEGA PRZEDSTAWIENIE. „Jestem w lekkim szoku, że w szkole może być taka atmosfera. Przecież tutaj czuje się jedność, jak w rodzinie… bez kitu (…). To ważne dla dobrego samopoczucia. Chyba … nie, nie chyba…na pewno przyjdę do Was” – wyraziła swoje zdanie Olka (gimnazjalistka). Dzięki Olka… Do zoba….
Niecodzienną wizytę w płockim Ekonomiku złożył Marszałek Województwa Mazowieckiego p. Adam Struzik wraz z Dyrektorem płockiego oddziału Urzędu Marszałkowskiego p. Tomaszem Kominkiem. Wizyta najważniejszych władz w Województwie Mazowieckim zaszczyciła wszystkich… Czujemy się zatem wyróżnieni… Pan Marszałek podkreślił jaką rolę pełni Ekonomik i polecił, aby bez wahania wybierać tę szkołę…
Najważniejsze być pozytywnie zaskoczonym. I tacy właśnie jesteśmy i tak się czujemy.
Przydatne linki
Logowanie
Galeria zdjęć
brak danychLiczba wizyt
liczba odwiedzin: 2699166