• Obchody Dnia Niepodległości.

          • Tradycyjnie już w dniu 11 listopada poczty sztandarowe TP Armii Krajowej przy Ekonomiku oraz szkolny ZSE-K Ekonomik pod opieką Beaty Zembrzyckiej i Roberta Trębackiego uczestniczyły w obchodach Dnia Niepodległości. Msza święta za Ojczyznę odprawiona przez księdza biskupa seniora Piotra Liberę w płockiej katedrze rozpoczęła świętowanie. Po niej na placu przed Odwachem przedstawiciele organizacji, instytucji oraz szkół i partii złożyli liczne wiązanki kwiatów. W południe chór katedralny odśpiewał Hymn Polski. Płockie Bractwo Kurkowe i Drużyna Kusznicza tradycyjnie na zakończenie wystrzeliły z armatek.

          • Ekonomik do hymnu.

          • W przede dniu Narodowego Święta Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 w całej szkole zaśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego”. Co roku 11 listopada oddajemy cześć Polakom, którzy dzięki patriotyzmowi i bohaterstwu wywalczyli naszą wolność. Dlatego ważne jest rozbudzanie i pielęgnowanie zainteresowania swoją Ojczyzną i kształtowanie poczucie dumy z przynależności do Narodu Polskiego. W całej akcji nie mogło zabraknąć Pana Dyrektora Ireneusza Szychowskiego, który wspólnie z nami odśpiewał Hymn Polski, a następnie zachęcał wszystkich do włączenia się w świętowanie tego jakże ważnego dla wszystkich Polaków wydarzenia. Doceniajmy naszą Niepodległość, wolność i pokój w naszej Ojczyźnie. Cześć i chwała bohaterom.

          • Goście z zaświatów

          • 28 października 2022 roku biblioteka szkolna po raz kolejny zaprosiła na wspólne czytanie ,,Dziadów’’ część II Adama Mickiewicza. Młodzi, kreatywni aktorzy z Klubu Miłośników Książki zaprezentowali interesującą inscenizację dzieła wybitnego wieszcza romantyzmu. Doskonała gra aktorska przeniosła widzów do przenikającego się Świata żywych i zmarłych.   Celem występu było przypomnienie tradycji słowiańskiej oraz zobrazowanie starego obrzędu przywoływania dusz zmarłych. 

          • Zwiedzanie obiektów hotelarskich.

          • Dnia 4 listopada uczniowie klas I-IV Technikum Hotelarskiego wyjechali na wycieczkę do Łodzi. Celem wyjazdu było zwiedzanie obiektów hotelarskich: Andel’s Vienna House i Double Tree by Hilton. Uczniowie mieli okazję poznać zaplecze hoteli, sale konferencyjne, przykładowe pokoje i apartamenty, część gastronomiczną, spa, fitness i pozostałe udogodnienia dla gości, wysłuchali również prelekcji pracowników hotelu na temat warunków pracy, perspektyw rozwoju i korzyści wynikających z pracy w obiektach hotelarskich. Wyjazd zorganizowały Katarzyna Korsak, Wioletta Majcher-Nowacka i Monika Staniszewska.

          • „Zawody przyszłości” na Politechnice Warszawskiej w Płocku.

          • W dniu 4 listopada uczniowie klasy 4g pod opieką Beaty Zembrzyckiej wzięli udział w warsztatach „Zawody przyszłości” na Politechnice Warszawskiej w Płocku. Warsztaty zorganizowane zostały przez uczelnię, w ramach projektu POLTECHNIKA WARSZAWSKA DLA CIEBIE dla uczniów szkół średnich. Celem warsztatów było poznanie zawodów przyszłości, w trakcie spotkania młodzież tworzyła między innymi interaktywną mapę myśli. Na koniec uczniowie zapoznali się z ofertą edukacyjną uczelni.

          • Wycieczka do Malborka

          • 2 listopada uczniowie EKONOMIKA wyruszyli pod opieką Małgorzaty Bieleckiej i Roberta Trębackiego do największego krzyżackiego zamku w Malborku.

            Zamek został częściowo zniszczony podczas II wojny światowej i odbudowany po wojnie. Jest to największy zamek w Europie wpisany na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Ta potężna warownia składa się z 3 części, najciekawsze wydają się Średni i Wysoki Zamek. Nigdy nie został on zdobyty, może dzięki wstawiennictwo Najświętszej Marii Panny pod której patronatem się znajduje. W 1457 zamek został wykupiony od Czechów przez Kazimierza Jagiellończyka i do I rozbioru był w Polsce. Potem w zaborze pruskim i po 1945 znów w Polsce.

            Piękno zamku widać na zamieszczonych ilustracjach.

            Wspomnieć warto o kilku ciekawostkach:

            1. zamek posiadał toalety,
            2. ogrzewanie podłogowe,
            3. na ścianach Wysokiego Zamku rośnie symbol długowieczności bluszcz,
            4. nadal prowadzone są prace remontowe
            5. 8 metrowa figura Matki Bożej z Dzieckiem jest największą figurą wykonaną w XIV wieku, obecna jest w 60% z oryginalnych segmentów
            6. Przejście do latryny pokazuje diabeł w dosyć zrozumiałej pozie
            7. W zamkowej infirmerii człowiek oczekiwał wyzdrowienia – lekarzem był Bóg i czas
            8. Znajduje się tu obraz wziętych do „nieba” braci zakonnych (207), którzy zginęli w bitwie pod Grunwaldem
            9. W zamku mieści się fantastyczne muzeum bursztynu
            10. W zamku znajduje się wystawa broni białej: mieczy, buzdyganów, szpad oraz palnej: arkebuzów, strzelb oraz hełmów i zbroi, są zarówno europejskie bronie jak, i perskie czy tureckie
            11. Są tu sklepienia gwiaździste i krzyżowo-żebrowe oraz palmowe
            12. Jest tu wspaniała kolekcja kafli
            13. Znajdują się tu fajanse europejskie, szczególnie z Holandii
            14. Na ścianach wiszą gobeliny a w gablotach pasy kontuszowe (słynne ze Słucka)
            15. Sale wypełnione są licznymi meblami z różnych okresów historycznych
            16. Na jednej z zamkowych studni znajduje się wspaniały pelikan

            Uczniowie byli zafascynowani bronią, ozdobami z jantaru oraz rozległością kompleksu zamkowego, musieli też chodzić po schodach często krętych. Byli zadowoleni z tej eskapady.

          • Wycieczka do Narodowego Muzeum Techniki

          • Dnia 20 października uczniowie klas 1c oraz 2c wraz z koleżankami oraz kolegami z klas 1e oraz 2e pod opieką nauczycieli p. Anny Parczewskiej – Byler, p. Beaty Ogińskiej, p. Damiana Krysztofiaka oraz p. Krzysztofa Stefaniaka  wybrali się  na wycieczkę do Warszawy. Plan wycieczki obejmował zwiedzanie Narodowego Muzeum Techniki mającego swą siedzibę w Pałacu Kultury i Nauki, gdzie mogliśmy podziwiać eksponaty pierwszych komputerów, maszyn do pisania , ich konstrukcję a także samochody, samoloty i pociągi. Później nasze kroki skierowaliśmy do Zamku Królewskiego tam podążając szlakiem królewskim mieliśmy okazję zobaczyć m.in. Apartament Wielki z salami reprezentacyjnymi oraz Apartament Królewski  z  pomieszczeniami  mieszkalnymi  Króla. Poza Pokojem Sypialnym, Garderobą i Gabinetem Króla oraz Salą Audiencjonalną znajduje się w nim  również słynny Pokój Canaletta – z kolekcją wedut, Kaplica, Pokój Zielony oraz Pokój Żółty, w którym odbywały się słynne czwartkowe obiady.

          • Pamiętamy o zmarłych nauczycielach i pracownikach Ekonomika

          • Dzień Wszystkich Świętych jest dniem, w którym odwiedzamy cmentarze, by uczcić pamięć zmarłych. Klasy 1a TE pod opieką Joanny Wiącek i klasa 1e Thot pod opieką Moniki Staniszewskiej, w dniu 26 października udały się na Cmentarz Zabytkowy w Płocku, by zapalić znicze na grobach zmarłych nauczycieli i pracowników szkoły. Tym gestem pokazujemy, że wciąż pamiętamy i dziękujemy za wszystkie lata poświęcone nauczaniu i wychowywaniu uczniów naszej szkoły.

      • Nasza szkoła korzysta z platformy EduPage, na której znajdziesz bieżące informacje z życia szkoły, aktualny plan lekcji i wiele innych informacji.
    •            

    • Librus Synergia
    • Logowanie

    • Galeria zdjęć

        brak danych
    • Liczba wizyt

      liczba odwiedzin: 2510608