• „Kresy w potrzebie”

          • Opiekunki Samorządu Uczniowskiego, pani Beata Zembrzycka i Martyna Żórawska, wzięły udział w konferencji podsumowującej działalność Fundacji „Kresy w potrzebie”, zorganizowanej 2 marca b.r. w Warszawie. Podczas konferencji prowadzonej przez panią Agnieszkę Skowrońską, Prezes Fundacji Kresy w potrzebie, zaprezentowano zdjęcia z momentu przekazania darów potrzebującym Polakom. Program uświetnił wykład pana Tomasza Łysiaka, polskiego pisarza, dziennikarza, publicysty i zarazem historyka, który przejmująco opowiedział o Powstaniu Styczniowym oraz uaktualnił kwestię Kresów i Ukrainy. Głos zabrali także pani Aurelia Michałowska, Mazowiecki Kurator Oświaty oraz pan Marcin Zarzecki, Prezes Polskiej Fundacji Narodowej, którzy podzielili się swoimi relacjami z przebiegu zbiórki darów oraz spotkania z Rodakami na Kresach. Zespół Szkół Ekonomiczno-Kupieckich, jako szkoła uczestnicząca w zbiórce darów, został wyróżniony pamiątkową statuetką. W imieniu Samorządu Uczniowskiego serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w dotychczasowe zbiórki darów, dzięki Waszym dobrym sercom pomoc dotarła do potrzebujących Polaków zamieszkujących tereny Białorusi, Litwy, Łotwy i Ukrainy i zapraszamy do udziału w kolejnych zbiórkach.

          • Arena Młodych 2023.

          • 24 lutego w łódzkiej Atlas Arenie zorganizowano spotkanie z cyklu „Arena Młodych”. 4 tys. uczniów ze szkół ponadpodstawowych uczestniczyło w największych rekolekcjach w województwie łódzkim. Uczniowie płockiego "Ekonomika" wraz z opiekunami Anną Żuchewicz, Moniką Pietrzak, Magdaleną Umyszkiewicz, Marcinem Wernerem i Pawłem Ruskowalskim po raz kolejny uczestniczyli w spotkaniu dla uczniów szkół średnich.

          • Tabu, bez tabu, czyli to, o czym się nie mówi lub co jest zakazane...

          • W dniu 10 lutego 2023r. uczniowie klas 3b i 2b wraz w wychowawczyniami Wiolettą Majcher-Nowacką i Magdaleną Umyszkiewicz uczestniczyli w wernisażu wystawy prac Edwarda Dwurnika zatytułowanej „Bez tabu” w Płockiej Galerii Sztuki.

            Wystawę autora tworzy ponad 200 prac na papierze, pochodzących z prywatnej kolekcji. Gromadzone przez lata, składają się na wyjątkowy zestaw nie tylko rysunków, ale i grafik, kolaży oraz akwarel, kupowanych systematycznie przez kolekcjonera na aukcjach, w galeriach i bezpośrednio od artysty. Prezentowane są pojedyncze rysunki wykonane ołówkiem, tuszem, kredką, ale także prace z kilkunastu cykli, m.in. Droga, Robotnicy, Mur, Miasta czy Reportaż.

             Prace utrzymane są w charakterystycznym dla Dwurnika stylu, komentują, a czasem krytykują i obnażają absurdy rzeczywistości, ukazują wizualną opowieść o Polsce i jej mieszkańcach.

            Edward Dwurnik (1943-2018) to jeden z najbardziej znanych            i rozpoznawalnych współczesnych artystów polskich. W latach 1963-1970 studiował na Wydziale Malarstwa warszawskiej ASP, gdzie uzyskał dyplom w pracowni prof. Eugeniusza Eibischa. Uprawiał malarstwo, rysunek i grafikę. Mieszkał i pracował w Warszawie. Jako swojego „mistrza“ wymieniał Nikifora, którego prace zainspirowały do narysowania pierwszych prac z cyklu „Podróże autostopem“(w 1965 r.). Dwurnik sam skrupulatnie policzył stworzone dzieła – każdy z jego cykli liczy średnio od kilkudziesięciu do ponad tysiąca dzieł.

            Jak podkreślali kuratorzy wystawy, artysta miał i znał swoje tabu – silne, nieprzekraczalne zakazy. Na szczęście to, o czym „się nie mówi”, potrafił narysować. Warto przyjść i sprawdzić samemu, czy w którejś z prezentowanych prac nie kryje się nasze własne tabu!

          • Bezpieczeństwo w czasie ferii

          • W dniach 13.12.2022 i 20.12.2022 w ZSEK przeprowadzone zostały lekcje szkoleniowe dla wszystkich  klas I i II dotyczące BEZPIECZEŃSTWA UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY W CZASIE FERII ZIMOWYCH - współpraca z WOPR Płock. 

          • 83 Rocznica Deportacji Polaków na Sybir

          • 10 lutego 1940 roku żołnierze NKWD w sposób bardzo precyzyjny i przemyślany rozpoczęli wywóz obywateli polskich w głąb ZSRR. Wśród 140 tysięcy wywiezionych znaleźli się polscy osadnicy wojskowi i cywilni z Kresów Wschodnich oraz służba leśna. Było to niespodziewane przesiedlenie, strach i terror towarzyszyły mu, a w dodatku potworny mróz. Ludziom sowiecka służba bezpieczeństwa rozkazała w ciągu kilkudziesięciu minut spakować się i wyjechać w bydlęcych wagonach na Wschód. Polacy mieli pracować w przemyśle drzewnym lub zostać rozstrzelani. Potem były jeszcze trzy akcje deportacyjne mające na celu likwidację polskich elit.

            Dzisiaj wspominamy te tragiczne wydarzenia, a poczet sztandarowy Towarzystwa Przyjaciół AK przy płockim Ekonomiku pod opieką Roberta Trębackiego uczestniczył w skromnych uroczystościach odbywających się na płockim Cmentarzu Komunalnym przy Memoriale Sybiraków i Płocczan wywiezionych na Wschód.

          • Wycieczka do Włoch.

          • WŁOCHY 2023 - są jeszcze wolne miejsca (dokładnie 7).

            Może ktoś, coś? Może ktoś z Ekonomika? Może Absolwenci dołączą? Może polecisz z rodzicami? Może Sympatycy czy Przyjaciele Ekonomika? Pomyśl i daj znać wiadomo komu (info na plakacie). Czekamy.

          • Światowy Dzień Mokradeł

          • 2 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Terenów Podmokłych. Uczniowie płockiego Ekonomika z inspiracji Roberta Trębackiego uczestniczyli w tym bardzo ciekawym wydarzeniu. Byli w budynku Spichlerza, gdzie mieści się Dział Etnografii Muzeum Mazowieckiego w Płocku.

            Odbyło się tam spotkanie miłośników przyrody z pasjonatami fotografii oraz szefem działu etnografii panem Grzegorzem Piaskowskim. Prelegenci opowiadali o Konwencji Ramsarskiej, o ważności ochrony terenów podmokłych i przede wszystkim pokazywali przepiękne zdjęciach z właśnie płockich mokradeł, czyli Łęgów nadwiślańskich, Sendenia, Rezerwatu Gościąż i Olszyn Rakutowskich.

            Na spotkaniu wspomniano o wielu ciekawostkach przyrodniczych oraz roli obszarów wodno – błotnistych takich jak:

            • Mokradła zanikają 3 razy szybciej niż lasy
            • Mokradła pochłaniają o 50% więcej CO2 niż lasy
            • Na świecie to ponad 12 mln kilometrów kwadratowych
            • Oczyszczają z pestycydów i nawozów
            • Zapobiegają suszom i powodziom
            • Dostarczają wody słodkiej
            • To atrakcja turystyczna
            • Poprawiają samopoczucie
            • Kampinoska Dolina Wisły jako obszar Natury 2000

            Dowiedzieliśmy się, że muzea muszą pokazywać coraz to bardziej intrygujące i ważne dla człowieka współczesnego informacje. Widać tu współpracę między wielu dziedzinami nauki. Na przykład antropologowie zajmują się badaniem klimatu, ochroną środowiska, a także stosunkiem ludzi do ochrony środowiska. Muzea to nie martwe miejsca z zakurzonymi eksponatami, ale nowoczesne fora dyskusyjne i ośrodki badawcze dostarczające istotne dla przyszłości dane.

            Dla nas Płocczan dzień 2 lutego też może okazać się ważny, bo mamy wokół siebie bogactwo przyrodnicze, musimy się więc nawzajem wspierać oraz edukować, lobbować i dbać o nasze dziedzictwo kulturowe i środowisko życia.

          • Turniej tenisa stołowego o Mistrzostwo Szkoły.

          • Dnia 03.02.2023r. w sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się turniej tenisa stołowego o Mistrzostwo Szkoły na rok szkolny 2022/2023. W kategorii dziewcząt w turnieju udział wzięły jedynie 3 uczennice, ale za to wśród
            chłopców wystartowała rekordowa liczba 48 uczniów!!! Nigdy wcześniej nie zgłosiło się tak wielu!

            Wśród dziewcząt zwyciężyła Nowakowska Weronika, uczennica klasy II A.
            II miejsce zajęła Bąkiewicz Małgorzata uczennica klasy II B
            III miejsce zajęła Michalska Magdalena uczennica klasy IV F.

            Wśród chłopców tytuł Mistrza Szkoły wywalczył uczeń klasy I C Podolski Łukasz.
            Kolejne lokaty zajęli:
            II miejsce - Sumiński Bartłomiej (klasa II C)
            III miejsce - Fersz Jakub ( IV I)
            IV miejsce - Tarka Jakub ( IV H)
            V - VIII miejsce zajęli:
            Ziembiński Jakub ( IV H)
            Murawski Eryk ( IV F)
            Zieliński Kamil ( IV G)
            Podolski Sebastian ( IV H)

            Dyrektor Szkoły Ireneusz Szychowski podziękował i pogratulował wszystkim uczestnikom turnieju, a czołowym zawodnikom wręczył dyplomy i nagrody. Organizatorem i sędzią głównym zawodów był mgr Kret Bohdan, nauczyciel WF naszej szkoły. W przeprowadzeniu mistrzostw wydatnie pomogli wieloletni działacze sportowi oraz sędziowie z rejonu Płocka: Prezes OZTS w Płocku Grzegorz Bor, Leon Pawlak i Michał Pawlak.

            Serdecznie im dziękujemy a zwycięzcom gratulujemy!

            Organizator: mgr Bohdan Kret

          • BUDOWA BOISK PRZY ZESPOLE SZKÓŁ EKONOMICZNO-KUPIECKICH W PŁOCKU

          • Rozpoczęła się inwestycja pn. „Budowa boisk przy Zespole Szkół Ekonomiczno-Kupieckich w Płocku”. Koszt inwestycji zgodnie z umową to 1mln 998 tys. zł brutto. Wykonawca ma 8 miesięcy na wykonanie całości prac (wrzesień 2023). Plac budowy przekazano 20 stycznia 2023. Gwarancja na wykonane roboty wynosi 60 miesięcy. Wykonawcą jest firma Pod Złotym Dębem z Bielska k/Płocka.

            Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na rozbiórce istniejących obiektów sportowych oraz małych obiektów kubaturowych i części ogrodzenia terenu oraz budowie boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni poliuretanowej wraz z ogrodzeniem w formie piłkochwytów, budowie oświetlenia, budowie bieżni i skoczni oraz miejsca do pchnięcia kulą, montażu zestawu street workout wraz z nawierzchnią bezpieczną, montażu elementów wyposażenia boiska, montażu ławek, koszy na śmieci, budowie sieci kanalizacji deszczowej, budowie wiaty śmietnikowej, budowie budynku gospodarczego, budowie ogrodzenia od strony zachodniej, utwardzeniu terenu i nasadzeniu roślinności.

            Zadanie będzie przeprowadzone w dwóch etapach.

            Pierwszy etap to rozbiórka:

            • ogrodzenia terenu od zachodniej strony działki;
            • nawierzchni boiska wielofunkcyjnego;
            • nawierzchni miniboiska;
            • wyposażenia boisk;
            • piaskownicy i nawierzchni do rozbiegu skoczni do skoku w dal;
            • stanowiska do rzutu kulą;
            • wiaty śmietnikowej;
            • budynku gospodarczego;
            • utwardzonych dojść o nawierzchni betonowej.

            Drugi etap to roboty polegające na:

            • budowie boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni poliuretanowej wraz z piłkochwytami;
            • budowie sieci kanalizacji deszczowej odwadniającej boisko;
            • budowie bieżni lekkoatletycznej prostej;
            • budowie skoczni do skoku w dal;
            • budowie rzutni do pchnięcia kulą;
            • budowie sieci oświetlenia terenu;
            • budowie wiaty śmietnikowej;
            • budowie budynku gospodarczego;
            • dostawie i montażu zestawu do ćwiczeń typu streetworkout wraz z nawierzchnią bezpieczną;
            • dostawie i montażu ławek oraz koszy na śmieci;
            • dostawie i montażu stałych elementów wyposażenia pól do gier zespołowych;
            • utwardzeniu terenu;
            • nasadzeniu roślinności;
            • dostawie i montażu ogrodzenia terenu od strony zachodniej.
      • Nasza szkoła korzysta z platformy EduPage, na której znajdziesz bieżące informacje z życia szkoły, aktualny plan lekcji i wiele innych informacji.
    •            

    • Librus Synergia
    • Logowanie

    • Galeria zdjęć

        brak danych
    • Liczba wizyt

      liczba odwiedzin: 2504548