• Nagłówek

        •  


          Szkolne koło PCK

             Szkolne Koło PCK prężnie działa na terenie Ekonomika już 4 rok. Każdego roku wielu uczniów zostaje wolontariuszami. W roku szkolnym 2021/2022 jest nas 25 osób, 24 uczniów z klas pierwszych, drugich i trzecich i opiekun Monika Gruszczyńska (psycholog szkolny). Każdego roku organizujemy i przeprowadzamy na terenie szkoły akcję „Ekonomik oddaje krew”. Wiemy, że krew jest lekarstwem, którego niczym nie da się zastąpić i jakie to ważne, by się nią dzielić. Współpracujemy z Oddziałem Rejonowym PCK w Płocku oraz Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Wszystko rozpoczyna się od przygotowania i przeprowadzenia akcji informacyjnej na temat krwiodawstwa. Dalej planujemy, przygotowujemy, zapisujemy chętnych. W dniu akcji przyjeżdża ambulans do poboru krwi i dzieje się najważniejsze. Członkowie SK PCK biorą udział w pracach na rzecz potrzebujących. W tym roku szkolnym pomagaliśmy rozpakować żywność, która była dostarczona od sponsorów do Regionalnego Centrum PCK. Pomagaliśmy w przygotowaniu Paczki dla seniora. Braliśmy udział w zbiórce żywności w sklepie „Żabka”. Na terenie szkoły zorganizowaliśmy zbiórkę dla potrzebujących i ubogich na rzecz Caritas Diecezji Płockiej, pomagaliśmy i pomagamy uchodźcom z Ukrainy, ze szczególnym zwróceniem uwagi na uczniów, którzy do nas dołączyli i ich bliskich. Aktywnie współpracujemy z Regionalnym Centrum PCK w Płocku odpowiadając na wszelkie potrzeby pomocy, ale również włączając się w inne działania płockiego PCK. Świętowaliśmy, wspólnie z wolontariuszami z innych szkół, Dzień Młodzieży PCK organizowany przez OR PCK w Płocku. Wspólnie sadziliśmy drzewa oddane pod opiekę Dzieciom i Młodzieży Czerwonokrzyskiej.  Była to akcja „Zapuszczamy korzenie” odbywająca się w roku 100 – lecia Młodzieży Polskiego Czerwonego Krzyża. Kolejny też raz, przeprowadziliśmy etap szkolny Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia, którego zwycięzca przeszedł do etapu regionalnego. Co prawda nie zdobył miejsca na podium, ale poszło mi naprawdę bardzo dobrze. A teraz przygotowujemy się do udziału w Mistrzostwach Pierwszej Pomocy Polskiego czerwonego Krzyża. To tylko fragment z tego, co dzieje się w naszym Szkolnym Kole PCK… Chcesz dowiedzieć się więcej? A może chcesz to z nami przeżywać? Zapraszamy…

           

          Szkolne Koło Teatralne

          Koło Teatralne działa w Zespole Szkół Ekonomiczno -Kupieckich pod opieką Marty Goleń.

          Dzięki działalności Koła Teatralnego uczniowie rozwijają swoje zainteresowania, uczą się wyrażać uczucia, śmielej zabierają głos podczas publicznych występów. Zajęcia te uwrażliwiają młodzież na piękno literatury, zachęcają do czytania, przyzwyczajają do pełnej analizy utworu, pobudzają przeżycia emocjonalne, wzbogacają słownictwo. Przygotowując przedstawienia i uroczystości, uczniowie uczą się doboru literatury, przydzielania ról, projektowania scenografii i kostiumów. Doskonalą również wymowę, stosując ćwiczenia mimiczne i dykcji oraz odpowiedniej gestykulacji. Dzięki uczestnictwu w grupie teatralnej mają możliwość prezentowania siebie i swoich uzdolnień w szkole oraz w środowisku lokalnym.

           

          Chór szkolny

            Chór szkolny działa w Zespole Szkół Ekonomiczno - Kupieckich od 2019roku. Zajęcia prowadzone są przez Arkadiusza Wiśniewskiego. Uczniowie mają możliwość rozwijania swoich zainteresowań muzycznych i prezentowania własnego talentu na uroczystościach szkolnych, pozaszkolnych i konkursach. Kształtowanie kultury muzycznej, kształcenie głosu i słuchu muzycznego, umiejętność słuchania, przeżywania i rozumienia muzyki to tylko niektóre cele przyświecające pracy z utalentowaną młodzieżą.
          Repertuar chóru to między innymi:

          • pieśni chóralne,
          • pieśni okolicznościowe,
          • pieśni patriotyczne,
          • utwory o tematyce związanej z kalendarium imprez szkolnych i pozaszkolnych.

           

          Szkolne Koło Sportowe

             Zespół Szkół Ekonomiczno – Kupieckich to szkoła o bogatych tradycjach sportowych, która w swojej blisko 100-letniej historii wychowała wielu zawodników, przyszłych sportowców oraz nauczycieli wychowania fizycznego związanych ze sportem na całe życie. W naszej Szkole zajęcia wychowania fizycznego prowadzone są z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb i oczekiwań uczniów pod czujnym okiem wykwalifikowanych nauczycieli. Oprócz przekazywania wiedzy i umiejętności praktycznych bierzemy aktywny udział w szkolnym życiu sportowym. Staramy się tworzyć dobrą atmosferę sportu w szkole, zawsze chętnie służymy radą i pomocą nie tylko w kwestiach wychowania fizycznego. Jesteśmy otwarci na pomysły i propozycje młodzieży.

           

            

          Towarzystwo Przyjaciół Armii Krajowej

           Towarzystwo Przyjaciół Armii Krajowej prowadzone jest przez pana Roberta Trębackiego. Liczba członków TPAK to 10 osób obejmujących uczniów z klas I – IV. Uczniowie corocznie uczestniczą w obchodach świąt narodowych, pokazują swoją postawę patriotyczną na uroczystościach szkolnych, miejskich i wojewódzkich. Godnie i z wielkim poświęceniem wystawiają sztandar Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej na ważnych wydarzeniach w regionie.

           

          Szkolne koło historyczne