DNIA 14.12.2012R. OBCHODZILIŚMY

PREZYDENTA MIASTA PŁOCKA
          PANA ANDRZEJA NOWAKOWSKIEGO.

PROGRAM UROCZYSTOŚCI:
          1000 - MSZA ŚWIĘTA KONCELEBROWANA POD PRZEWODNICTWEM JEGO  EKSCELENCJI BISKUPA ROMANA MARCINKOWSKIEGO W KOŚCIELE FARNYM POD WEZWANIEM ŚWIĘTEGO BARTŁOMIEJA W PŁOCKU,
          1200 - UROCZYSTOŚCI JUBILEUSZOWE W SIEDZIBIE SZKOŁY,
          1400 - SPOTKANIA ABSOLWENTÓW.

W uroczystościach oficjalnych na terenie Szkoły udział wzięli: J.E. Ksiądz Biskup Roman Marcinkowski, Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Prezydent Miasta Płocka Andrzej Nowakowski, Zastępca Prezydenta Miasta Płocka Roman Siemiątkowski, Mazowiecki Kurator Oświaty Karol Semik, Mazowiecki Wicekurator Oświaty Katarzyna Góralska, Starosta Płocka Michał Boszko, Rektor SWPW i Prezes TNP prof. Zbigniew Kruszewski, Wiceprzewodniczący Rady Miasta Płocka Lech Latarski, Prezes ZNP Stanisław Nisztor, Przewodniczący NSZZ "Solidarność" Pracowników Oświaty Marek Krysztofiak, Przewodnicząca Komisji Edukacji Rady Miasta Bożena Musiał, Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Rady Miasta Artur Kras oraz Dyrektor Kolegium Nauk Ekonomicznych i Społecznych Politechniki Warszawskiej Renata Walczak.
          W spotkaniu uczestniczyli także członkowie Rady Pedagogicznej, emerytowani pracownicy Szkoły, ponad 120 absolwentów i młodzież.
             Liczną grupę gości stanowili także dyrektorzy płockich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
          Szkoła otrzymała z rąk Marszałka Adama Struzika Medal Pamiątkowy "PRO MASOVIA"  za "wybitne zasługi oraz całokształt działalności na rzecz województwa mazowieckiego".
             Następnie dziewięciu wyróżniających się pracowników Szkoły otrzymało z rąk Prezydenta Andrzeja Nowakowskiego nagrody za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze: Krystyna Ronij, s. Monika Banaszczak, Iwona Jezierska, Jolanta Kierzkowska, Anna Krzemińska, Małgorzata Mikołajczyk, Hanna Sieradzka, Elżbieta Stefaniak i Jan Bogdański.
          Podczas Jubileuszu 90-lecia swój Jubileusz 20-lecia pracy na stanowisku dyrektora Szkoły świętował Ireneusz Szychowski.
          Następnie wszyscy uczestnicy spotkania obejrzeli widowisko muzyczne "Jak piękne są wspomienia"przygotowane przez młodzież ZSE-K pod kierunkiem Grażyny Niedzielskiej, Marioli Chęcińskiej, Moniki Chojnackiej i Katarzyny Filipkowskiej. Oprawę muzyczną spektaklu przygotowal Marcin Werner. Przedstawienie przyjęto owacją na stojąco.
          Na zakończenie dyrektor zaprosił wszystkich na obchody 150-lecia Handlówki w 2018 roku i na małe co nieco!