80-LECIE ZESPOŁU SZKÓŁ

Zespół Szkół Ekonomiczno - Kupieckich im. L. Krzywickiego, popularnie znany od dziesiątków lat na terenie miasta i regionu jako "Płocki Ekonomik", 02 czerwca 2001r. uroczyście obchodził Jubileusz 80- lecia swojego funkcjonowania. Początek uroczystości nastąpił w kościele pw. św. Bartłomieja (Fara) w Płocku poprzez uroczystą Mszę świętą, celebrowaną przez miejscowych duszpasterzy pod przewodnictwem J. E. Biskupa Romana Marcinkowskiego. Po wstępnych aktualnościach, związanych z Jubileuszem, J. E. Biskup misternie eksponował głębokie refleksje, uczucia i pobożne nastroje zgromadzonych w dziedzinie złożoności świata i ludzkiego bytowania zarówno w teraźniejszości, jak i przyszłości. Główna część Jubileuszu, prowadzona przez dyr. I. Szychowskiego charakteryzowała się wielowątkowości - m.in. eksponowaniem dorobku materialnego, dydaktyczno- wychowawczego, ilością absolwentów (17 tys.), wielkim uznaniem i ogromną rolę szkoły w płockim i dalszym środowisku. Imponujący rozmach osiągnięć "Ekonomika" prezentowali zaproszeni goście, reprezentujący m.in. świat polityki, administracji, oświaty, ZNP i inni. Realizatorami tych wielkich i szlachetnych aktów promocji Ekonomika byli m.in.: Prezydent Stanisław Jakubowski, premier Waldemar Pawlak, Teresa Adasiewicz - Dyrektor Delegatury w Płocku Kuratorium Mazowieckiego, Starosta Michał Boszko, dr. Irena Bielecka (Politechnika Warszawska), Marian Choczyński (prezes ZNP), Marek Krysztofiak - szef nauczycielskiej "Solidarności", dyr. Walenty Cywiński (Zespół Szkół Budowlanych), Senator Adam Struzik, Senator Zbigniew Kruszewski W czarowny świat śpiewu, muzyki i baletowej rytmiki zgromadzeni zostali wprowadzeni przez szkolny zespół wokalno - muzyczny.