TECHNIK LOGISTYK

• Organizacja transportu

Uzyskasz dyplom technika logistyka

Będziesz umiał:

• planować i obsłużyć przepływ towarów, zapewnić firmie system dystrybucji;
          • zarządzać zapasami i przestrzenią magazynową oraz środkami transportu;
          • organizować łańcuchy dostaw transportowych;
          • dobrać środki transportu do realizowanego zadania;
          • przygotować i sprawdzać dokumenty m.in. finansowe, przewozowe, raporty magazynowe

Szkoła przygotowuje do pracy:

• w działach logistyki przedsiębiorstw przemysłowych, w firmach handlowych, dystrybucyjnych, przewozowych i usługowych oraz spedycyjno – transportowych.

Technik logistyk musi posiadać szeroką wiedzę    z zakresu planowania, finansów, marketingu, transportu i dystrybucji, analizy finansowej  i ekonomicznej oraz prawa.

W trakcie nauki uczniowie odbywają  8 tygodniowe praktyki zawodowe w przedsiębiorstwach logistycznych, produkcyjnych, handlowych, spedycyjnych itp.

Miejsce praktyki zapewnia szkoła.