Niedziela 22.10.2017

Koła Zainteresowań

Szkolne Koło Matematyczne

W roku szkolnym 2015/2016 Szkolne Koło Matematyczne prowadzą: Monika Pietrzak i Danuta Wojciechowska. Na zajęcia uczęszczają uczniowie klas IV.

Przystępując  do  opracowywania programu koła matematycznego mamy nadzieję, że  pozalekcyjne zajęcia przyczynią się do poszerzenia i  pogłębienia wiadomości i umiejętności matematycznych, a także rozwijania pomysłowości w myśleniu i działaniu.

Program   koła matematycznego skierowany jest przede wszystkim  do uczniów o szczególnych potrzebach edukacyjnych, aby pomóc im w wyrównaniu szans i zadaniu egzaminu maturalnego z matematyki.

Szkolne Koło Sportowe

Zespół Szkół Ekonomiczno – Kupieckich to szkoła o bogatych tradycjach sportowych, która w swojej blisko 95-letniej historii wychowała wielu zawodników, przyszłych sportowców oraz nauczycieli wychowania fizycznego związanych ze sportem na całe życie. W naszej Szkole zajęcia wychowania fizycznego prowadzone są z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb i oczekiwań uczniów pod czujnym okiem wykwalifikowanych nauczycieli. Oprócz przekazywania wiedzy i umiejętności praktycznych bierzemy aktywny udział w szkolnym życiu sportowym. Staramy się tworzyć dobrą atmosferę sportu w szkole, zawsze chętnie służymy radą i pomocą nie tylko w kwestiach wychowania fizycznego. Jesteśmy otwarci na pomysły i propozycje młodzieży.

Poza programowymi zajęciami obowiązkowymi z wychowania fizycznego młodzież ma możliwość uczestniczenia w pozalekcyjnych formach aktywności ruchowej. W roku szkolnym 2015/2016 w ramach SKS-u prowadzimy zajęcia z następujących dyscyplin sportowych:

• lekkoatletyka- Gawłowska Joanna
  • piłka siatkowa dziewcząt i chłopców – Bohdan Kret
  • halowa piłka nożna chłopców – Bohdan Kret
  • halowa piłka nożna dziewcząt - Katarzyna Filipkowska

Pomimo trudności lokalowych staramy się przygotować reprezentacje szkolne w w/w dyscyplinach do udziału w cyklicznych rozgrywkach międzyszkolnych oraz w innych imprezach sportowych i rekreacyjnych organizowanych w Płocku.

Szkolne Koła Ekonomiczne

Uczniowie naszej szkoły mogą rozwijać swoje zainteresowania wiedzą ekonomiczną i problemami gospodarki rynkowej uczestnicząc w zajęciach Szkolnego Koła Ekonomiczno-Informatycznego oraz Koła Rachunkowości Komputerowej, którymi w roku szkolnym 2015/2016 opiekują się panie: Monika Knap, Anna Żuchewicz, Marzanna Bieńkowska i Jadwiga Józwiak.

Na spotkaniach kół młodzież może pogłębiać wiedzę z zakresu rachunkowości i przygotowywać się do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.

Uczniowie przygotowują się również do  udziału w różnych konkursach o tematyce ekonomicznej.

Współpraca ze Stowarzyszeniem Silni Razem

Od 1999 roku, tj. od momentu powstania Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym i ich Rodzinom "Silni Razem"- uczniowie naszej szkoły współpracują ze Stowarzyszeniem.

Dyrekcja, pracownicy szkoły i społeczność uczniowska uczestniczą w akcjach charytatywnych, zbiórkach zabawek, artykułów szkolnych i słodyczy dla podopiecznych Stowarzyszenia.

Uczniowie i nauczyciele od 11 lat aktywnie biorą udział we wszelkiego rodzaju przedsięwzięciach i imprezach okolicznościowych organizowanych dla niepełnosprawnych dzieci takich jak Dzień Dziecka, Mikołajki itp.

Szkolne Koło Języka Angielskiego

W roku szkolnym 2015/2016 Szkolne Koło Języka Angielskiego prowadzą: pani Grażyna Kwaśna i pani Małgorzata Bielecka-Smel. Na zajęcia uczęszczają uczniowie klas  IV technikum. Zajęcia prowadzone są z myślą o przygotowaniu uczniów do matury z języka angielskiego. Uczestnicy koła wykonują na zajęciach różnego rodzaju zadania gramatyczne i komunikacyjne mające na celu ułatwienie porozumiewania się po angielsku: przygotowują wspólnie projekty wypowiedzi ustnych i pisemnych, dialogi, opisy, negocjacje, debatują i opisują.

Szkolne Koło Języka Niemieckiego

W roku szkolnym 2015/2016  Szkolne Koło Języka Niemieckiego prowadzone jest przez panią Marlenę Śladowską.  Głównym celem Szkolnego Koło Języka Niemieckiego jest przygotowanie uczniów do egzaminu maturalnego z języka niemieckiego, jak również poszerzanie wiadomości dotyczących wiedzy o krajach niemieckojęzycznych oraz rozbudzenie świadomości realioznawczych. Celem koła jest również rozwijanie umiejętności płynnego porozumiewania się w tym języku oraz podniesienie znajomości obyczajów i kultury państw niemieckiego obszaru językowego. W celu osiągnięcia jak najlepszych wyników paca na zajęciach będzie prowadzona za pomocą metod aktywizujących. Nowoczesne metody pracy będą obejmowały również pracę z oryginalnymi materiałami językowymi: DVD, film autentyczne dialogi, fragmenty literatury, oryginalne czasopisma

W zajęciach koła biorą udział maturzyści oraz osoby klas I i II, które chcą pogłębić znajomość języka.

Towarzystwo Przyjaciół Armii Krajowej

W roku szkolnym 2015/2016 Towarzystwo Przyjaciół Armii Krajowej prowadzone jest przez pana  Roberta Trębackiego . Liczba członków TPAK to 9 uczniów z klas III i IV. Uczniowie uczestniczyli w obchodach odzyskania przez Polskę niepodległości w Płocku.. Byli w poczcie sztandarowym i godnie reprezentowali AK w płockiej katedrze oraz przy Grobie nieznanego Żołnierza.