Technikum Hotelarskie

Uczniowie kończąc szkołę uzyskują dyplom technika hotelarstwa. Absolwenci tego kierunku mogą znaleźć zatrudnienie we wszelkiego rodzaju zakładach hotelarskich, przedsiębiorstwach turystycznych, uzdrowiskach oraz w administracji państwowej zajmującej się usługami hotelarskimi. Szkoła przygotowuje również do samodzielnego prowadzenia działalności gospodarczej w hotelarstwie. W trakcie całego cyklu kształcenia zawodowego rozwijane są przede wszystkim : samodzielność, pracowitość ,dokładność, kultura osobista, poczucie estetyki, zamiłowanie do ładu i porządku, umiejętność poprawnego wysławiania się i prowadzenia rozmowy oraz nawiązywania kontaktów, opiekuńczość i życzliwość oraz wysoki stopień zdyscyplinowania .Uczniowie w trakcie nauki odbywają 12 tygodni praktyki zawodowej ( 4 tygodnie w klasie II i 8 tygodni w klasie  III ) w hotelach, motelach, pensjonatach, domach wczasowych.