Menu

Czwartek 22.03.2018

Menu

liczba odwiedzin: 688353

Partnerzy

  

 

 •    W dniach 13 i 20 lutego 2018r uczniowie III klasy technikum logistycznego odwiedzili KM w Płocku. Młodzież zapoznała się z zakresem logistyki na obszarach miejskich, który jest wspomagany przez systemy informatyczne ITS, uwzględniając środowisko transportowe. Uczniowie poznali system funkcjonowania transportu w mieście z uwzględnieniem kongestii.

 • Konkurs dekoracji stołów

   
  Prezentacja Szkół   


  Wyniki konkursu międzyszkolnego

 • Konkurs dekoracji stołów

  W dniu 13 marca w Zespole Szkół Ekonomiczno – Kupieckich odbyła się V edycja szkolnego konkursu na aranżację stołu pod hasłem ‘ Stół baśniowy”. Młodzież nakrywając stoły wykazała się umiejętnością zastosowania teorii w praktyce, wyobraźnią i ogromną  pomysłowością.

  W kolejnym dniu odbyła się IV edycja międzyszkolnego konkursu na aranżację stołu pod hasłem ‘ Stół baśniowy”. Celem konkursu było upowszechnianie wzorców profesjonalnego, dekoracyjnego

  i estetycznego nakrywania stołów, podniesienie poziomu kształcenia zawodowego i wymiana doświadczeń między szkołami.

  W konkursie wzięło udział pięć zespołów.

  I miejsce zajął Zespół Szkół Usług i Przedsiębiorczości w Płocku aranżując stół inspirowany baśnią „Piękna i bestia”

  II miejsce Zespół Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie – inspiracją była bajka „ Królewna Śnieżka”

  III miejsce Zespół Szkół Ekonomiczno- Kupieckich – inspiracją była bajka Jaś i Małgosia.

  Wyróżniono szkoły:

  - Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie – stół inspirowany bajką „ Mała syrenka”

  - Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Studzieńcu - stół inspirowany bajką „ Królowa Śniegu”

  Zespoły były oceniane przez sześcioosobowe  profesjonalne jury:

  - przewodniczący  - dyrektor delegatury Kuratorium Oświaty w Płocku – Krzysztof Wiśniewski

  - Marek Matusiak – Kierownik Hotelu Herman

  -  Wioletta Klekowicka – Dyrektor Generalny Hotelu Petropol

  - Ariadna Dubińska – Kierownik Baru Mlecznego Tumska

  - Aleksandra Stańko – długoletni menadżer Willi Adriana

  Była to piękna impreza, kolorowa, magiczna, pełna oryginalnych pomysłów. Zaangażowanie uczniów było ogromne,  a rywalizacja bardzo wyrównana.

  Galeria szkolnego konkursu

  Galeria międzyszkolnego konkursu

 •    12 marca 2018 kolejny raz zaprosiliśmy Regionalne Centrum Krwiodawstwa przy współpracy z Oddziałem Rejonowym w Płocku Polskiego Czerwonego Krzyża. Pani Monika Chojnacka (psycholog), Katarzyna Filipkowska (nauczyciel WF) i Renata Smółkowska (pielęgniarka szkolna) po raz kolejny zorganizowały akcję "Ekonomik oddaje krew". W akcji wzięło udział 39 pełnoletnich uczniów. nie wszyscy mogli podzielić się swoją krwią, ale liczą się chęci. Dziękujemy, że przyszliście i dziękujemy za krew. Zapraszamy również do oddawania krwi indywidualnie w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ul. Medycznej. Ważne, żeby powiedzieć wtedy, że jest się uczniem Ekonomika:). Jeszcze raz wielkie podziękowania dla tych, którzy oddali swoją krew.

 • Ekonomik oddaje krew

  Ekonomik oddaje krew - Obrazek 1

 • Konsultacje z matematyki dla klas IV

  1. Skrzyńska Wioletta
       Czwartek   1520 - 1605

  2. Jabłońska Bożena
       Środa  1340 - 1425
       Piątek  800 - 845

  3. Wojciechowska Danuta
      wtorek  1430 - 1515
      poniedziałek   950 - 1035

 •    W dniu 3 marca 2018 roku poczet sztandarowy Towarzystwa Przyjaciół AK wziął udział w uroczystościach odsłonięcia tablicy pamiątkowej ku czci Żołnierzy Wyklętych, które odbyły się w płockiej katedrze. Tym samym oddali cześć za tych, co walczyli za Ojczyznę i bronili honoru żołnierza zwalczając radzieckie NKWD i oddziały komunistycznej milicji. Walczyli o możliwość wyboru. To była wojna. Niestety w ich szeregach znaleźli się przestępcy podszywający się pod prawdziwych patriotów grabiąc i mordując kogo tylko chcieli. To zafałszowało prawdę. Historia jest niestety i biała i czarna.

 •    W dniu 16 lutego uczniowie klas III uczestniczyli w spotkaniu z Prezydentem Miasta Andrzejem Nowakowskim. W swojej przemowie Prezydent poruszał sprawy związane z działaniem Urzędu Miasta oraz inwestycjami. Nadmienił również aspekty związane z oświatą, kulturą oraz przyszłością Płocka. 

 •    10 lutego 2018 roku reprezentacja młodzieży płockiego Ekonomika wraz z panem dyrektorem Ireneuszem Szychowskim oraz nauczycielem Robertem Trębackim uczestniczyła w obchodach 78 rocznicy pierwszej radzieckiej deportacji (10.02.1940). Uroczystość miała miejsce pod Memoriałem Sybiraków na cmentarzu komunalnym w Płocku. Deportacja objęła przede wszystkim rodziny osadników wojskowych oraz pracowników służby leśnej,  urzędników i kolejarzy, znaleźli się też chłopi i mieszkańcy małych miasteczek. Była to zaplanowana akcja NKWD, rodzinom dano czas od kilkunastu do kilkudziesięciu minut na spakowanie się. Polacy zostali zapakowani do wagonów  towarowych, warunki były straszne potworny mróz i niewiedza dokąd pojadą. Zesłańcy trafili do różnych części ZSRR, do Archangielska, Komi, czy na zachodnią Syberię. Czekała ich niewolnicza praca i głód. W sumie w latach 1939-41 na terenie ZSRR milion obywateli polskich zostało represjonowanych z czego prawdopodobnie 100 tysięcy zmarło.

 •   19 stycznia 2018 roku na  Cmentarzu miejskim w Płocku przedstawiciele organizacji kombatanckich i Urzędu Miasta oddali hołd poległym w okresie II wojny światowej. Znajduje się tu grób – symbol zamordowania 79 Płocczan i innych mieszkańców Mazowsza przez niemieckich nazistów  w domu przy ulicy Sienkiewicza w styczniu 1945 roku.  Śmierć tych ludzi była bezsensowna, ale dla Niemieckiej Tajnej Policji - nie. Dla niej było to kończenie czystki na Polakach. Żeby nikt nie powiedział co się działo podczas okupacji na terenie Trzeciej Rzeszy, w której znajdował się Płock. Młodzież Ekonomika wraz z Dyrektorem Szkoły panem Ireneuszem Szychowskim i nauczycielem Robertem Trębackim uczestniczyła w tym wydarzeniu.

 •    W dniu 4 styczna 2018r w zarządzie głównym PTTK w Warszawie odbył się rejonowy etap V Olimpiady Wiedzy o Turystyce organizowany przez Instytut Geografii Miast i Turyzmu Uniwesytetu Łódzkiego. Do etapu rejonowego zakwalifikowały się i wzięły w nim udział Klaudia Chojnacka i Katarzyna Nowak z klasy IIId TOT pod opieką p. Bożeny Pietruszewskiej. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 •    21 grudnia Dyrekcja, Nauczyciele i Pracownicy Szkoły rozpoczęli świętowanie Bożego Narodzenia. Szkolna wigilia to czas pewnej zadumy, refleksji, ale i wspólnie sprzędzonego czau, łamiąc się białym opłatkiem - symbolem jedności i pokoju. Młodzież pod kierunkiem p. Marty Goleń oraz p. Marcina Wernera przygotowała krótki program słono - muzyczny dla podkreślania tych ważnych Świąt. Było świątecznie, kolędowo, z przesłaniem i z najlepszymi życzeniami. Oby się wszystkie spełniły...

 • W piątek, 22 grudnia br., pracownie szkolne zamieniły się w miejsca świętowania najbardziej rodzinnych Świąt - Bożego Narodzenia. U nas w szkole, jak w rodzinie. Nie ma się czemu dziwić. Tę atmosferę czuję się od momentu, kiedy rozpoczniesz z nami naukę. A świąteczne uczty - klasowe wigilie - w wyjątkowy sposób to pokazują...Zobaczcie kilka fotek z (klasa 2e), rodzinnych spotkań przy wigilijnym stole i opłatku.

 •    To był wyjątkowy dzień dla całej społeczności Ekonomika. Jubileusz Szkoły to ważne wydarzenie w życiu każdej szkoły. Z tej okazji działo się u nas tyle, że nie potrafimy tego opisać. Chociaż w wielkim skrócie: zaczęło się od Mszy Św. w kościele farnym sprawowanej przez Ks. Bpa Romana Marcinkowskiego. Bezpośrednio po Mszy Św. świętowanie przeniosło się w mury szkoły. Na Sali gimnastycznej uczniowie przygotowali koncert jubileuszowy pt. „Życiorysy piosenką pisane…” Były życzenia, uściski, gratulacje…Była też niespodzianka dla Pana Dyrektora, który od 25 lat pełni te stanowisko w szkole. Rada Pedagogiczna wraz z uczniami wykonali wspólnie piosenkę „Bo to wszystko miało przecież trwać najwyżej 5 lat…”. Po przepięknym koncercie wszyscy udali się na poczęstunek. Później wspólna kawa i herbata oraz te niekończące się rozmowy – wspomnienia, których tego dnia zabronić nie można... A było ich wiele. Fotorelacja p. Tomasza Niesłuchowskiego

  .

 •    Dnia 29 listopada uczniowie szkolnego Koła Przyjaźni Polsko-Gruzińskiej wraz z Dyrekcją Szkoły i opiekunkami koła p. M. Goleń i K. Korsak wzięli udział w uroczystościach upamiętniających 830 rocznicę powstania poematu Shoty Rustawelego "Rycerz w tygrysiej skórze".  Delegacja szkoły udała się na zaproszenie Studium Europy Wschodniej przy Uniwersytecie Warszawskim. Uczestnicy mieli okazję wysłuchać wykładów okolicznościowych,  wysłuchać koncertu zespołu muzyki cerkiewnej, spotkać się z dr Dawidem Kolbaia - historykiem i lektorem języka gruzińskiego, a także Ambasadorem Gruzji JE Ilją Darchiashvili.

 •   20 listopada w Zespole Szkół Ekonomiczno Kupieckich pod czujnym okiem Państwowej Straży Pożarnej odbyła się próbna ewakuacja. Jej celem było przygotowanie osób znajdujących się na terenie Ekonomika w przypadku wystąpienia potencjalnego zagrożenia pożarowego i utrwalanie zasad właściwego zachowania się w takich przypadkach. 360 uczniów, 26 nauczycieli oraz 10 pracowników obsługi sprawnie opuścili budynek szkoły oraz podjęli wszystkie niezbędne działania związane z zaistniałą sytuacją. Czas opuszczania budynku to 2 minuty i 20 sekund. BRAWO. Bezpieczeństwo przede wszystkim....

 •    20 listopada w XXII edycji Biesiady Literackiej organizowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną w Płocku wzięli udział uczniowie Ekonomika, wspierani przez bibliotekę szkolną. Biesiada to organizowany od 22 lat konkurs twórczości literackiej uczniów szkół średnich z Płocka, powiatu płockiego, gostynińskiego i sierpeckiego. Wiktoria Kwasiborska z klasy IIE zajęła zaszczytne drugie miejsce i otrzymała dyplom i nagrodę. Po raz kolejny swój niewątpliwy talent poetycki zaprezentował Hubert Wiktorzak z klasy IIE, który podczas XXI Biesiady Literackiej, zajął pierwsze miejsce i zdobył zaszczytny tytuł Mistrza Biesiady. Gratulujemy i zapraszamy do współpracy w naszym zespole Klubu Miłośników Książki! 

 •    15 listopada 2017 roku w Ekonomiku odbyło się spotkanie z Panią Zofią Cierpikowską – Maj Prezeską Związku Inwalidów Wojennych RP. Ta płocka historyczka odznaczona Kombatanckim Krzyżem Zwycięstwa opowiedziała młodzieży fascynujące i pełne dramatyzmu historie ze swojego życia z okresu sprzed II wojny światowej jak również jej trwania i czasu powojennego. Dziewczęta i chłopcy słuchali z uwagą tych wypowiedzi i trafnych spostrzeżeń.

 •    11 listopada 2017 roku Poczet Sztandarowy TPAK przy ZSEK Ekonomik po raz kolejny uczestniczył w uroczystościach związanych z Narodowym Świętem Niepodległości. Corocznie poczty sztandarowe i delegacje różnych organizacji oraz urzędów i instytucji  spotykają się przy pomniku Józefa Piłsudskiego, gdzie składane są kwiaty. Następnie przemaszerowują na Mszę Świętą do katedry i asystują przy składaniu kwiatów przy Odwachu. Jest to dzień szczególny, Polska w listopadzie 1918 roku odrodziła się z zaborczej niewoli i uzyskała status suwerennego państwa.

 • Chcesz zostać wolontariuszem?

   Chcesz zostać wolontariuszem? - Obrazek 1

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół Ekonomiczno-Kupieckich im. Ludwika Krzywickiego w Płocku
  ul. Abpa A. Nowowiejskiego 4
  09-400 Płock
  http://naszekonomik.pl
 • 24 367-19-65

Galeria zdjęć