Menu

Sobota 16.12.2017

Menu

liczba odwiedzin: 621733

Partnerzy

  

 

 •    To był wyjątkowy dzień dla całej społeczności Ekonomika. Jubileusz Szkoły to ważne wydarzenie w życiu każdej szkoły. Z tej okazji działo się u nas tyle, że nie potrafimy tego opisać. Chociaż w wielkim skrócie: zaczęło się od Mszy Św. w kościele farnym sprawowanej przez Ks. Bpa Romana Marcinkowskiego. Bezpośrednio po Mszy Św. świętowanie przeniosło się w mury szkoły. Na Sali gimnastycznej uczniowie przygotowali koncert jubileuszowy pt. „Życiorysy piosenką pisane…” Były życzenia, uściski, gratulacje…Była też niespodzianka dla Pana Dyrektora, który od 25 lat pełni te stanowisko w szkole. Rada Pedagogiczna wraz z uczniami wykonali wspólnie piosenkę „Bo to wszystko miało przecież trwać najwyżej 5 lat…”. Po przepięknym koncercie wszyscy udali się na poczęstunek. Później wspólna kawa i herbata oraz te niekończące się rozmowy – wspomnienia, których tego dnia zabronić nie można... A było ich wiele. Fotorelacja p. Tomasza Niesłuchowskiego

  .

 •    Dnia 29 listopada uczniowie szkolnego Koła Przyjaźni Polsko-Gruzińskiej wraz z Dyrekcją Szkoły i opiekunkami koła p. M. Goleń i K. Korsak wzięli udział w uroczystościach upamiętniających 830 rocznicę powstania poematu Shoty Rustawelego "Rycerz w tygrysiej skórze".  Delegacja szkoły udała się na zaproszenie Studium Europy Wschodniej przy Uniwersytecie Warszawskim. Uczestnicy mieli okazję wysłuchać wykładów okolicznościowych,  wysłuchać koncertu zespołu muzyki cerkiewnej, spotkać się z dr Dawidem Kolbaia - historykiem i lektorem języka gruzińskiego, a także Ambasadorem Gruzji JE Ilją Darchiashvili.

 •   20 listopada w Zespole Szkół Ekonomiczno Kupieckich pod czujnym okiem Państwowej Straży Pożarnej odbyła się próbna ewakuacja. Jej celem było przygotowanie osób znajdujących się na terenie Ekonomika w przypadku wystąpienia potencjalnego zagrożenia pożarowego i utrwalanie zasad właściwego zachowania się w takich przypadkach. 360 uczniów, 26 nauczycieli oraz 10 pracowników obsługi sprawnie opuścili budynek szkoły oraz podjęli wszystkie niezbędne działania związane z zaistniałą sytuacją. Czas opuszczania budynku to 2 minuty i 20 sekund. BRAWO. Bezpieczeństwo przede wszystkim....

 •    20 listopada w XXII edycji Biesiady Literackiej organizowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną w Płocku wzięli udział uczniowie Ekonomika, wspierani przez bibliotekę szkolną. Biesiada to organizowany od 22 lat konkurs twórczości literackiej uczniów szkół średnich z Płocka, powiatu płockiego, gostynińskiego i sierpeckiego. Wiktoria Kwasiborska z klasy IIE zajęła zaszczytne drugie miejsce i otrzymała dyplom i nagrodę. Po raz kolejny swój niewątpliwy talent poetycki zaprezentował Hubert Wiktorzak z klasy IIE, który podczas XXI Biesiady Literackiej, zajął pierwsze miejsce i zdobył zaszczytny tytuł Mistrza Biesiady. Gratulujemy i zapraszamy do współpracy w naszym zespole Klubu Miłośników Książki! 

 •    15 listopada 2017 roku w Ekonomiku odbyło się spotkanie z Panią Zofią Cierpikowską – Maj Prezeską Związku Inwalidów Wojennych RP. Ta płocka historyczka odznaczona Kombatanckim Krzyżem Zwycięstwa opowiedziała młodzieży fascynujące i pełne dramatyzmu historie ze swojego życia z okresu sprzed II wojny światowej jak również jej trwania i czasu powojennego. Dziewczęta i chłopcy słuchali z uwagą tych wypowiedzi i trafnych spostrzeżeń.

 •    11 listopada 2017 roku Poczet Sztandarowy TPAK przy ZSEK Ekonomik po raz kolejny uczestniczył w uroczystościach związanych z Narodowym Świętem Niepodległości. Corocznie poczty sztandarowe i delegacje różnych organizacji oraz urzędów i instytucji  spotykają się przy pomniku Józefa Piłsudskiego, gdzie składane są kwiaty. Następnie przemaszerowują na Mszę Świętą do katedry i asystują przy składaniu kwiatów przy Odwachu. Jest to dzień szczególny, Polska w listopadzie 1918 roku odrodziła się z zaborczej niewoli i uzyskała status suwerennego państwa.

 • Chcesz zostać wolontariuszem?

   

 •    Od wielu lat 10 listopada obchodzony jest jako dzień jeża. Uczniowie Ekonomika za namową R. Trębackiego przyłączyli się do tego nietypowego święta i wykonali wspaniałe modele jeży.  Swoimi zdolnościami plastycznymi zachwyciły uczennice klasy III c i IV d, a szczególnie Gabrysia Duch, Klaudia Krankiewicz, Ada Turbak i Weronika Świtalska. Jeż to bardzo stary ssak, pochodzi sprzed 60 milionów lat. Obecnie przetrwał w Europie, Azji, Afryce i… Nowej Zelandii. Są mięsożerne, najchętniej zjadają owady, ślimaki i dżdżownice, a również żaby. Lubią też słonecznik i grzyby.  W przyrodzie padają ofiarą puszczyków i borsuków. Ochrania go warstwa 5 – 7 tysięcy kolców. Łożyskowce te zasypiają na zimę. Teoretycznie mogą dożyć do 10 lat, w praktyce 2 - 5. Przyczyną jest człowiek, który wypala trawy, wyprowadza psy i buduje drogi rozgraniczające rewiry jeży. W Polsce to zwierzę chronione i pożyteczne w ogrodach, niestety to gatunek zagrożony na całym świecie. W Polsce od 2010 roku obchodzi się Międzynarodowy Dzień Jeża. Dawniej uważano, że jeże przynoszą szczęście.

 • Otrzęsiny

     Dnia 9 listopada 2017r. odbyły się  w naszej szkole „Otrzęsiny klas pierwszych”, w których wzięły udział 4 klasy. Zabawa rozpoczęła się od zaprezentowania się klas uczestnikom zabawy i Jury, w którym zasiedli m.in. Pan Dyrektor Ireneusz Szychowski, pani wicedyrektor Ewa Księżakowska i pani kierownik szkolenia praktycznego Anna Krzemińska. Były wiersze, rymowanki, a nawet piosenki, więc nasi pierwszoklasiści pokazali talenty artystyczne. Inne ich przymioty były sprawdzane w kolejnych konkurencjach, które przygotowali organizatorzy, klasa IIF z wychowawczynią Małgorzatą Bielecką i Samorządem Uczniowskim. Były konkurencje siłowe: przeciąganie liny, szybkościowo-sprawnościowe: wypicie mleka z talerzyka przez słomkę, zjedzenie jabłka na sznurku bez użycia rąk. Sprawdzana była także wiedza pierwszaków o nowej szkole oraz poszukiwano talentów aktorskich w konkursie recytatorskim i talentów artystycznych w konkursie malarskim. Wychowawcy zaś walczyli o wygraną dla swoich klas jedząc  połówkę cytryny z uśmiechem na twarzy. Wszyscy się świetnie bawili w duchu rywalizacji, ale i współpracy. Umiliła wszystkim czas piosenka o Ekonomiku w wykonaniu Sylwii Chrustowskiej. Nie zabrakło też oficjalnej części, na której Pan Dyrektor dokonał uroczystego pasowania pierwszaków i ich wychowawców oraz przysięgi pierwszoklasistów, po której zostali oficjalnie przyjęci do braci Ekonomika.

 • Kolejna edycja wspólnego czytania ,,Dziadów’’

     27 października biblioteka szkolna po raz kolejny zaprosiła na wspólne czytanie cz. II ,,Dziadów” Adam Mickiewicza. W tajemniczej scenerii uczniowie naszej szkoły wcielili się w role duchów zmarłych przodów proszących o pomoc w przedostaniu się do czyśćca. Doskonała gra aktorska przeniosła uczestników do przenikającego się świata żywych i zmarłych. Przedstawienie przybliżyło obrzędy i przesłania, które w swoim dziele ujął Adam Mickiewicz.

 •    W środę 1 listopada obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych, a 2 listopada Dzień Zaduszny. W naszej polskiej tradycji odwiedzamy groby Tych, których pamiętamy i wspominamy. W sposób szczególny Tych, których niedawno pożegnaliśmy. Nie zapominamy w tych dniach o Tych, którzy tworzyli społeczność Ekonomika: zmarłych nauczycielach, uczniach oraz pracownikach administracji. 

 • 23 października 2017 r.odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej zorganizowana przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Nasi nauczyciele otrzymali następujące odznaczenia:
  Medal Komisji Edukacji Narodowej - Jolanta Kierzkowska, Wioletta Majcher-Nowacka, Bożena Pietruszewska.
  Srebrny Medal za Długoletnia Służbę - Danuta Wojciechowska.
  Brązowy Medal za Długoletnią Służbę -Monika Chojnacka.
  Na zdjęciu od lewej-Krzysztof Wiśniewski Dyrektor Delegatury w Płocku Kuratorium Oświaty w Warszawie, Jolanta Kierzkowska, Aurelia Michałowska Mazowiecki Kurator Oświaty, Ireneusz Szychowski Dyrektor ZSEK w Płocku, Bożena Pietruszewska, Wioletta Majcher -Nowacka, Danuta Wojciechowska, Monika Chojnacka.Gratulujemy odznaczonym

 •    24 października 2017 r. klasa III e technikum logistycznego uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych Detektyw - Archiwista w Archiwum Państwowym w Płocku. Uczniowie mieli możliwość zwiedzania pomieszczeń XIX wiecznego zabytkowego spichlerza. Poznały historię tego budynku, jego funkcje dawniej i dziś. Duże wrażenie wywarły na nich stare księgi.  Atrakcją warsztatów były magazyny archiwalne. Opiekunkami uczniów były: Marzanna Bieńkowska i Anna Żuchewicz.

   

 •   18 października 2017 r. odbyła się konferencja w Zespole Szkół Centrum Edukacji p.t ,,Kariera - moja przyszłość, mój wybór", w ramach której odbył się konkurs ,,Biznes junior - moja przyszłość w moich rękach" w którym wzięła udział klasa II e technikum logistycznego. Zarówno konferencja, jak i konkurs zostały zorganizowane przez Wojewódzki Urząd Pracy filia w Płocku. Opiekunkami uczniów były: Monika Knap i Marzanna Bieńkowska

 •   Możesz wyjechać w daleką podróż, w świat marzeń, przemierzać przestrzenie bezkresy czasu, granice wyobraźni, przeżywać niezapomniane emocje nie ruszając się z domu, z książką w ręku. 20 października Klub Miłośników Książki pod opieką pań bibliotekarek zorganizował wystawę ,,Podróże z książką,,. Nauczyciele, pracownicy i uczniowie naszej szkoły, zapoznali się z interesującymi propozycjami zakupionymi z funduszu szkoły i programu ,,Priorytet 3”. Szczęściarze mieli okazję obejrzeć spektakl ,,Protest,, wyreżyserowany przez nauczycielki bibliotekarki w ramach programu upowszechniania czytelnictwa realizowanego
  konsekwentnie przez ostatnie 3 lata, udokumentowanego licznymi certyfikatami dla naszej szkoły Dziękujemy naszym niesamowitym i niezastąpionym aktorom za wspaniałą grę !

 •    13 października, i to w piątek, (!!!) Ekonomik świętował Dzień Nauczyciela. Dokładnie w samo południe, gdy zegary wskazywały godz. 12.00, rozpoczęto oficjalne świętowanie. Na początku głos zabrał Pan Dyrektor, który złożył wszystkim serdeczne życzenia. Odczytał również słowo skierowane przez Prezydenta Miasta Płocka oraz Dyrektora płockiej Delegatury Kuratorium Oświaty. Następnie wręczył Nagrody Dyrektora zasłużonym nauczycielom i pracownikom administracji. Później królowała już tylko młodzież, która pod kierunkiem p. Marty Goleń i Marcina Wernera przygotowała specjalny program słowno-muzyczny, a raczej zwiastun – pilot filmu najnowszej super produkcji, pt.: “Z życia nauczyciela”. Odcinek nosił tytuł “Duża przerwa”, zaś w rolach głównych wystąpiły wybitne talenty jeszcze nie odkryte (czyli uczniowie naszej szkoły). Po dość kabaretowym wydaniu Samorząd Szkolny i jego opiekunki: p. Hanna Jeżewska i Joanna Ciećwierz zaprosiły na słodki upominek czyli coś dla łasuchów. I jak się okazało w naszej szkole tacy są. Tort był pyszny...cud w ustach. No, ale cóż...wszystko ma swój początek i koniec

 •    Dnia 12 października młodzież Ekonomika wzięła udział w Płockich Targach Aktywności Zawodowej, które odbyły się w Orlen Arenie w Płocku. Na targach zaprezentowało się blisko 70 firm o różnych profilach.  W targach wzięły udział uczniowie klas II f i III a pod opieką wychowawczyń, Małgorzaty Bieleckiej i Moniki Pietrzak. Uczniowie mieli szansę poznania lokalnego rynku pracy, zapoznali się z wymogami rekrutacyjnymi przyszłych pracodawców, bieżącymi i przyszłymi ofertami pracy stałej i tymczasowej. Poznali oni także zasady prawne zatrudniania osób w wieku 16-18 lat oraz uczestniczyli w panelu dyskusyjnym prowadzonym w czasie trwania targów. Udział w imprezie był nieocenioną szansą na wysondowanie potrzeb lokalnego rynku pracy, co będzie dla młodzieży cenną wskazówką i motywacją do dalszego zdobywania kwalifikacji.

 •    4 pażdziernika odbyła się X Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna, której organizatorem była Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu. W olimpiadzie wzięło udział 7 uczniów z III i IV klas technikum logistycznego. Celem olimpiady było rozbudzanie wśród młodych ludzi zainteresowania tematyką logistyczną.

 •    Dnia 18 września 2017 r. o godzinie 12.00, na Placu 13-stu Straconych odbyła się uroczystość upamiętniająca 75. rocznicę egzekucji 13 Płocczan. W „Apelu Pamięci” uczestniczyli uczniowie klas pierwszych wraz z nauczycielami oraz Dyrekcją Ekonomika. Montaż słowny przygotowali uczniowie klasy II a.

 • Spotkanie z przedstawicielami Związku Sybiraków w Płocku.

     We wtorek 3 października 2017 miało miejsce spotkanie przedstawicieli Związku Sybiraków w Płocku z młodzieżą Technikum Ekonomicznego przy Zespole Szkół Ekonomiczno – Kupieckich oraz dyrekcją i członkami Rady Pedagogicznej. Panowie Remigiusz Bielewicz i Zygmunt Bortnowski opowiedzieli niezwykłą historię zesłania w głąb Związku Radzieckiego w latach czterdziestych XX wieku. Rodziny obydwu panów przebywały na Syberii przymusowo i poznały smak mroźnej lodowatej północy i gorąca kazachskich stepów. Cierpiały głód i musiały bardzo ciężko pracować. Ludność tubylcza początkowo niechętna z czasem okazała wiele szacunku i pomocy Polakom. Losy Bortnowskich i Bielewiczów jak wielu innych rodzin były dramatyczne, ginęli od strzału w tył głowy, zamarzali kładąc podkłady kolejowe lub umierali z przerażenia w bydlęcych wagonach bądź padali z wycieńczenia. Wielu jednak powróciło i zostało zmuszonych do zasiedlania tak zwanych ziem odzyskanych, tam jako obcy uczyli się mowy ojczystej i kończyli polskie szkoły oraz pracowali w polskich zakładach. Ciągle niestety z łatką kacapów czy rusków. Dziś odzyskali dobre imię prawdziwych niezłamanych przez system łagrów Polaków. 

  Spotkanie przygotował Robert Trębacki. 

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół Ekonomiczno-Kupieckich im. Ludwika Krzywickiego w Płocku
  ul. Abpa A. Nowowiejskiego 4
  09-400 Płock
  http://naszekonomik.pl
 • 24 367-19-65

Galeria zdjęć