Menu

Poniedziałek 24.09.2018

Menu

liczba odwiedzin: 808012

Partnerzy

  

 

 • Odsłonięcie tablicy memoratywnej

     Poczet sztandarowy TPAK – u przy Zespole Szkół Ekonomiczno – Kupieckich w Płocku uczestniczył 23 września 2018 roku w miejscowości Lelice w odsłonięciu tablicy memoratywnej poświęconej Żołnierzom Wyklętym. W poczcie znaleźli się uczniowie klas czwartych pod opieką Roberta Trębackiego. Zapoczątkowała ją Msza Święta w niewielkiej kaplicy, a potem sam akt poświęcenia i odsłonięcia tablicy. Były przemówienia przedstawicieli władzy, działaczy IPN, Muzeum Żołnierzy Wyklętych  oraz rodzin pomordowanych Polaków.  Ten głaz z tablicą to zadośćuczynienie dla takich działaczy polskiego podziemia niepodległościowego jak Józef Boguszewski pseudonim Lew, który został skatowany przez funkcjonariuszy UB czy Adam Wojciechowski aresztowany właśnie 23 września 1948 roku w Lelicach, za przynależność do PSL został  rzucony psom na pożarcie. Niestety ich grobów tak jak i wielu innych nie odnaleziono.

 • Zebrania z rodzicami 24 wrzesień

  Szczegółowa informacja znajduje się pod adresem : ekonomik.zebrania.pdf

 • Dzień Sybiraka

     17 września 2018 roku poczet sztandarowy TPAK i reprezentacja uczniów Zespołu Szkół Ekonomiczno Kupieckich pojawiła się na cmentarzu komunalnym w Płocku z okazji Dnia Sybiraka. Poczet sztandarowy TPAK pod opieką Roberta Trębackiego asystował podczas Mszy świętej i przy składaniu wieńców pod Memoriałem Sybiraków i Płocczan Poległych Na Wschodzie. Reprezentacja szkoły złożyła wiązankę kwiatów i zapaliła znicze pod pomnikiem. Pan Ireneusz Szychowski dyrektor płockiego Ekonomika oraz przewodniczący Miejskiego Komitetu Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa również złożył wiązankę ku pamięci wywiezionych na Syberię Polaków.

 • Pamięć po 13-tu straconych

     4 września 2018 roku uczniowie Ekonomika pod opieką Marty Goleń i Roberta Trębackiego uczcili pamięć zamordowanych w Płocku przez Niemców działaczy ruchu oporu.  Złożono wiązanki i zapalono znicze przy pomniku na Placu 13 straconych oraz na mogile cmentarnej przy ulicy Kobylińskiego.

 • Rozpoczęcie roku szkolnego

   3 września odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego 2018/2019. Po odczytaniu przez pana dyrektora Ireneusza Szychowskiego listu od Prezydenta Płocka odbyła sie krótka uroczystość poświęcona 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Po zakończeniu wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich klas.

 • Uwaga absolwenci

  Absolwenci, którzy przystąpili
  do egzaminu maturalnego
  w terminie poprawkowymw sierpniu b.r.
  mogą odebrać świadectwo dojrzałości
  11 września 2018r od godz. 14.00 w pokoju nr 23.

 • 98 rocznica obrony Płocka przed bolszewikami.

     18 sierpnia 2018 roku poczet sztandarowy Towarzystwa Przyjaciół Armii Krajowej uczestniczył w obchodach 98 rocznicy obrony Płocka przed bolszewikami w 1920. Uroczystości odbyły się na cmentarzu garnizonowym na ulicy Norbertańskiej. Pan Dyrektor Ireneusz Szychowski, nauczyciele i uczniowie złożyli wiązankę kwiatów w tym miejscu pamięci narodowej. Był to kolejny raz jak  przedstawiciele Ekonomika pokazują swój lokalny patriotyzm i przekazują dalej tradycję  przypominania o ważnych wydarzeniach historycznych.

 • Koniec roku szkolnego

     O godzinie 10.00 odbyło się zakończenie roku szkolnego 2017/2018. 66 uczniów klas 1-3 zostało nagrodzonych przez dyrektora szkoły za bardzo dobre wyniki w nauce. Na zakończenie uroczystości uczniowie przedstwaili krótką humorystyczną scenkę obrazującą życie uczniów podczas nauki w szkole, którą przygotowali pod kierunkiem pani Marty Goleń. 

 • Logistycy w fabryce New Holland – Płock

     Dnia 12 czerwca 2018 r. uczniowie klasy 3e wraz z nauczycielkami zawodu: Anną Żuchewicz, Marleną Śladowską i Wiolettą Skrzyńską zwiedzili  jedyną fabrykę kombajnów, pras i hederów marki New Holland w Polsce. Młodzież zobaczyła linię produkcyjną montażu kombajnów oraz zapoznała się z historią powstania firmy  od   roku 1870. Maszyny, które wyjeżdżają z fabryki w Płocku to sprzęt tworzony przy wykorzystaniu myśli technicznej rodzimych specjalistów. Sprzęt ten wspiera polską gospodarkę i promuje w całym świecie.

 • Szkoła zawodowa najwyższej jakości

     Dnia 08 czerwca 2018 r. p. Anna Krzemińska i p. Monika Staniszewska uczestniczyły w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie w podsumowaniu III edycji konkursu "Szkoła zawodowa najwyższej jakości". Organizatorem konkursu jest Fundacja Fundusz Współpracy zaś współorganizatorzy to: Ośrodek Rozwoju Edukacji, Mazowiecki Kurator Oświaty i MSCDN. Celem konkursu jest pokazanie, zaprezentowanie szkół zawodowych, zidentyfikowanie i pokazanie dobrej praktyki zawodowej jako ścieżki edukacji. W III edycji konkursu wzięły udział 132 szkoły z całej Polski. Nasz Zespół Szkół Ekonomiczno - Kupieckich im. Ludwika Krzywickiego w Płocku otrzymał dyplom potwierdzający uznanie projektu Międzyszkolny konkurs na aranżację stołu za Dobrą Praktykę w konkursie "Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości 2018". 

 • Byliśmy w Levisie

  Dnia 29 maja 2018 r. uczniowie klasy IIe pod opieką nauczycielek: Marleny Śladowskiej i Wioletty Skrzyńskiej odbyli wycieczkę edukacyjną do firmy produkcyjnej Levi’s w Płocku. Celem wyjścia było zapoznanie młodzieży ze sposobem dostawy materiałów, magazynem surowców, ścieżką produkcyjną, stanowiskami roboczymi, brakarnią, pralnią, laboratorium, działem projektów  oraz magazynem wyrobów gotowych. Uczniowie klasy logistycznej zobaczyli wiele nowoczesnych maszyn oraz dowiedzieli się ciekawych informacji związanych z produkcją spodni.

 • Mistrzostwa Płocka w tenisie stołowym

  TRZECI RAZ Z RZĘDU !!!

  25.04.2018 r.  w hali sportowej w Borowiczkach odbyły się Mistrzostwa Płocka szkół ponadgimnazjalnych  w tenisie stołowym.  Super sukces odniosła drużyna dziewcząt naszej szkoły  zajmując trzeci raz z rzędu I miejsce w tych zawodach!!!

  W klasyfikacji indywidualnej dziewczyny zajęły następujące lokaty:

  Bagrowska Katarzyna I   miejsce
  Kusa Daria III   miejsce
  Golat Monika IX-XII  m.
  Ziółkowska Andżelika XIII-XVI  m.

  Do klasyfikacji drużynowej liczyły się punkty za miejsca indywidualne w turnieju  6-ciu zawodniczek z danej szkoły.  Pomimo, że w naszej drużynie grały tylko           4 zawodniczki / 2 uczennice nie dotarły na zawody!!!/, suma punktów uzyskanych za miejsca indywidualne naszych reprezentantek /52 punkty/  pozwoliła wyprzedzić  drużynę dziewcząt z Centrum Edukacji o zaledwie 2 punkty  /ale na wynik drużyny z CE  „pracowało” 6 dziewcząt/.  
  Drużyna chłopców w składzie :
  Krześnicki Jakub
  Wiktorzak Hubert
  Gałązka Kasjan
  Kopeć Kamil
  walczyła  ambitnie o jak najlepszy wynik i ostatecznie zajęła  VI  miejsce. Drużyny do imprezy przygotował mgr Bohdan Kret.

 • Praca szkoły w weekend majowy.

  • Dni 4,7 i 8 maja 2018r. są dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno - wychowawczych. W tych dniach odbywa się egzamin maturalny dla absolwentów naszej szkoły.
  • Dni 30.04 i 2.05 2018r. są dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.
  • W dniu 2 maja(środa) 2018r. szkoła będzie nieczynna - dzień wolny za 6 stycznia.
 • DO ZOBACZENIA W DOROSŁYM ŻYCIU…

     27 kwietnia br. po raz ostatni zadźwięczał dzwonek dla tegorocznych absolwentów Ekonomika. To kolejna grupa uczniów, która od dziś zasila grupę ponad 26.000 wszystkich absolwentów tej szkoły. Najpierw dziękowaliśmy za te 4 lata nauki podczas Mszy Św. w płockiej Farze. Później uroczystości odbywały się już w szkole. I właśnie tam otrzymali świadectwa ukończenia szkoły, najlepsi nagrody. Były uśmiechy, ale i łzy. Były podziękowania, życzenia, przemowy. Ale chyba najbardziej wszyscy będziemy wspominać to, co przeżyliśmy w murach tej szkoły. A jest co wspominać….

 • Happening z Książnicą Płocką

    12 kwietnia 2018r. młodzież z Ekonomika pod opieką nauczycieli bibliotekarzy wzięła udział w patriotycznym happeningu „Jak Broniewski w kolegami w Legiony wyruszał!” Wydarzenie jest częścią obchodów stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Organizatorem tej imprezy, upamiętniającej wymarsz z Płocka grupy młodych ochotników do Legionów Polskich, w której znalazł się poeta Władysław Broniewski była Książnica Płocka. Dziękujemy za interesujące przedstawienie!

 • Spotkanie z Janem Milnerem

     Uczniowie Ekonomika z kl. IIa z nauczycielami bibliotekarzami 12 IV 2018r. poznawali historię pieniądza w wolnej Polsce na spotkaniu pt: „ Płocczanie z pasją”. Jan Milner prezes oddziału Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego interesująco opowiadał o banknotach i innych środkach płatniczych, swojej pracy i hobby. Organizatorem tego wydarzenia była Filia nr 5 Książnicy Płockiej. Dziękujemy za zaproszenie i miłą atmosferę!

 • Zapraszamy na
  Dzień zawodowca - dzień otwarty

  25 kwietnia 2018r. godz 9.00- 13.00

   - Obrazek 1

   - Obrazek 2

 • Dąb pamięci

  13 kwietnia zostały uroczyście złożene kwiaty i zapalone znicze pod dębem pamięci (przy Ekonomiku), który został nazwany Władysławem na cześć dyrektora Władysława Wróbla, zamordowanego strzałem w tył głowy w Charkowie w 1940 roku przez NKWD.

 • „Protesty czerwca 1976r. – drogą do wolności”

      W ramach obchodów 100. Rocznicy   Odzyskania przez Polskę Niepodległości, w dniu 12  kwietnia 2018r. w Zespole Szkół Ekonomiczno- Kupieckich w Płocku odbył się etap wojewódzki Konkursu  Tematycznego „Protesty czerwca 1976r. – drogą do wolności”. Organizatorem i koordynatorem Konkursu jest Mazowiecki Kurator Oświaty. Do konkursu przystąpili uczniowie klas II i III gimnazjów oraz klas  II i III dotychczasowych gimnazjów w szkołach podstawowych z województwa  mazowieckiego. Głównym celem konkursu jest poznanie przez  uczniów wpływu  „Protestów czerwca 1976r.” na współczesną historię Polski oraz kształtowanie wśród młodego pokolenia postaw patriotycznych i szacunku dla minionych wydarzeń. Do etapu wojewódzkiego przystąpiło 18 uczniów z m.in. Warszawy, Płocka, Radomia i Ciechanowa. Po zakończeniu zmagań konkursowych dla  uczestników  konkursu została zorganizowana wycieczka  do kulminacyjnego miejsca protestu robotniczego w czerwcu 1976r. Młodzież  udała się wraz z opiekunami pod gmach  obecnej „Płockiej Książnicy”, który  w 1976r. był siedzibą  KW PZPR. Tam właśnie, pamiętnego czerwca, robotnicy m.in. Mazowieckich Zakładów Rafineryjnych i Petrochemicznych wystąpili w obronie  godności i materialnego bytu. Finał i zakończenie konkursu odbędzie się 22maja 2018r. w Warszawie.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół Ekonomiczno-Kupieckich im. Ludwika Krzywickiego w Płocku
  ul. Abpa A. Nowowiejskiego 4
  09-400 Płock
  http://naszekonomik.pl
 • 24 367-19-65

Galeria zdjęć