Życie Ekonomika

Najnowsze w Galerii

Info w pigułce

• Odsłonięcie tablicy memoratywnej

Poczet sztandarowy TPAK – u przy Zespole Szkół Ekonomiczno – Kupieckich w Płocku uczestniczył 23 września 2018 roku w miejscowości Lelice w odsłonięciu tablicy memoratywnej poświęconej Żołnierzom Wyklętym. W poczcie znaleźli się uczniowie klas czwartych pod opieką Roberta Trębackiego. Zapoczątkowała ją Msza Święta w niewielkiej kaplicy, a potem sam akt poświęcenia i odsłonięcia tablicy. Były przemówienia przedstawicieli władzy, działaczy IPN, Muzeum Żołnierzy Wyklętych  oraz rodzin pomordowanych Polaków.  Ten głaz z tablicą to zadośćuczynienie dla takich działaczy polskiego podziemia niepodległościowego jak Józef Boguszewski pseudonim Lew, który został skatowany przez funkcjonariuszy UB czy Adam Wojciechowski aresztowany właśnie 23 września 1948 roku w Lelicach, za przynależność do PSL został  rzucony psom na pożarcie. Niestety ich grobów tak jak i wielu innych nie odnaleziono.

• Szczegółowa informacja znajduje się pod adresem : ekonomik.zebrania.pdf

• Dzień Sybiraka

17 września 2018 roku poczet sztandarowy TPAK i reprezentacja uczniów Zespołu Szkół Ekonomiczno Kupieckich pojawiła się na cmentarzu komunalnym w Płocku z okazji Dnia Sybiraka. Poczet sztandarowy TPAK pod opieką Roberta Trębackiego asystował podczas Mszy świętej i przy składaniu wieńców pod Memoriałem Sybiraków i Płocczan Poległych Na Wschodzie. Reprezentacja szkoły złożyła wiązankę kwiatów i zapaliła znicze pod pomnikiem. Pan Ireneusz Szychowski dyrektor płockiego Ekonomika oraz przewodniczący Miejskiego Komitetu Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa również złożył wiązankę ku pamięci wywiezionych na Syberię Polaków.

• Pamięć po 13-tu straconych

4 września 2018 roku uczniowie Ekonomika pod opieką Marty Goleń i Roberta Trębackiego uczcili pamięć zamordowanych w Płocku przez Niemców działaczy ruchu oporu.  Złożono wiązanki i zapalono znicze przy pomniku na Placu 13 straconych oraz na mogile cmentarnej przy ulicy Kobylińskiego.

• Rozpoczęcie roku szkolnego

3 września odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego 2018/2019. Po odczytaniu przez pana dyrektora Ireneusza Szychowskiego listu od Prezydenta Płocka odbyła sie krótka uroczystość poświęcona 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Po zakończeniu wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich klas.