Menu

Menu

liczba odwiedzin: 859890

Partnerzy

  

 

Info w pigułce

Środa 12.12.2018

Najnowsze w Galerii

Życie Ekonomika

Galeria zdjęć

Kontakt

 • Zespół Szkół Ekonomiczno-Kupieckich im. Ludwika Krzywickiego w Płocku
  ul. Abpa A. Nowowiejskiego 4
  09-400 Płock
  http://naszekonomik.pl
 • 24 367-19-65

Wiadomości

 • 60-lecie PCK

     Z okazji 60-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża nasza szkoła otrzymała medal za szczególne zasługi w efektywnym działaniu wspierającym Ruch Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża. Zdobyliśmy również puchar za zajęcie III-go miejsca ufundowany przez Prezydenta Miasta Płocka w konkursie PCK p.h. "Młoda krew ratuje życie". Gratulujemy. 

 • Dzieci holokaustu

     26 listopada w naszej szkole gościliśmy Panią Joannę Sobolewską - Pyz ze Stowarzyszenia Dzieci Holocaustu oraz Panią Annę Gałązkę autorkę wystawy ,,Moi żydowscy rodzice - moi polscy rodzice." Tematem spotkania były historie żydowskich dzieci, które przeżyły wojnę dzięki pomocy Polaków odznaczonych po wojnie medalami Sprawiedliwych wśród Narodów Świata. Pani Joanna Sobolewska -Pyz opowiedziała historię swojego ocalenia i poszukiwania tożsamości. Rozmowa z naszymi gośćmi dotyczyła także różnych postaw Polaków wobec Zagłady oraz tematów współczesnych tj szacunek do inności .

 • Dzień kultury żydowskiej

     13 listopada był w naszej szkole dniem kultury żydowskiej. Uczniowie i uczennice z klas IIb i IIa pod kierunkiem Moniki Niedźwieckiej i Anny Chmury przygotowali/przygotowały program słowno - muzyczny będący opowieścią o żydowskich świętach, tradycjach, literaturze i zapomnianych polskich noblistach pochodzenia żydowskiego. W spotkaniu uczestniczyły klasy Ia i IIIa. Gościliśmy Panią Gabrielę Nowak i Piotra Nowaka z Fundacji Nobiscum oraz Pana Rafała Kowalskiego z Muzeum Żydów Mazowieckich .Spotkanie uatrakcyjnił poczęstunek złożony z potraw kuchni żydowskiej.

 • Ciekawa lekcja

     28.11.2018r. w klasie Ic na zajęciach z biologii p. Bożena Pietruszewska przeprowadziła bardzo ciekawą lekcję poświęconą czerniakowi: Znamię! Znam je? – co każdy powinien wiedzieć o czerniaku. W ten sposób Ekonomik przyłączył się do akcji poświęconej profilaktyce czerniaka zainicjowanej przez Studenckie koło Naukowe Onkoma przy Klinice Gastroenterologii Onkologicznej Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Skłodowskiej Curie w Warszawie. Przedsięwzięcie to ma na celu popularyzację wiedzy i wzrost świadomości uczniów w zakresie profilaktyki i leczenia chorób nowotworowych. Jako wprowadzenie do tematu uczniom zadano pytanie o znajomości swojej skóry – znamion i pieprzyków a następnie dokonali obserwacji własnego ciał (ręce, nogi, twarz). W dalszej części lekcji młodzież wysłuchała wykładu aktywizującego – informacje nt. czerniaka (epidemiologii, profilaktyki oraz kampanii edukacyjnej „Znamię! Znam je?” ). Dalsza część lekcji to praca w grupach – uczniowie na podstawie zdjęć znamion rozpoznawali czerniaka, czy też nie. Ich zadaniem było też przedstawienie złotych zasad ochrony przed czerniakiem i wymyślenie hasła zachęcającego do nie opalania się na solarium. Na zakończenie lekcji uczniowie wypełnili  ankietę n/t celowości przeprowadzania takiego przedsięwzięcia – młodzież jednogłośnie stwierdziła , iż temat był ważny i ciekawy.

 • Debata profilaktyczna

     Uczniowie Ekonomika 26 listopada 2018 roku wzięli udział debacie profilaktycznej. Była to pierwsza tego typu inicjatywa działań profilaktycznych. Było inaczej niż zazwyczaj. To uczniowie byli tymi, którzy mówią najwięcej. Klasa 1d przekonywała klasę 3a, że „Sporadyczne picie piwa oraz palenie marihuany może prowadzić do uzależnienia”. Reprezentanci klasy 3a próbowali dyskutować tę kwestię wykorzystując wiele argumentów, nawet odwołujących się do badań medycznych. W końcu jednak wszyscy zasiedli po jednej stronie – picie piwa i palenie marihuany, nawet sporadyczne, może prowadzić do uzależnienia. Zgodziliśmy się z tym wszyscy. Na pewno jednym z elementów mocno przekonujących do zmiany zdania przez tych, którzy początkowo prezentowali postawę „mam silną wolę i mogę kontrolować swoje picie”, były dwa poruszające świadectwa. Dwie historie życia ludzi, którzy nigdy nie planowali, że się uzależnią…. Dziękujemy Panu Leszkowi Kopczyńskiemu i Chrześcijańskiej Misji Społecznej TEEN CHALLENGE oddział Płock za zaproszenie i możliwość udziału w takim doświadczeniu. Pani Katarzynie Korsak i uczniom klasy 1d oraz Pani Marcie Goleń i uczniom klasy 3a za merytoryczne przygotowanie się i udział w debacie. Pani Monice Gruszczyńskiej (psycholog szkolny) za zorganizowanie takiego spotkania. Każdego z Was zapraszamy do THE GATE – miejsca spotkań dla poszukujących czegoś i chcących robić coś … fajnego, dobrego, dla siebie… środy godz. 18.00 Tumska 5.

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół Ekonomiczno-Kupieckich im. Ludwika Krzywickiego w Płocku
  ul. Abpa A. Nowowiejskiego 4
  09-400 Płock
  http://naszekonomik.pl
 • 24 367-19-65

Galeria zdjęć