Menu

Menu

liczba odwiedzin: 579069

Partnerzy

  

 

Życie Ekonomika

Niedziela 22.10.2017

Najnowsze w Galerii

Info w pigułce

Galeria zdjęć

Kontakt

 • Zespół Szkół Ekonomiczno-Kupieckich im. Ludwika Krzywickiego w Płocku
  ul. Abpa A. Nowowiejskiego 4
  09-400 Płock
  http://naszekonomik.pl
 • 24 367-19-65

Wiadomości

 •    13 października, i to w piątek, (!!!) Ekonomik świętował Dzień Nauczyciela. Dokładnie w samo południe, gdy zegary wskazywały godz. 12.00, rozpoczęto oficjalne świętowanie. Na początku głos zabrał Pan Dyrektor, który złożył wszystkim serdeczne życzenia. Odczytał również słowo skierowane przez Prezydenta Miasta Płocka oraz Dyrektora płockiej Delegatury Kuratorium Oświaty. Następnie wręczył Nagrody Dyrektora zasłużonym nauczycielom i pracownikom administracji. Później królowała już tylko młodzież, która pod kierunkiem p. Marty Goleń i Marcina Wernera przygotowała specjalny program słowno-muzyczny, a raczej zwiastun – pilot filmu najnowszej super produkcji, pt.: “Z życia nauczyciela”. Odcinek nosił tytuł “Duża przerwa”, zaś w rolach głównych wystąpiły wybitne talenty jeszcze nie odkryte (czyli uczniowie naszej szkoły). Po dość kabaretowym wydaniu Samorząd Szkolny i jego opiekunki: p. Hanna Jeżewska i Joanna Ciećwierz zaprosiły na słodki upominek czyli coś dla łasuchów. I jak się okazało w naszej szkole tacy są. Tort był pyszny...cud w ustach. No, ale cóż...wszystko ma swój początek i koniec

 •    Dnia 12 października młodzież Ekonomika wzięła udział w Płockich Targach Aktywności Zawodowej, które odbyły się w Orlen Arenie w Płocku. Na targach zaprezentowało się blisko 70 firm o różnych profilach.  W targach wzięły udział uczniowie klas II f i III a pod opieką wychowawczyń, Małgorzaty Bieleckiej i Moniki Pietrzak. Uczniowie mieli szansę poznania lokalnego rynku pracy, zapoznali się z wymogami rekrutacyjnymi przyszłych pracodawców, bieżącymi i przyszłymi ofertami pracy stałej i tymczasowej. Poznali oni także zasady prawne zatrudniania osób w wieku 16-18 lat oraz uczestniczyli w panelu dyskusyjnym prowadzonym w czasie trwania targów. Udział w imprezie był nieocenioną szansą na wysondowanie potrzeb lokalnego rynku pracy, co będzie dla młodzieży cenną wskazówką i motywacją do dalszego zdobywania kwalifikacji.

 •    4 pażdziernika odbyła się X Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna, której organizatorem była Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu. W olimpiadzie wzięło udział 7 uczniów z III i IV klas technikum logistycznego. Celem olimpiady było rozbudzanie wśród młodych ludzi zainteresowania tematyką logistyczną.

 •    Dnia 18 września 2017 r. o godzinie 12.00, na Placu 13-stu Straconych odbyła się uroczystość upamiętniająca 75. rocznicę egzekucji 13 Płocczan. W „Apelu Pamięci” uczestniczyli uczniowie klas pierwszych wraz z nauczycielami oraz Dyrekcją Ekonomika. Montaż słowny przygotowali uczniowie klasy II a.

 •    We wtorek 3 października 2017 miało miejsce spotkanie przedstawicieli Związku Sybiraków w Płocku z młodzieżą Technikum Ekonomicznego przy Zespole Szkół Ekonomiczno – Kupieckich oraz dyrekcją i członkami Rady Pedagogicznej. Panowie Remigiusz Bielewicz i Zygmunt Bortnowski opowiedzieli niezwykłą historię zesłania w głąb Związku Radzieckiego w latach czterdziestych XX wieku. Rodziny obydwu panów przebywały na Syberii przymusowo i poznały smak mroźnej lodowatej północy i gorąca kazachskich stepów. Cierpiały głód i musiały bardzo ciężko pracować. Ludność tubylcza początkowo niechętna z czasem okazała wiele szacunku i pomocy Polakom. Losy Bortnowskich i Bielewiczów jak wielu innych rodzin były dramatyczne, ginęli od strzału w tył głowy, zamarzali kładąc podkłady kolejowe lub umierali z przerażenia w bydlęcych wagonach bądź padali z wycieńczenia. Wielu jednak powróciło i zostało zmuszonych do zasiedlania tak zwanych ziem odzyskanych, tam jako obcy uczyli się mowy ojczystej i kończyli polskie szkoły oraz pracowali w polskich zakładach. Ciągle niestety z łatką kacapów czy rusków. Dziś odzyskali dobre imię prawdziwych niezłamanych przez system łagrów Polaków. 

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół Ekonomiczno-Kupieckich im. Ludwika Krzywickiego w Płocku
  ul. Abpa A. Nowowiejskiego 4
  09-400 Płock
  http://naszekonomik.pl
 • 24 367-19-65

Galeria zdjęć