Menu

Menu

liczba odwiedzin: 621701

Partnerzy

  

 

Życie Ekonomika

Sobota 16.12.2017

Najnowsze w Galerii

Info w pigułce

Galeria zdjęć

Kontakt

 • Zespół Szkół Ekonomiczno-Kupieckich im. Ludwika Krzywickiego w Płocku
  ul. Abpa A. Nowowiejskiego 4
  09-400 Płock
  http://naszekonomik.pl
 • 24 367-19-65

Wiadomości

 •    To był wyjątkowy dzień dla całej społeczności Ekonomika. Jubileusz Szkoły to ważne wydarzenie w życiu każdej szkoły. Z tej okazji działo się u nas tyle, że nie potrafimy tego opisać. Chociaż w wielkim skrócie: zaczęło się od Mszy Św. w kościele farnym sprawowanej przez Ks. Bpa Romana Marcinkowskiego. Bezpośrednio po Mszy Św. świętowanie przeniosło się w mury szkoły. Na Sali gimnastycznej uczniowie przygotowali koncert jubileuszowy pt. „Życiorysy piosenką pisane…” Były życzenia, uściski, gratulacje…Była też niespodzianka dla Pana Dyrektora, który od 25 lat pełni te stanowisko w szkole. Rada Pedagogiczna wraz z uczniami wykonali wspólnie piosenkę „Bo to wszystko miało przecież trwać najwyżej 5 lat…”. Po przepięknym koncercie wszyscy udali się na poczęstunek. Później wspólna kawa i herbata oraz te niekończące się rozmowy – wspomnienia, których tego dnia zabronić nie można... A było ich wiele. Fotorelacja p. Tomasza Niesłuchowskiego

 •    Dnia 29 listopada uczniowie szkolnego Koła Przyjaźni Polsko-Gruzińskiej wraz z Dyrekcją Szkoły i opiekunkami koła p. M. Goleń i K. Korsak wzięli udział w uroczystościach upamiętniających 830 rocznicę powstania poematu Shoty Rustawelego "Rycerz w tygrysiej skórze".  Delegacja szkoły udała się na zaproszenie Studium Europy Wschodniej przy Uniwersytecie Warszawskim. Uczestnicy mieli okazję wysłuchać wykładów okolicznościowych,  wysłuchać koncertu zespołu muzyki cerkiewnej, spotkać się z dr Dawidem Kolbaia - historykiem i lektorem języka gruzińskiego, a także Ambasadorem Gruzji JE Ilją Darchiashvili.

 •   20 listopada w Zespole Szkół Ekonomiczno Kupieckich pod czujnym okiem Państwowej Straży Pożarnej odbyła się próbna ewakuacja. Jej celem było przygotowanie osób znajdujących się na terenie Ekonomika w przypadku wystąpienia potencjalnego zagrożenia pożarowego i utrwalanie zasad właściwego zachowania się w takich przypadkach. 360 uczniów, 26 nauczycieli oraz 10 pracowników obsługi sprawnie opuścili budynek szkoły oraz podjęli wszystkie niezbędne działania związane z zaistniałą sytuacją. Czas opuszczania budynku to 2 minuty i 20 sekund. BRAWO. Bezpieczeństwo przede wszystkim....

 •    20 listopada w XXII edycji Biesiady Literackiej organizowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną w Płocku wzięli udział uczniowie Ekonomika, wspierani przez bibliotekę szkolną. Biesiada to organizowany od 22 lat konkurs twórczości literackiej uczniów szkół średnich z Płocka, powiatu płockiego, gostynińskiego i sierpeckiego. Wiktoria Kwasiborska z klasy IIE zajęła zaszczytne drugie miejsce i otrzymała dyplom i nagrodę. Po raz kolejny swój niewątpliwy talent poetycki zaprezentował Hubert Wiktorzak z klasy IIE, który podczas XXI Biesiady Literackiej, zajął pierwsze miejsce i zdobył zaszczytny tytuł Mistrza Biesiady. Gratulujemy i zapraszamy do współpracy w naszym zespole Klubu Miłośników Książki! 

 •    15 listopada 2017 roku w Ekonomiku odbyło się spotkanie z Panią Zofią Cierpikowską – Maj Prezeską Związku Inwalidów Wojennych RP. Ta płocka historyczka odznaczona Kombatanckim Krzyżem Zwycięstwa opowiedziała młodzieży fascynujące i pełne dramatyzmu historie ze swojego życia z okresu sprzed II wojny światowej jak również jej trwania i czasu powojennego. Dziewczęta i chłopcy słuchali z uwagą tych wypowiedzi i trafnych spostrzeżeń.

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół Ekonomiczno-Kupieckich im. Ludwika Krzywickiego w Płocku
  ul. Abpa A. Nowowiejskiego 4
  09-400 Płock
  http://naszekonomik.pl
 • 24 367-19-65

Galeria zdjęć